Třiadvacetiletá vrcholová sportovkyně Andrea se připravuje na olympijské hry v Atlantě. Jako mistryně republiky ve skoku do vody nic jiného než tvrdý svět tréninků a závodů nezná. Až do chvíle, než si poraní páteř. Její sportovní kariéra náhle končí. Touha po úspěchu ji ale přivede ke kariéře pornoherečky. Stejně jako své tělo ovládala a využívala ve sportu, využívá jej při natáčení pornofilmů. Má slávu, peníze, komfortní život, nezávislost. Nakonec ale přece jen musí zpomalit…
Film je inspirován příběhem Andrey Absolonové, která byla v 90. letech jednou z našich nejúspěšnějších skokanek do vody a posléze neméně úspěšnou pornoherečkou Leou De Mae. (Bontonfilm)

jiki

Stačí si zde přečíst obsah filmu a tím je řečeno vše, vůbec nic jiného ve filmu není, žádná zápletka, vztahy, vývoj postavy, proniknutí do světa sportu či porna, prostě nic. Germani bohužel většinu filmu nabízí stejný naštvaný pohled a asi dvakrát se pokusí o smích, skoro nemluví, nevysvětluje, prostě nic. Pokud by vás snad lákala nějaká erotika, tak nemá smysl, veškeré "porno" scény se zde točí v kupodivu v podprsence :-)) ()

Masozrout

Neurazí, nenadchne.  Reálný příběh o dívce, která po nuceném ukončení sportovní kariéry dá přednost jednoduchému prodávání svého těla (ale je herečka) před tím, aby musela pracovat jako prodavačka v obchodě a cestou tím ublíží lidem kolem sebe. Film bohužel jen popisuje, jak se věci staly. Bez výraznějších dramatických momentů nebo penetrace psychiky hlavních postav. Otázka je, jestli je to chyba filmu, nebo jen nebylo kde brát. ()

Kelinej

Na hraný celovečerní debut režisérsky Císařovské dobré, jinak ale pro mne dost nezáživné. Souhlasím s recenzí, v níž stálo, že by úplně stačilo natočit o A.Absolonové pořádný dokument. U hraného filmu bych čekal zajímavější děj než jen plochý lineární příběh. Jedna hvězda za snahu, druhá za herce a třetí..., třetí za to, že se snímek vymyká současné české produkci blbých romantických komedií. ()

PanLord

Příběh Andy Absolonové má obrovský potenciál co do zajímavosti a přitažlivosti z pohledu diváka. Byť vizuál, scény a kostýmy byly moc pěkně vybarvené a provedené, samotný příběh má obrovské mezery. Nekonzistentnost celého vyprávění bohužel potopila celý snímek a nejsem si jistý, zda se na základě svědectví pouze sestry dá natočit věrohodný film o něčím životě. Chápu, že se nejedná o dokument a na začátku nám scénář sdělí, že jde jen o volnou inspiraci, ale přeci Andrea musela mít velmi intenzivní život. Režisérka nám bohužel naservírovala zcela studený chod. ()

Klimetka

Panečku to byla storka. Netušila jsem o existenci A. Absolonové až do včerejšího kina a nestačila zírat. Bez jediného přehraného traileru, naslepo jsem vlezla do sálu a odešla ohromená. Wow! Letošní rok je plný svěžího větru v českém filmu. Hraný film s dokumentárním nádechem. Což připisuju naprosto (ne)uvěřitelnému výkonu N. Germani a dokumentaristky na režijní sesli N. Císařovské. Výborně dámy! ()

monny9

Mno...čakala som od tohto snímku oveľa viac...chcela som sa dozvedieť viac o Andrei, ale v konečnom dôsledku stále netuším, kto bola. Natalia je sympatická, ale mám pocit, že som od nej moc emócii ako divák nedostala. Na začiatku - žiadne emócie...po*nokariéra - žiadne emócie, ra**vina - žiadne emócie...film mi vôbec neposkytol šancu vcítiť sa do postavy. Z kina som odišla prázdna, bez nejakého zážitku...no škoda... ()

mirko123

Autori sa asi domnievali, že silný námet utiahne celý film bez väčšej námahy, ale nie. Nuda, nuda, nuda. Žiadne zaujímavé dejové línie, vyhrotene okamihy, nič. Ak si prečítate život hlavnej hrdinky na Wikipédii, bude to rovnako vzrušujúce ako tento film. Skákala, zranila sa, dala sa na porno, zomrela na nádor. Toto by bolo slabé aj ako dokument. ()

KozelB

Po dlouhé době na českém filmu v kině. A bavilo mě to! Když jsem viděl před projekci trailery na jiné české filmy, dostal jsem mírný záchvat paniky, protože ty kousky s Polívkovou nebo s Prachařem vypadali hruzostrasne. Naštěstí toto nebyl tento případ. Koleje Strahov můžou hrát v jakémkoliv čase, protože vypadají stále stejně. Vadil mi jen chybějící motiv hlavní hrdinky, samoska je sice strašné místo, ale její vstup do pornoprumyslu zasloužil delší vysvětlení. A Cyril není tak dobrý jako Karel Dobrý. Ale jednou kůže být. ()

marcel5

Když jsem o filmu slyšel, že bude, těšil jsem se, že něco uvidím. Viděl jsem... Biografii jednoho života, který určitě stojí za to znát.  Ale... Možná by jako dokument měl větší ohlas, jako film mě to nevzalo. Spíš mi film přišel jako Filmový dokument. (V samotném dokumentu nevím co by ukazovali, ale polohraný dokument, dobře natočený, by mohl být ok). To co se tu v recenzích píše o Andreiných emocích má něco do sebe, moc se mi nepovedlo se do ní vžít a vidět její život jejíma očima. Slyšet o příběhu skokanky do vody, která pak točila porno, je zajímavé, ale realita vlastně až tak zajímavá není. Také by neškodilo lepší vysvětlení toho zdravotního omezení... ()

Warmachine69

Natalia fantastický výkon!  Snad u žádného filmu jsem tolik neváhal s hodnocením jako právě tady.  Popravdě dost podobně to mám i se psaním recenze a vůbec  nevím z jaké strany začít. No a to je přesně ono. Přesně takto na mě film působí. Dostal jsem co jsem chtěl? Ano. Mohlo toho být více? Rozhodně ano. Snímek má (pro mě) několik zásadních slabin. Prvně neuvěřitelně rychlý přechod filmu od prodavačky v obchodě ke kariéře herečky ve filmech pro dospělé. Zde bych rozhodně nasadil pomalejší tempo a chtěl bych vidět pocity a rozhodování hlavní protagonistky o tom, zda se touto cestou chce vydat. Když už toto chybělo, popravě bych chtěl vidět alespoň první pocity před/při/po natáčení úplně prvního castingu. Tady to bylo jednoduše zbytečně uspěchané a velmi mi to ve filmu chybělo. Druhou výtku bych měl k momentům, kdy se ve filmu natáčeli erotické scény. Mluvím o momentech, které měli působit seriózně ale měli spíše opačný efekt a v kině vyvolali bouřlivý smích. Co se týče konce, tak ten mi oproti jiným ohlasům zase tolik nevadil. Líbilo se mi, že film končil "vesele" a nebylo zde rozpitvané srdcervoucí umírání. Přesně takový konec jsem totiž čekal a nakonec jsem byl velmi příjemně překvapený. Za mě psychologicky geniálně zvládnuté. Víte co se stane a jak to skončí ale i tak vám to "nenarvou do ksichtu plnou palbou" ba naopak se u posledního obrazu vlastně příjemně pousmějete. Celkově jsem vlastně docela spokojený, Natalia byla fantastická a zahrála to dokonale. Cítíte emoce a myšlenku filmu. A v neposlední řadě oceňuji především to, že vůbec někdo něco takového natočil a že se český film také konečně začíná ubírat jinými směry. Na závěr mě ještě napadá jedna poznámka a to, že když už je i extra verze 18+, přecijen se mohlo na té erotice trošku přidat. ()

zeyer

Byl jsem připraven na o něco více pornozáběrů a na poněkud menší depresi, jinak jsem dostal, pro co jsem si došel. Na jedné straně spolu korespondují matka s Andreou v touze po úspěchu a obdivu. Matka si toto řeší skrze Andreu, Andrea přímo sportem (v poměrně nevděčné disciplíně) a následně filmovou kariérou. Obě dle motta - když ti dá život citrón, udělej si z něj limonádu. Ani jednu nenapadne, že ten citrón je oranžová na semaforu, že je třeba změnit směr nebo udělat krok zpět. Jdou sveřepě za svými cíli a u obou to nekončí šťastně (rozvod / smrt). Na straně druhé otec a sestra Andrey - zdrženlivější figury, které nejsou nijak nápadné a nejdou hlavou proti zdi. Zavánějí určitou falší - sestra žárlí na úspěch Andrey u kluků a zřejmě i na její novou kariéru, že si za peníze užívá. Otec tvrdí, že chtěl úspěch Andrey, ale v něčem "morálním" jako je sport ... chová se jako maloměšťák, v jehož filmotéce porno je - a těžko říct, zda chtěl jen zabránit ostatním v půjčování filmů své dcery, jak tvrdí ... Andrea se mění před očima - ze sportovkyně (1996) přes oslnivou herečku (2000) až po lidskou trosku (2004) - alkohol, ztráta radosti ze života, nemoc, smrt. Do hlavy jí není vidět, což je určitá slabina filmu - dá se ovšem uvěřit tomu, že Andrea právě taková byla, že navenek toužila po úspěchu, ale kompenzovala si tím vlastní strachy, nejistoty (nespavost, anorexie) a že své pocity až na výjimky (úzkost před závodem) neventilovala. Denisa Barešová v jednom rozhovoru řekla, že pro ni bylo těžké roli vstřebat, prý roli pojala jako určité rozhořčení nad tím, že jí Andrea novou kariéru zatajila. To jsem v tom filmu neviděl, spíš šedou myšku žárlící na úspěch starší sestry, která byla ve sportu výraznější a pak se jí dařilo i v pornobranži. Ač psychologické vykreslení postav je slabší, má film co sdělit a ukazuje, jak tenká hranice je mezi úspěchem a propadem, mezi vnímáním toho, co je čestné a co amorální, co jsou poctivé a co "vyšukané" peníze. ()

macherano

Nieje to zle ale s jej kariéry som čakal viac a ten koniec mohol byť iný nie ze napíšem zomrela vtedy a vtedy a tým to skončilo ináč zaujímavý počin ()

patient333

Nie som najväčší fanúšik česko-slovenských filmov. Její tělo však malo v sebe niečo čo ma zaujalo (zároveň nič iné zaujímavé v kine nehrali :D ). A skutočne. Spôsob prerozprávania filmu sa mi páčil. Je to také iné, než som zvyknutý z domacej produkcie. SKutočne to pôsobí sviežo. Avšak jedna vec mi hrozne chýbala. Príbeh. Pôsobilo to na mňa príliš sterilne, prílíš hĺbavo a niektoré scény boli jednoducho zbytočne pridlhé. Chápem, že to je biografia, ale zároveň to predsa nie je dokument. Čakal som aspoň niečo, čo by mi umožnilo viac pochopiť hlavnú hrdinku, ktorá si prešla v podstate neľahkým osudom. No bolo to príliš málo vysvetľujúce, možno o určitú uroveň príliš morálne napríklad pri scénach v porne, kde to mohlo pôsobiť o čosi tvrdšie. Každopádne na domácu produkciu super. A venovať tomu jeden večerný piatoček, prečo nie. ()

Moco

Chudák slečna (paní) Natalia Germani. Je to další devalvace ženství a ctností, které by mohli být zcela normální vlastností. Namísto toho je úpadek považován za „úspěch“. Ano ženy jsou krásné a ta erotika je „přitažlivá“, elektrizující, šokující atd. Ale jaký je přínos? Za mě zklamání z vybraného tématu, i z účasti Natalie Germani. Císařovská tlačí do mainstreamu dojem, že točit porno je „in“ a že žena je „prázdná nádoba“ jako objekt sexuálních tužeb a jako taková je „obdivuhodná“ nebo „úspěšná“. To se nakonec vymstí (už vymstilo) mnoha ženám - holt „revoluce požírá vlastní děti“ jak se říká. Za mě kulturní odpad kinematografie. A to nehodnotím, kameru, „herecké výkony“ nebo hudbu - prostě když vytáhnete z kanálu kus ***, dobře to nasvítíte, natočíte ho ve skvělém rozlišení, dodáte pěknou hudbu a uděláte tomu velkou reklamu - bude to stále jen ***. „Honimírové všech zemí“, jak je nazval J. Budař ve filmu Román pro muže, se mou možná nebudou souhlasit. To že hlavní postava umírá v mladém věku je asi jediným tragickým mementem pro ženy, které by její „úspěchy“ chtěli opakovat, není to však uměleckým mementem, ale faktem ze života. Čeho se ale obávám je to, že kultura (filmová tvorba) by měla divákům předávat nějaké hodnoty - co si režisérka scénáristka (nebo představitelka) vytyčila jako cílovou hodnotu svého filmu pro diváky? Jednou mi v divadle kdosi řekl, že umění má „šokovat“ - to je přesně ta mýlka, kterou pravděpodobně trpí i tento snímek. Ano chápu argumenty, že jsou tam mementa z prostředí vrcholového sportu a toho, jak se tělo odděluje od duše (osobnosti) a dívá se na něj jako na „nástroj úspěchu“ - paralela ve sportu i v pornu. Zatím jsem v tom PR žádný morální postoj nezachytil... porno dělá PR a pro poučení si musí divák dojít sám... ()

Marrakech86

Poměrně zajímavý film o osudu bývalé sportovkyně, která se promění v prodavačku a pak v pornoherečku. Chybí mi tu hlubší příběh, takhle to působilo hodně jednotvárně. Trochu mě zklamal i konec, že se to tak utnulo. Nicméně dohledal jsem si dalších pár informací ()

jerzy1976

Úraz zad, nádor na mozku... prostě smolařka, které se občas abnormálně dařilo, aby pak spadla hodně dolů. Vcelku zajímavý film, ale občas takový bezemoční.  U Germani pořád nevím, jestli je skvělá herečka nebo neni ()