Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jiří Markovič sa prvýkrát tvárou v tvár stretáva s Ladislavom Hojerom. Môže mať vraždu na svedomí zakríknutý chlapec, ktorý vyzerá, že nevie napočítať do päť? A ako to, že si pri svojej prvej vražde počínal tak skúsene? (Voyo)

Recenze (42)

MirkaP 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uff, bože, to bylo něco. Zpočátku teda jakoby nic, chlapec vypadá jak mírně dementní andělíček, přizná se hned, tak jaképakcopak, končíme, ne? Jenže pak přijde rekonstrukce a už to jede. Tísnivě děsivé. Stačí se prostě zeptat a chlapec sepíše lejstro že by se jeden zjevil. A pak chudák ta paní, co jí manžel mlátil až upadnul na nůž. 😕 ()

Fifer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tyhle nadšené pětihvězdičkové recenze si musí psát samo Voyo, jinak to nechápu. Ano, herci jsou dobří, ano, kamera a kulisy jsou dobré. I ten nostalgický major Zeman přes svůj komunistický balast byl klasická detektivka, pátrání po vrahovi. Pokud chcete postupovat obráceně: tedy vraha známe a sledujeme jeho výslech, tak ty dialogy musí být excelentní a přinést nám něco navíc. Tady ale nic navíc nevidím. Prostě z prosťáčka postupně páčí přiznání k dalším vraždám. Sledovat to 57 minut je teda docela velká nuda. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bestiální vrah už je pod policejním zámkem. Nenápadný mladík ze sklenářství je podroben táhlým výslechům a také rekonstrukci zločinu vraždy, při níž málem uškrtil figurantku. V této druhé epizodě sledujeme střet major Markovič vs. slizký vrah Hojer. A jde především o psychologické hrátky, které obraz od obrazu přidávají na intenzitě. A pak na konci toho vrah sepíše seznam svých dosavadních obětí, docela tajuplný, čímž policejní vyšetřovatele zaskočí. Celou epizodu dominuje Petr Uhlík, neprovařený herec, který ještě donedávna patřil k skrytým talentům. A najednou vyloupne mistrnou kreaci sadisty, který v českých kinematografických vodách nebude hned tak dostižen a překonán. Petr Lněnička jako vyšetřovatel je mu skvělým protihráčem. Režisér Pavel Soukup zariskoval a většinu epizody nechal na dialogové fázi. Divák tak má větší možnost seznámit se s vrahem, zabrousit při domovní prohlídce do jeho soukromí a zjistit, že je to úchyl se vším všudy, ač při výslechu tak nechce působit. Znepokojivé vyznění si série přenesla z první epizody do druhé, drží se přehlednosti a dovedně útočí na divácké emoce. 10|10 ()

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Určitě se jedná o zajímavější díl než první. Vrah je nalezen a začíná snad ta těžší část – dokazování. Láďa je opravdu perfektně zahraná postava. Kdykoliv začne spokojeně škrtit mladé dámy, představovat svůj um s nožíkem nebo zkrátka mluvit, tak před sebou nevidím herce, ale slizkýho úchyláka s dvojciferným IQ, který neumí udržet svého hada na uzdě. A to je přesně to, co chci. Opravdu povedená postava. Stejně tak se mi moc líbí Markovič, který má šmrnc, inteligenci a velkou spotřebu cigaret. Atmosféra byla hodně plíživá a chladná. Ale tak to většinou bývá u filmů z plíživého a chladného komunismu. Díl se tedy nese v duchu rozhovorů s labilním Láďou, hledáním důkazů a policejních postupů. Hodně povedené jsou hovory z věznice, krátké vsuvky skutečných vražedných případů z minulosti a závěrečné titulky. Možná bych je proložila dobovou hudbou, ale tak nějak mi učarovaly a líbí se mi. Není moc, co bych vytkla. ()

geklon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rekvizitář a Uhlík za jedna. Lněnička už se taky zaryl pod nehty. Režie, scénář a především dramaturgie se potácí na samé hraně klasifikace. Druhá půlka je po většinou výborná, akorát mám pocit, že to tak zrovna vyšlo....tak snad si to třetí díl obhájí. Mišík je navíc, ať počítám jak počítám. Doufám, že na konci zjistí, že je to Markovičův Tyler Durden, nebo mimozemšťan z budoucnosti. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama