Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) je malým podvodníčkem. Když se ale dozví o smrti kongresmana Jeffa Johnsona, dostane nápad, jak provést největší podvod všech dob. Využije toho, že se jmenuje podobně jako zesnulý kongresman, začne s volební kampaní ("Jeff Johnson - Jméno, které znáte!") a nemožné se stane skutkem - je zvolen do amerického kongresu! A proč to všechno? Thomas se totiž domnívá, že teprve jako člen kongresu bude moci rozjet své podvody v patřičném měřítku. Skutečnost ale překoná jeho nejsmělejší představy. Než se stačí v kongresu rozkoukat, ocitá se v kolotoči velké politiky, velkých průmyslníků a velkých peněz. I na Thomase, který se nikdy poctivě neživil, je toho trochu moc. A poznenáhlu dospěje k rozhodnutí, že když už se jednou do kongresu dostal, udělá tu trochu pořádek. Koneckonců, má přece sloužit svým voličům. A jestli při tom navíc získá srdce krásné dívky, tím lépe... (oficiální text distributora)

Z0oMb3E

"Koho budeme voliť?... Však zakaždým volíme Johnsona" Toto podľa mňa sedí Ediemu 100X viac ako prdenie v Zamilovanom profesorovi. Príjemná komédia, i keď bez štipky humoru ktorá sa dá pozrieť avšak len raz. ()

blackrain

Z podvodníčka Eddieho Murphyho se stal okouzlující politik. Dokonale využil šance, která se mu sama nabídla. Kdyby to neudělal byl by sám proti sobě. Politik by měl sloužit občanům a ne lidé politikům. ()

kapsomut

Eddie to jako vždy rozjel. Sice to nebyla totálně výborná podívaná ale pohodičková komedie to určitě. Nadrůměrných 75% ()

Martin741

Reziser Jonathan Flynn /Stopa 1985, Muj Soused Zabijak/ natocil slusnu komediu. US styl humoru je opat trochu blizsie Europe nez vacsina US komedii, Murphy bol este na zaciatku 90. rokov velka hviezda a humor mu ide. Pribeh zaujme a nepusti, film ma tempo a okrem Murphyho tu hral aj James Garner /The Great Escape 1963/. 74 % ()

Phos4rus

Hehe, klasika od Eddiho Murpyho. Proste je to film, ktery mu sedne. Skoda ze nebyl vic skodoliby a ze vic nehrabal penize, tak by to asi bylo ve skutecnosti ()

ic

Film má i poučnou hodnotu. Z filmu se dozvíte přesnou definici pracovní náplně politického lobisty. ()

Juto

Celkom je to vtipná politická satira. Hoci je príbeh príliš zdĺhavý, je dostatočne pútavý na to, aby udržal divákovu pozornosť. 6/10 ()

Ravi

Sice to bylo dlouhé, ale mě se to velmi líbílo pro svou odvážnost a dějovost. Hudba sedla a herci si role užili. Pobavilo mě to více než průměrně nejen pro dobrou zápletku, ale i pro charaktery postav. 80% = 4/5 ()

Ironfood

Jedna z posledních Eddieho komedií, na kterou se dalo dívat. Jen mi přišel trochu slabý ten závěr, čekal bych tam nějakou trochu promakanější fintu... ()

spikey1

v podstatě těžká satyra na téma vláda USA, překvapivě stále a více a více pravdivá a nepříjemně aktuální. ()

SG-1

"Chci, abyste rezignoval. Můžete uvést zdravotní důvody. Většina tomu uvěří, protože Vás viděli v páře." -Thomas Johnson- ()

darwin

Skvělá parodie na americkou politiku, zvláště pak na pány kongresmany. Thomasi Jeffersonovi to pálí a ví co má udělat, aby se dostal k velkým penězům. Po zvolení do funkce kongresmana si rychle získává přátele a brzy se mu podbízejí různí lobbisté. Jedna z nejlepších komedií Eddieho Murphyho. ()