Spočiatku sa zdá, že Koncert pre pozostalých bude intímnym, psychologickým ponorom do duše človeka, ktorý prišiel o otca a začína sa mu rozvidnievať. Lenže postupom času pribúda postáv, ani sa už nedá hovoriť o hlavnej, stáva sa z toho mozaika ľudí s vlastnými, podobnými problémami. Film sa bohužiaľ nedá brať vážne kvôli detailom ako neprirodzene znejúca angličtina, kedy sa z neho stáva čistá nechcená komédia. Za tu spomínané občas drhnúce dialógy môže asi Vichta, režijne sa Trančík snažil a rozhodne nemal v pláne zo svojho celovečerného debutu urobiť divácky hit. Bohužiaľ film negraduje, keďže nerozvinie poriadne ani jednu postavu, v podstate iba skončí.(3.1.2016)

• jhrasko

Žánrovo a potažmo i dramaturgicky nevyrovnaný film, ktorý hodne naznačuje, pláva ale po povrchu, žiadnej dejovej línii sa nevenuje detailnejšie a tým škodí sám sebe. Dialógy typu: OTEC " Nechce sa mi žiť." JEHO KAMARÁT: "Len puknutá zemeguľa sa nedá zlepiť." OTEC: "Tu prasklo čosi cennejšie." - sú smiešne, umelé a zbytočné.(11.1.2010)

Trančíkove filmy ozaj nemám rád, ale na jeho prvotinu sa dá pozerať. Dlho som rozmýšľal, či si ho zaradiť do domácej filmotéky, no nakoniec som sa rozhodol, že áno hlavne kvôli hudbe Karla Svobodu.(20.12.2008)

• Master19

Rozvláčný film, který však většinu času míří mimo. Za zmínku ale určitě stojí zajímavé herecké obsazení - Petr Čepek, Miroslav Macháček, překvapivý Pavel Bobek, vyníkající Luděk Kopřiva a roztomilá Jana Paulová ve své (tuším) první filmové roli.(6.6.2007)

Dosti literátský scénář a mírně manýristické herzovské zpracování.(11.10.2011)

• - Nakrúcalo sa v Bratislave, Piešťanoch a obci Jalšové. (dyfur)

• - Juraj Kukura se stal vítězem soutěže "Komu dáte svůj hlas?" časopisu Film a Divadlo z roku 1977 za hlavní roli v tomto filmu. Celkem mu čtenáři poslali 806 hlasů. (kosticka7)