Dosti literátský scénář a mírně manýristické herzovské zpracování.(11.10.2011)

• Master19

Rozvláčný film, který však většinu času míří mimo. Za zmínku ale určitě stojí zajímavé herecké obsazení - Petr Čepek, Miroslav Macháček, překvapivý Pavel Bobek, vyníkající Luděk Kopřiva a roztomilá Jana Paulová ve své (tuším) první filmové roli.(6.6.2007)

Spočiatku sa zdá, že Koncert pre pozostalých bude intímnym, psychologickým ponorom do duše človeka, ktorý prišiel o otca a začína sa mu rozvidnievať. Lenže postupom času pribúda postáv, ani sa už nedá hovoriť o hlavnej, stáva sa z toho mozaika ľudí s vlastnými, podobnými problémami. Film sa bohužiaľ nedá brať vážne kvôli detailom ako neprirodzene znejúca angličtina, kedy sa z neho stáva čistá nechcená komédia. Za tu spomínané občas drhnúce dialógy môže asi Vichta, režijne sa Trančík snažil a rozhodne nemal v pláne zo svojho celovečerného debutu urobiť divácky hit. Bohužiaľ film negraduje, keďže nerozvinie poriadne ani jednu postavu, v podstate iba skončí.(3.1.2016)

• jhrasko

Žánrovo a potažmo i dramaturgicky nevyrovnaný film, ktorý hodne naznačuje, pláva ale po povrchu, žiadnej dejovej línii sa nevenuje detailnejšie a tým škodí sám sebe. Dialógy typu: OTEC " Nechce sa mi žiť." JEHO KAMARÁT: "Len puknutá zemeguľa sa nedá zlepiť." OTEC: "Tu prasklo čosi cennejšie." - sú smiešne, umelé a zbytočné.(11.1.2010)

Popri hlavnej linke snímok rozvíja viacero motívov, čo mi príde zbytočne na škodu. Tým sa film komplikuje, je dramaturgicky zmätočný a nafúknutý. Hudba Karla Svobodu je famózna.(2.10.2018)

• - Nakrúcalo sa v Bratislave, Piešťanoch a obci Jalšové. (dyfur)

• - Juraj Kukura se stal vítězem soutěže "Komu dáte svůj hlas?" časopisu Film a Divadlo z roku 1977 za hlavní roli v tomto filmu. Celkem mu čtenáři poslali 806 hlasů. (kosticka7)