Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) je malým podvodníčkem. Když se ale dozví o smrti kongresmana Jeffa Johnsona, dostane nápad, jak provést největší podvod všech dob. Využije toho, že se jmenuje podobně jako zesnulý kongresman, začne s volební kampaní ("Jeff Johnson - Jméno, které znáte!") a nemožné se stane skutkem - je zvolen do amerického kongresu! A proč to všechno? Thomas se totiž domnívá, že teprve jako člen kongresu bude moci rozjet své podvody v patřičném měřítku. Skutečnost ale překoná jeho nejsmělejší představy. Než se stačí v kongresu rozkoukat, ocitá se v kolotoči velké politiky, velkých průmyslníků a velkých peněz. I na Thomase, který se nikdy poctivě neživil, je toho trochu moc. A poznenáhlu dospěje k rozhodnutí, že když už se jednou do kongresu dostal, udělá tu trochu pořádek. Koneckonců, má přece sloužit svým voličům. A jestli při tom navíc získá srdce krásné dívky, tím lépe... (oficiální text distributora)

xaver

Spíš satirická komedie s originálním námětem. Dobrý humor a ještě lepší satira. Občas má divák pocit, že se ocitl v České republice současných dnů. Z tohoto hlediska je snímek hodně nadčasový. Slušná trojka. ()

Paity

Rozhodně patří Dokonalý dřentlmen mezi tři nejlepší Murphyho filmy. Já se rozhodně bavil. Hlavně první polovina filmu je hodně vtipná, pak už to je logicky trochu na vážnější strunu, ale pořád si to zachovává tempo. Na tohle se prostě vždy rád podívám. ()

Hanes88

Tak tato komedie se mi líbila ať už si každý říká co chce. Dobrý nápad, tím pádem i dobrý děj a jak jinak než že Eddie zahrál skvěle. ()

cityman

Být tak všichni naši politici jako postava, kterou stvárnil Eddie Murphy v tomto filmu, to by se nám to tu žilo a ještě bychom se smíchy za břicha popadali. Stejně jako při sledování téhle podařené komedie. ()

Greg25

Pozdní, ale přesto ještě stále zábavná komedie s Eddiem Murphym v hlavní roli. Pohádková komedie z politiky, kterak jde zatočit i s korupcí v zábavném a vtipném stylu. Poslední komedie s Murphym, která stála za to. 75% ()

Bozvav

Velmi dobře udělaná satira na americký volební systém, životní styl atd. Vtipná a zábavná záležitost se skvělým komediantem Eddiem v hlavní roli.Za mne čtyři hvězdy. ()

helloween93

Eddie Murphy jako podvodník, politik a prospěchář v jedné osobě působil skvěle a tahle komedie je jedna z těch, ve kterých byl ještě vtipný. ()

MickeyStuma

Kterak se podvodníček rozhodne vstoupit do politiky, kde zjistí, že je v podstatě mezi svými. Diváci znající sitcomy pod názvem 'Jistě, pane ministře' (1990) a 'Jistě, pane premiére' (1986) jistojistě neuniklo jméno režiséra Jonathana Lynna, který na těchto sitcomech spolupracoval. Natočil snímek hodně nadčasový, neboť vše, co se tu odehraje a co je řečeno, je ve své podstatě poplatné v každé době. Osvěžující film striktně bez výhrad ukazuje dění na politické scéně tak, jak je, navíc v nejzábavnějším kabátě bez přesahu do trapností. Zkrátka a dobře, jedná se o dosud nejlepší filmovou politickou satiru, která si dělá takovou legraci, až se bere vážně a všechny dané okolnosti považuje za zcela normální. Zní to divně, ale když se sami podíváme na politické dění u nás v Česku, nelze to popsat jinak. Realistický základ scénář tedy v jistých ohledech má, ale ztvárněné je to tak dobře, až tomu nelze ani věřit. Komická brilantnost Eddieho Murphyho je v každé scéně velice přínosným artiklem v rámci zábavy. O to víc dojímá lidskost podvodníčka, v jeho obsazení, ve snaze docílit vyřešení problému trápící obyvatele daného místa, kde problém vznikl. O bláznivou komedii se sice nejedná, ale úsměvných situací je tu více než dost. O málokterém snímku se dá říct, že svým obsahem nestárne. Tento snímek daná kritéria plně splňuje. ()

salamandrr

Volete jeffa Johnosna, má jméno, které znáte**** Hej vy kapusto žrouti, až budete jíst kapustu, myslete na Johnsona!!!**** No to je jméno, to si budou pamatovat i ti, kteří mají alzheimra**** Budete mě taky plácat po zadku jako starý senátor Johnson? Ne já nehodlám dělat ty starý věci jako plácat starý zadky...****Přesně takhle si myslim, že to běží i v reálné politice, stačí si dosadit libovolné politiky, jen v čechách nejsou žádný černoši politicky aktivní. ()

MartinTerran

Navzdory označení komedie tento film není moc vtipný, ale pravděpodobně zachycuje realitu i když samozřejmě s notnou dávkou nadsázky. I přesto jsem si film užil a líbil se mi. Nic převratného to není, ale kouká se na to dobře. Hodnocení: 61/100. ()

PlayEasy

Staré dobré časy, kdy byl Eddie absolutně ve formě a hrál ještě skvělé role ve velmi dobrých komediích, čehož je tenhle film jasným důkazem. Tato vtipná a velmi inteligentní komedie se skvělým scénářem je postavena na Eddiem a jeho partě a poněkud hlubší myšlence a poněkud velmi vychytralém podvodu. "Sice všechno má mouchy, ale je potřeba mouchy oddělávat a všechno vylepšovat":) 70% ()

Veres

"Jeff Johnson - Jméno, které znáte!" - mimořádné 'nakouknutí' pod pokličku washingtonské politiky, možná zcela reálné, avšak opatřené skvělým hereckým výkonem Eddie Murphyho, kterému to jako kongresmanovi mimořádně sedělo. Alespoň teď všichni v kongresu ví, že to zvonění oznamuje hlasování a ne poslední kolo tutovky! ()