Byl jednou jeden... vynálezce

• Francie Il était une fois… les découvreurs (více)

Epizody(26)

Seriál o záblescích geniality a bláznivých pokusech, které stály na počátku fantastické cesty k objevům a vynálezům důležitým pro celé lidstvo. (Netflix)

Paity

"Vzdělávácí klasika" z Francie, u které jsem trávil hodiny a hodiny, vlastně se učil a vlastně mne to bavilo. Alespoň pro rodiče není lepší kombinace. Škoda, že se už nic takového netočí. ()

Bohemák

Moc příjemné encyklopedické chrlení pro děti, které geniální lidi své doby sice trochu idealizuje, ale informace k nám putují velmi přitažlivou formou. ()

Pennyzka

Už jsem se dlouho nedívala na tenhle fenomén, ale vzpomínám, jak mě to jako dítě bavilo, ale bohužel jsem si do dějepisu nic nezapamtovala, takže to bylo vlastně na nic, ale ne :D moc jsem tenhle seriál milovala a můj taťka byl rád, že se dívám na něco rozumného. Nedovedu si odhadnout, zda bych i dnes tímhle animovaným seriálem nepohrdla, ale určitě bych nezměnila názor 5*. Fascinující :) " Byl jednou skvělý seriál: BYL JEDNOU JEDEN VYNÁLEZCE ". ()

Oxymoron

Škoda, že tenhle seriál u nás neběžel v době, kdy jsem tyhle znalosti potřeboval na základní škole, to by bylo panečku jedniček:) Moc dobře zpracovaný animák, který vtluče skvělou formou lidem do hlav, jací velikáni na našem světě vlastně žili. Líbí se mi dokonce víc než Byl jednou jeden život. ()

IsaacNewton

Jak se můžou hodiny fyziky stát tak zábavnými? Jednoduše, stačí mít profesorku, která vám tento krásný francouzský animovaný seriál občas pustí, když je před víkendem, prázdninami nebo svátkem. Skvělá zábava jak pro malé, tak pro starší diváky, každý si z toho odnese něco. Já si pokaždé odnáším mnoho nových poznatků a myšlenku, jak to museli mít ti vědci dříve i dnes těžké, často byli odmítnuti, žili v chudobě a neustálém nátlaku vyšší společnosti nebo církve. ()

grerar

Jako u objevitele - není to tak dobré, jako je život. Na stranu druhou celá série je ideální multimediální pomůckou pro děti. 5* ()

Everyone

Osobne si myslim, ze videt tento "detsky serial" v dospelem veku je lepsi a za jisteho penza znalosti, protoze pak teprve divak muze ocenit i dejovou/vykladovou zkratku tvurcu, kterou se chte-nechte museli dopustit a nasledne ji i ve zpetne smycce (o zdurazneni podstatneho a vypusteni mene duleziteho az zbytecneho) kvitovat. ()

zdeny99

Nádherná animace a vůbec nádherně udělaný seriál, který pobaví a zároveň i poučí. [10225. hodnocení, 86. komentář, 85%, 220. nejlepší seriál, 623. nejoblíbenější seriál] ()

inachisio

Tenhle seriál byl velkou součástí mého dětství a já si myslím, že je velice dobře udělaný a dítě si z něj spoustu věcí odnese. ()

Luk Skywalker

Taky super, opět některé scény jsou v mé paměti do dneška Leonarado Da Vinci, Galileo Galilei, Isaac Newton, Einstein a Marie Curie. A Ford jak zprvu brzdil botami :-D. ()

Drom

Pokud ten starej zarostlej senilní dědek, kterej si ve vousech založil černou skládku směsného odpadu, zrovna nechrápe, nejspíš blábolí něco o číňanech nebo řecích. A protože je navíc francouzskej fašis... nacionalista, nejspíš tam propašuje i nějakej zveličenej pseudoúspěch dobovýho žabožrouta. Když už jeho zmatené vyprávění dává smysl, jsou po povšechně příhody zcela nevhodné pro cílovou skupinu diváků, která, v případě tohoto stoletýho pedofila, tvoří, logicky, dětské publikum. Tak považte třeba da Vinciho, který kdeco dělal a nic nedodělal, Edisona, který prodával jakýsi bulvární plátek za nekřesťanské ceny, zapaloval budovy a prodával předražené krámy (kapitalista jeden hnusnej), Gutenberga, jenž oškubal svého pologramotného kamaráda o poslední šesták, zoofila Darwina, krvežíznivýho žoldáka a chlípníka, Forda, vynálezce práce u pásu nebo ten J. Mendel(e), jak dělal pomocí fazolí pokusy na lidech. A navíc ten línej důchodce nadržuje tý přechytralý tmavovlasý krávě, která mu vytrvale leze do zadku. A o Cimrmanovi ani slovo, verbež jedna francouzská. ()

artuš

Pěkné volné pokračování Byl jednou jeden..., který opět není´ásilně představuje vynálezce a jeho vynálezy ()