Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) je malým podvodníčkem. Když se ale dozví o smrti kongresmana Jeffa Johnsona, dostane nápad, jak provést největší podvod všech dob. Využije toho, že se jmenuje podobně jako zesnulý kongresman, začne s volební kampaní ("Jeff Johnson - Jméno, které znáte!") a nemožné se stane skutkem - je zvolen do amerického kongresu! A proč to všechno? Thomas se totiž domnívá, že teprve jako člen kongresu bude moci rozjet své podvody v patřičném měřítku. Skutečnost ale překoná jeho nejsmělejší představy. Než se stačí v kongresu rozkoukat, ocitá se v kolotoči velké politiky, velkých průmyslníků a velkých peněz. I na Thomase, který se nikdy poctivě neživil, je toho trochu moc. A poznenáhlu dospěje k rozhodnutí, že když už se jednou do kongresu dostal, udělá tu trochu pořádek. Koneckonců, má přece sloužit svým voličům. A jestli při tom navíc získá srdce krásné dívky, tím lépe... (oficiální text distributora)

randycz

Není tomu pravidlem, ale tady Vás Eddie nasměruje do sféry dobré zábavy. Tato komedie si utahuje z amerického kongresu a zkorumpovaných politiků, kteří těží z blbosti úředníků a voličů. Ostatně stejně jako v běžném životě. Zde jsou však věci dotažené do takových konců, o kterých věřím, že nejsou možné. ()

Vital

Výborný Murphy,o to už ale horší příběh z americké politiky,ano jak řek Radyo,satirický,buď to vezmete jako srandu,nebo to odkopnete,nebýt Murphyho,tak bych to odkopl. ()

Dusin

Celkem průměrná komedie, která je tak na jedno podívání. Od Murphyho jsem po shlédnutí série policajtů z BH čekal něco víc. Nápad není zas tak špatný, ale jednotlivé okamžiky i celý film jsou dobře předvídatelné a film se mi zdá i zbytečně dlouhý, protože jsem před koncem už nevydržel a usnul :) ()

gizi

Hodně slabý film Eddieho, ovšem celkově to není taková hrůza. Párkrát se člověk i zasměje, i když je to taková trochu slátanina. Zkrátka jednou se na to podívat dá, když má člověk náladu. 60%. ()

zekon

Nejlepší na tom filmu je ukázka toho, že politika je mamon a že ji může dělat kdokoli kdo si ráno řekne budu senátor. ()

Oxytocin

Jsou určité obory a pracovní pozice, které jsou mi proti srsti v realitě i na filmovém platnu. Politické prostředí je v této komedii však příjemně zobrazeno z pravidé strany v podobě naivních a hloupých občanů (např. že Američani jsou schopni zvolit politika na základě jména, mrtvého politika do kongresu,...) a zejména do vlastního hnízda snáješích politiků sledující jen a pouze vlastní zájem na úkor všeho a všech. Film se vyplatí sledovat pozorně, kde jsou vážně úsměvné citáty ("před chvilkou jste říkal, že .... To byl jen politický slib. Snad by jste tomu nevěřil"). ()

Jirkacek

Snímek Dokonalý džentlmen se mi líbil už kdysi, když jsem jej viděl poprvé, ale spíše jsem si užíval perfektního humoru hlavního hrdiny Thomase Jeffersona Johnsona, jehož si zahrál Eddie Murphy, jenž byl v té době na vrcholu své kariéry. Ve filmu šlo také o politiku a problematiku korupce, což jsem si uvědomil až o několik let později, když jsme si jej doma pustili znova. Každopádně hned od prvních minut Eddie rozehrál eskapádu vtipu a legrace jsoucí jemu vlastní, kdy jako malý podvodníček dostal nápad, jak využít svého jména Thomas Jefferson Johnson. Dozvěděl se totiž o smrti kongresmana Jeffa Johnsona a tak začal s volební kampaní, která byla světe div se úspěšná. Se svými kumpány se tedy přestěhoval do Washingtonu, aby se zde ujal funkce a hlavně za to získal nějaké peníze. Vůbec se mu nedivím, mám totiž pocit, že spoustě politiků jde hlavně o vlastní dobré bydlo a nikoli blaho národa a to nejen v USA, ale i u nás. Každopádně jeho představy o snadném zisku se naplnily a to dokonce mnohonásobně více, než si dokázal ve svých snech představit. Nicméně i on postupně došel ke zjištění, že nic není na světě zadarmo a že i on bude muset přinést nějaké oběti. Zamiloval se totiž do dívky, jejíž otec politiku bral naprosto vážně a milého Johnsona zrovna díky přátelení se s velkými zkorumpovanými rybami zrovna moc nemusel. Mladý kongresman se tak musel rozhodnout čemu dá přednost - světu velkých peněz a politiky nebo životu s milou dívkou. Film tak přešel z úrovně výborného nic neřešícího humoru k mnohem vážnějšímu tématu politického pletichaření a všudypřítomné korupce, aniž bychom si toho sami všimli. Samozřejmě jsme Eddie Murphymu drželi palce a přáli mu, ať mu vše dobře dopadne. Film nás nejen pobavil, ale také zahlodal červík v hlavičce, jestli má cenu chodit vůbec k volbám. Co by se vlastně stalo, kdyby nikdo volit nešel a účast by tak byla nulová a to vždy ? Také mne napadlo, jestli nám nebylo lépe, když zemi vládl dobrý král a to nemyslím jen toho známého Miroslava z Pyšné princezny. No nic, každopádně si u mne Dokonalý džentlmen za to skvělé spojení humoru a vážné myšlenky vysloužil čtyři dokonalé hvězdy ****. ()

SNCIS

"Říkala, že kdyby moje bába měla koule, byl by to můj děda." Eddie Murphy dělá penězi, dělá politiku. - 100%. ()