O třech synech (E06) (epizoda)

Pohádka

Československo, 1988, 30 min

 • honajz
  **

  Té Věře Galatíkové tady ten čepeček tak nesluší. :-( Taky Havelka lépe hraje ty podrazácké a škudlivé bratry, než hodné, vtipné a moudré. Celou zábavu tak nakonec obstarávají Nárožný a rádci. Poprvé je to ještě zábavné, a i ten Rostislav Kuba to slušně uhraje, podruhé to poněkud zavání opakováním (a Havelkovi to hraní moc nejde), nakonec už je to prostě nuda a Renč je absolutní herecká šmíra. Jinak pánové, kteří obdrží za bezcenné kusy věcí tisícinásobek jejich ceny a nedokážou si udržet peníze, ti tedy měli z pr.dele kliku a nějak sympatičtí mi nejsou.(5.11.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Kdo nezná kosu, kohouta a kocoura, je nepochybně hlupák. Do absurdna hnáno, třeba bylo v téhle pohádkové zemi hloupé království někde, kde běžně znali klokana, ptakopyska a bumerang. Každopádně, závěr je, že pokud máte dostatečně velkou sumu, můžete být klidně i mizerný hospodář a chronicky nezaměstnaný, stejně můžete žít z toho, co máte pod polštářem a nemusíte pracovat. Krásné, že nás pohádky naplňují takovým optimismem. Po hvězdě za ta živá zvířata a sympaticky důvěřivého krále, tohle zpracování mě nijak nenadchlo.(16.6.2014)

 • Pohrobek
  ***

  Pohádka pro hodné dítko před odpoledním schrupnutím. O úroveň výš než tvorba druhé poloviny devadesátých let. Zaujme pochopitelně především Petr Nárožný ve své typicky cholerické roli - tentokrát zabarvené silně do pitoma.(11.7.2005)

 • rakovnik
  ***

  Pohádka o hloupých lidech, jako by se v ní odrážela dnešní doba. Jedni jsou hloupí a nakupují draze to, co je (skoro) zadarmo. Druzí jsou sice vychytralí a snaží se napálit hlupáky a vytáhnout z nich peníze za (skoro) nic. Protože jsou ale hloupí, tak peníze brzy utratí a opět nemají nic. Petr Nárožný je roztomilý a na pohádku lze jednou za čas i koukat.(12.3.2016)

 • otík
  ****

  Hodně povedená pohádka zcela v zajetém stylu cyklu Stromu pohádek. Na krátkém prostoru rozehrává příběh tří synů, kteří po tátovi zdědí kosu, kohouta a kocoura. Protože neumí hospodařit, musejí se vždy vydat do světa, přičemž vždy přijdou do hloupého království, kde za spoustu peněz prodají své dědictví. Na závěr se samozřejmě naučí hospodařit a ještě k tomu se divák dozví, jak vzniklo království Kocourkov. Jedna z těch opravdu povedených a zábavných pohádek, samozřejmě především díky Petru Nárožnému v roli hloupého krále. Zaujme hodně mladý a herecky zcela toporný dnešní režisér Filip Renč. Hudba: Ladislav Štaidl & Pavel Krejča(26.8.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace