Vrata do podsvětí

• Kanada The Gate

Filmový horor Vrata do podsvětí zaujal ve své době diváky v amerických kinech vynikajícími speciálními triky natolik, že se po dlouho dobu držel na předních místech v žebříčku divácké atraktivity v USA. Jde o film určený mládeži i dospělým. Obyčejná Americká rodina v něm zažije neobyčejný víkend, děti totiž najdou na zahradě pootevřená vrata do podsvětí. (oficiální text distributora)

Han22

Démoni, brána do podsvětí a celkový námět mě kdysi zajímaly, ale k filmu jsem se dostal až teď. No a je poznat, že je to primárně rodinný horor. Žádná krev, gore, nikdo neumře (i ten čokl na konci oživne). Vše se odehrává v jednom domě a na blízké zahradě, brána do podsvětí je obyčejná díra na zahradě, návod na boj s démony na metalové desce :-)) a než se film rozjede musíme přetrpět klasickou 80s představu o rodině. Navíc démoni jsou jacísi zakrslí pidižvíci. Přes veškerou kritiku je to v podstatě dobře natočené, efekty jsou pěkné (i když monstra působí dětinsky) v druhé půlce to má i celkem grády a finále je výborné. Jen mám pocit, že se z takového námětu dalo vytřískat mnohem víc než slušná rodinná zábava. ()

Holina

Ve své době naprosto jedinečná záležitost. Pidi démoni, děsivé halucinace, přerostlí démoni a parádní finále.SOUNDTRACK: Pomalý, plíživý, zmatený a bez zajímavějšího motivu. Drtivá většina skladeb (nebo lépe směsice různých zvuků) nepřesáhne délku jedné minuty. Nebrat. ()

Corpsegrinder

Dobrý triky a celkem sympatický postavy, bohužel mi přijde že to vůbec neni pro děti ačkoliv každej tvrdí že jo. Pokud si myslíte že hnusnej vohnilej zombie ve zdi, mrtvej pes nebo rozmačkaná tátovo hlava jsou dětskej materiál, pak s váma neni něco v pořádku. ()

TERRORDROME

Klasika z detstva. Pekelná diera na záhrade, z nej vyliezajú malí opičí démonkovia, spod postele šmátrajú slizké ruky a okolo sa poneviera nejaký ten zombík, ktorý schytá barbínou do oka. Na záver potom jeden veľký démon ktorého však dokáže vyhodiť do vzduchu malý model rakety so silou niekoľkotonovej atómovky ( predtým si však chlapec musí vypichnúť oko čo mu vyrástlo na dlani ). Ale každopádne, pekné efekty a (ne)príjemná hororová fantázia to spoľahlivo ťahajú dopredu a ani po rokoch ma to nesklamalo. Je to síce viac-menej určené deťom, ale keby aspoň takto vyzerali všetky dnešné stupídne, vykastrované teen horory bol by svet o niečo krajší. ()

gumolit

Parádna béčková nostalgia z detstva je síce pravda že v dnešnej dobe pôsobí smiešne ale spomienky na ,, gate" z puberty sú nezabudnuteľné 😊 ()

rsimonyi

Souhlasím s tím, že toto je spíš horor pro děti, ale vůbec není až tak špatný. Sice na něm je vidět zub času (20 let), ale pořád je lepší a zajímavější než mnoho moderních céčkových digitálních shit hororů, které se v poslední době objevují ve videopůjčovnách a v prodeji. Glen (13-ti letý Stephen Dorff!!!) zjišťuje, že před domem se objevila díra, která je bránou do pekla. Démoni postupně ovládnou celý dům a Glenovi nezbývá nic jiného, než se proti nim postavit a zničit je. ()

drankeryth

Takzvany horor pre mladsi rocnik plny malych demonikov, ktori sa vyrojili z diery v zemi. Pri konci filmu vylezie z novovzniknutej diery priamo v ich dome hlavny demon obrovskej velkosti podobajuci sa na tych malych demonikov. Maly zasran Stephen Dorff ho hravo znici modelom rakety, ktoru vystreli priamo do jeho srdca. On podlahne rakete a na nebi sa spusti ohnostroj ako na Silvestra. Zlo je zazehnane a zivot sa vlecie dalej s nimi. Mali pidimuzikovi demoni posobia trocha smiesne vyzorovo a najlepsie z celeho filmu bol zombie, ktory smatral rukami po nich. Ten sa tvorcom fakt vydaril. ()

helraiser

Dětskej horor pro mladši publikuj. To, ale vůbec neznamená, že by to bylo špatné, právě na opak. Prakticky po celou dobu filmu jsem se bavil. Divák se jen musí rozloučit s krvavýma efekty a s brutálníma scénama, pokud mu nevadí absence těchto věcí tak si film zaručeně užije. ()

Zevon odpad!

Že Kanada dávno předběhla Německo co se kvality béčkové produkce týká je stará známá věc. Já osobně sledování těchto nesmyslných spletenců považuji za hloupé utrácení času, což mi právě potvrdila holčička od přítelkyně, která mne pověřila dozorem na dnešní dopoledne-tato kroutila hlavou, cože to má znamenat :-).Neherecké předstírané projevy a opravdu převelmi ubohá výprava posílá tento film do věčných lovišť. ()

Clark_Kent

Prostě já osmdesátky vážně miluju, ten nádech a atmosféra. Sice to je dětská podívaná, ovšm zase nejsou tam žádný CGI srajdy a další jiný podobný vize budoucna. Za mě rozhodně to nejlepší co tenkrát světlo světa spatřilo, bavil jsem se celou dobu. ()

Knor

Hororová fantasy pro děti, která slušně pobaví, ale víc než jednou to absolvovat nechci. Solidní triky, děj rychle odsejpá, sice nic zapamatovatelnýho, ale děcka by to mohlo bavit :-) ()

GameboyNES

blbina pro děcka. Možná kdybych to viděl jako fakan, tak zafunguje nostalgie. Triky musím pochválit, příšerky byli dobře udělaný. ()

Paesant

Poltergeist po kanadsku s poněkud ztuhlejšími výkony, ale úžasným poselstvím - děti, neposlouchejte heavy metal nebo se dostanete do pekla. A když už se tak stane, nezapomeňte střílet hodně rachejtlí, ono už to nějak dopadne... ()

moviefan4

Nieje to zlý film, práve naopak je to podarená 80-ková hororová komédia. Lenže pre mňa tu bolo jedno velké mínus a to pre mňa zlý herci a moc nezaujímavý príbeh. Škoda toho lebo filmy ako Strieborná gulka alebo Teen Wolf mam moc rád. ()

honzic

Hezké efekty na 80. léta, příliš pohádkový a trapný děj, výrazná hudba a zvuky, žel to hlavní pro horor zcela chybí. Hodnocení: 60 % ()

J.Mayen

Ano naprosty skvost a film na ktery se dalo divat neustale dokola, ne kvuli atmosfere,ale diky sve jedinecnosti a zvlastnosti. Cely dej se odehrava jen v jednom dome a na jeho zahrade. Tenhle film se pro nas stal doslova kultem a videl jsem ho nespocetnekrat. Skoda ze dalsi pokracovani Gate 2 uz bylo jen rejzovani na originalni jednicce. Triky na svou dobu velmi dobre a pro hrdiny filmu jak se rika, nadeje umira posledni. Bravo. ()