Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nekonečné vyšetrovanie začína mať vplyv aj na inak pokojný rodinný život majora Markoviča. Aby mu urobil Ladislav Hojer radosť, priznáva ďalšiu vraždu. Tentokrát vo vlaku z Prahy do Děčína. Je potrebné urobiť detailnú rekonštrukciu. (Voyo)

Recenze (28)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát dost boduje i vedlejší případ, který je značně odporný a nejhorší na tom je, že se opravdu stal a že takovýto magoři zakládají rodiny a nikomu se nepodařilo podchytit, co je to za blázna. Jinak co se Hojerovi linky týče, tak na to jdeme v tomto díle trochu jinak. Tvůrci chtějí ukázat trochu té lidské stránky vyšetřovatelů, ale je to přesně tak akorát, aby to diváka nenudilo a zároveň je to chytře udělané tak, že to hlavní děj nikterak nebrzdí. Cenim propojení s dobovou fotografií vyšetřovatelů při rekonstrukci, zajímavý prvek, klidně by takovýchto skutečných retrospektiv mohlo být více. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lehoulince rozkolísaná epizoda, kde se dost střídaly velmi kontrastní nálady. Minivsuvečka byla prozatím bezesporu nejmrazivější. Dozvídáme se více z života hlavních hrdinů. Trošku mi začíná vadit velmi plíživé tempo, které se místy přetváří v určitý stereotyp. Tento stereotyp však zachraňuje nadlidský herecký výkon Petra Uhlíka. Vím, že se stále opakuji, ale sem ocenění musí patřit. [76 %] ()

Reklama

MirkaP 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně ta mrazivě sevřená atmosféra malinko polevila. Ale jen malinko, pro ten rámující případ s dětmi a jejich opravdu šíleným otcem je děsivý slabé slovo. Drobné detaily reálných fotek z odjezdu z nádraží a kreslené přáníčko hezké dovolené .... hezky zakomponované do seriálu. Co bude dál? Schválně jsem si dopředu nic nehledala, nečetla, abych byla dostatečně překvapená. Tak jsem tu napnutá jak kšandy a čekám na pátek. /// Jo ještě jeden detail - kdyby mělo být pokračování, chtěla bych, aby bylo o postavě, co hraje Kotek. Je strašidelný i když jen tak sedí u stolu a povídá. ()

Kobitch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Petrové Uhlík a Lněnička jsou rising stars české televize. Naprosto precizní ztvárnili své postavy, do kterých podle dostupných rozhovorů investovali maximální úsilí, které se nakonec vyplatilo. V tomto díle jsem měl obrovský problém nevypnout televizi při výslechu malých dětí. Já vím, že tyhle věci se dějí, ale dobrovolně se mučit při jejich líčení hrůzné noci už bylo trochu moc. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co se těm komunistům musí nechat, že alespoň s těmi největšími grázly se nepárali a brutální vrahy popravovali. Škoda, že se nedrželi jen těch opravdových zločinců. Emociálně méně hutný díl, byť střípky ze soukromého života vyšetřovatelů byly zajímavé a smutné, tak to trochu narušilo tu atmosféru bizardního zla, jenž vyšetřují. Jednomu se nechce ani věřit, že se fakt s Láďou tak nimrali. Z hlediska efektivity je to velmi dobrá strategie (i úvaha, že Láďa s nimi i přes své nízké IQ manipuluje, ať už důvodu prodloužení života, nebo z náklonosti k majorovi, je nastíněna velmi dobře), nicméně působí to skoro sci fi dojmem. Úvodní část, ve které vždy dojde ke spáchání nějakého brutálního mordu, je výborně zahraná. Zvláště pozitivně vnímám vykreslení postavy p. majora Markoviče, kde třeba u výslechu ohromně riskoval, nebo, jak se u rekonstrukce ukázalo, fyzicky by nestačil ani na čivavu. Krásná ukázka toho, že policejní práce detektivů - vyšetřovatelů není o fyzické kondici, ale o inteligenci, trpělivosti a zkušenostech. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Vrah Jiří Prchlík (Cyril Dobrý), který se v epizodě objevil, se ve skutečnosti jmenoval Jan Tvrdík. V říjnu 1978 brutálně zavraždil svoji tchýni a pokusil se zabít své děti a manželku. V roce 1980 byl za svůj čin popraven. Markovič (Petr Lněnička) o něm prohlásil, že jen u něj si byl úplně jistý, že si trest smrti zasloužil.“ (Bediverecs)

Reklama

Reklama