Jiří Markovič sa prvýkrát tvárou v tvár stretáva s Ladislavom Hojerom. Môže mať vraždu na svedomí zakríknutý chlapec, ktorý vyzerá, že nevie napočítať do päť? A ako to, že si pri svojej prvej vražde počínal tak skúsene? (Voyo)

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ty kráso! Nebudu spojlerovat, ale starej Brůna se může jít bodnout. Petr Uhlík je excelentní! Nikdy ho nechci potkat osobně. :)  Jinak mě velmi potěšil pohled na Danka Heribana, je mi to tak líto... Za skvělé první dva díly z mé strany pochvala, mně se tvůrci trefili do vkusu. Petr Lněnička výborný, Neužil a Isteník klasicky taky, Adam Mišík moc fajn, kvalitní retro i v detailech, těším se na další díly. ()

geklon

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rekvizitář a Uhlík za jedna. Lněnička už se taky zaryl pod nehty. Režie, scénář a především dramaturgie se potácí na samé hraně klasifikace. Druhá půlka je po většinou výborná, akorát mám pocit, že to tak zrovna vyšlo....tak snad si to třetí díl obhájí. Mišík je navíc, ať počítám jak počítám. Doufám, že na konci zjistí, že je to Markovičův Tyler Durden, nebo mimozemšťan z budoucnosti. ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ty zcela nesouvisející vsuvky jiných případů mě tam rozčilují. Dále mi přijde, že pokud na “to je odzkoušený” reagují až po uplynutí celé epizody (ne okamžitě, kdy to poprvé padlo), mimorijde jako vrchol retardace. To samé zcela nevyužitá spolupráce s “Kotkem”. To tam ty vstupy vůbec nemusí být. ()

kingik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bestiální vrah už je pod policejním zámkem. Nenápadný mladík ze sklenářství je podroben táhlým výslechům a také rekonstrukci zločinu vraždy, při níž málem uškrtil figurantku. V této druhé epizodě sledujeme střet major Markovič vs. slizký vrah Hojer. A jde především o psychologické hrátky, které obraz od obrazu přidávají na intenzitě. A pak na konci toho vrah sepíše seznam svých dosavadních obětí, docela tajuplný, čímž policejní vyšetřovatele zaskočí. Celou epizodu dominuje Petr Uhlík, neprovařený herec, který ještě donedávna patřil k skrytým talentům. A najednou vyloupne mistrnou kreaci sadisty, který v českých kinematografických vodách nebude hned tak dostižen a překonán. Petr Lněnička jako vyšetřovatel je mu skvělým protihráčem. Režisér Pavel Soukup zariskoval a většinu epizody nechal na dialogové fázi. Divák tak má větší možnost seznámit se s vrahem, zabrousit při domovní prohlídce do jeho soukromí a zjistit, že je to úchyl se vším všudy, ač při výslechu tak nechce působit. Znepokojivé vyznění si série přenesla z první epizody do druhé, drží se přehlednosti a dovedně útočí na divácké emoce. 10|10 ()

MirkaP

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uff, bože, to bylo něco. Zpočátku teda jakoby nic, chlapec vypadá jak mírně dementní andělíček, přizná se hned, tak jaképakcopak, končíme, ne? Jenže pak přijde rekonstrukce a už to jede. Tísnivě děsivé. Stačí se prostě zeptat a chlapec sepíše lejstro že by se jeden zjevil. A pak chudák ta paní, co jí manžel mlátil až upadnul na nůž. 😕 ()