Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiální text distributora)

Fiftis

Napísal by som, že tento film je určený skôr pre ženy. Meryl Streep zahrala skvele rolu Lee. Zaujímavý dej. Myslím, že to je ukážka pre všetkých ľudí, pretože toto sa môže stať každému a nie každý má skvelé príbuzenské vzťahy. Potom už záleží na človeku, či sa obetuje alebo bude sobec. Lee rozhodne neodsudzujem za jej prvotné správanie. Je to ťažké sa obetovať na celý život. Leonardo DiCaprio veľmi nevynikal, i keď hral dobre. Hodnotím celkovo priemerne. ()

misterz

Komornejšia dráma, nabitá hereckými hviezdami. To je asi na tom aj to najlepšie - charizmatická herecká zostava, aj keď musím podotknúť, že sa tu veľa nenarobili. Leo hral jeho obľúbeného rebela, ktorý mu ide štandardne vynikajúco a obe dámy do svojich postáv tiež toho nemuseli veľa vložiť. Po hereckej stránke pre nich rutina. Dejová linka si zobrala na mušku vývoj vzťahov v rodine s chorými členmi, o ktorých sa treba starať. Vyhranili sa tu dve stanoviská i so svojimi plusmi a mínusmi. Čo sa mňa týka, páčil sa mi hlavne rozvoj vzťahu medzi matkou a starším synom. Atmosféra snímku si ma však nedokázala získať. Ani po emočnej stránke tu nebolo nič, čo by zdvihlo latku troška vyššie ako len na priemer. Chcelo to lepšie dramatické spracovanie a viac vyhranenejších situácií. 65/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Jordan

tento film sa mi nepáčil, táto dráma i keď oplývala známymi menami a naozaj dobrými hereckými výkonmi (aj keď pre zmenu sa mi ten DiCapriov vôbec ale vôbec nepáčil, čo u mňa nebýva zvykom), no mne sa na to pozeralo zle, pri niektorých scénach som prepínal, nejako ma to nebralo, aj napriek komornej nálade a rozohratej citlivej téme rodiny a choroby a tak . . . prišlo mi to ako dosť veľké klišé. ()

Anderton

Marvinova izba ide sčasti presne podľa očakávaní, sčasti ale aj proti nim. Je jasné, že budeme svedkami vývinu vzťahu medzi tetou a jej synovcom a zároveň že si budú dve sestry vyriaďovať veci z minulosti a zároveň nanovo rekonštruovať svoj vzťah. Zároveň ale netušíme ako to celé skončí, tvorcovia nám naznačia viacero možností, pričom sa viac sústredia práve na tie vzťahy, než že by sa snažili rozriešiť ústrednú zápletku. Je to myslím správne rozhodnutie. Herci sú bez výnimky skvelí, napriek všetkým kladom ale film pôsobí iba mierne nadpriemerne. Možno je to akousi autorskou rozpoltenosťou medzi nezávislou drámou a klasickým Hollywoodom. ()

Dzeyna

Trochu slabší, než jsem očekávala. Herecké výkony byly dobré, za skvělé by se daly považovat pouze výkony: Leonarda DiCapria, Diane Keaton, a "tety Ruth". I přes to vynikající námět a ozvláštnění situace rolí, kterou hraje Leo. Jen škoda, že se člověk nedozví, jak to všechno dopadne. ()

Rocky62

Rodinné drama vypráví o vztahu dvou sester, které snaží najít mezi sebou ztracenou lásku, a které je doplněno vedlejšími konfliktními pasážemi. Snímek se zajímavým tematem, ale s falešnou emotivní stránkou. Chování Diane Keaton je místy trhlé a dětinské, což je dost na škodu. Pro mě spíše zklamání než potěšení. ()

Happens

Nadupaný film skvělými herci a přeci jsem film musel vidět po druhé, neb jsem si nezapamatoval po prvé žádný děj. Což se mi nepodaří ani nyní, neb je to takové unylé a vláčně táhlé točící se okolo umírání a nemocí, což samo o sobě je dost emocionální, ale film se snaží natolik běsnit emocemi, až je to jakési nijaké. ()

Chrustyn

Docela slušné ale nikoliv vynikající drama silně hrající na city. Film má řadu známých herců ale nejvíce mi sedl herecký výkon Diane Keaton, která mi ze všech zúčastněných přišla nejcivilnější a nejvěrohodnější. Meryl Streep mi ve své roli moc nesedla, DiCaprio zde hodně přehrává a De Niro dostal velice málo prostoru. Celkově se však jedná o povedený film, který nenudí ale není v něm nic hodné zapamatování. ()

MontyBrogan

Ďalšia klasická rodinná dráma, ktorá nemá takmer ani vlások nakrivo. Niečo ako Cena za nežnosť, len v inej rodinnej konštelácii. A keď sa pozriem na režiséra, musím sa čudovať ako vôbec zohnal takú skvelú hereckú zostavu. ()

poz3n

Důkaz, že hvězdné herecké obsazení opravdu neznamená automaticky dobrý film. Marvinův pokoj podle mě funguje na vážné rovině. Nefunkční vztahový trojúhleník matka, syn, teta má co nabídnout, obzvlášť v podání tria Streep, DiCaprio, Keaton. Scénář je však, pro mě zcela nepochopitelně, prošpikován divným, chvílemi až dementním humorem, který vážné vyznění filmu podráží, ale nepřidává mu jakoukoliv jinou hodnotu. Když už to mělo být vyděračské probrečené drama (viz nekončící přeslazené hudební podkresy Rachel Portman), tak ať pořádně. Tenhle mišmaš je pak v celkovém vyznění úplně jalový. 5/10 ()

Avalon820

Další herecký koncert, tentokráte pro Meryl Streep a Diane Keaton, v menší míře pak i pro Leonarda DiCapria (ale to mě osobně nijak nepálí). Je to sice jen další z řady dramat let 90., se sobě typickou krásnou hudbou a slzymačkajícím tématem, v tomto případě na mě však vše zapůsobilo tak nějak... lidsky, dojemně, smutně komicky a bezútěšně zároveň. No... a zkuste tohle trumfovat. ()

Agatha

Velmi dojemný a pro diváka neytpický a dobře podaný snímek s výborným hereckým obsazením. Náročná role Diane Keaton vynesla až k nominaci na Oscara, ke kterému měla jen pár krůčků. Zajímavá je i tak trochu záporná role Meryl Streep a postava doktora Roberta De Nira. I Leonardo DiCaprio svou roli zahrál velmi energeticky a působil skutečně nesympaticky a protivně. Laskavý film, plný emocí, naděje a zklamání... ()

Terva

Oscar 1996 - nominace: hlavní herečka ( D. Keaton ). Zlaté glóby - nominace: herečka v dramatu ( M. Streep ). Scénář: Scott McPherson. Kamera : Piotr Sobocinski. Hudba : Rachel Portman. ()

Beznoh

Bylo by to bývalo bylo fakt dobrý. Jenže na můj vkus je to hrozně nedotažený. Takový komorní drama, které dokáže zaujmout. Představoval bych si lepší zajímavější závěr. Možná to někdo naopak ocení, ale já tyhle filmy které jsou jen lehce o něčem, ale není to nijak celistvě ukončené, či alespoň lépe naznačené, jak by to mělo vyvrcholit, nedokážu nějak docenit. ()

moviesfan

Nemůžu jít pod 4* z jednoduchého důvodu. Herecké obsazení je natolik kvalitní a výborné, že filmu prospělo. Stejně tak ale i samotný příběh je vydařený. Nesnaží se hrát na city v takové míře v jaké by mohl. Klidně bych uvítal i delší stopáž, protože mi film utekl rychle. ()