Před vraždou

Epizody(4)

Vězeň odsouzený v cele na smrt má zálibu v řešení případu „zvenčí“ po schůzkách s klienty, kteří za ním do věznice dochází. Jednoho dne za ním přijde mladá reportérka snažící se vyřešit případ ženy zamčené ve sklepě a příběhy hned několika vzájemně cizích hlavních postav se začnou proplétat v tomto čtyřdílném seriálu, kterému rozhodně nechybí nejen detektivní vyšetřování a nečekaná překvapení, ale také notná dávka černého humoru. (TheEvilTwin)

kukkik

Velice slibný začátek, téma a výjimečně sympatické obsazení. Tím ale výčet pozitiv víceméně končí. Vězeňský "mastermind" s noblesou do detailu vysvětluje naprosto zřejmé a primitivní zápletky, přičemž má štěstí na lidi, jelikož ve srovnání s reportérkou pořád působí jako totální bedna na logiku. Zápletku prozrazovat nebudu ale řekněme, že přijít na to, že ve fastfoodu bude pravděpodobně hodně lidí jíst fastfoodové jídlo je něco, co Grieff odtajňuje jako národní tajemství, zatímco Beth slintá v rohu a točí si mlýnky. Nechápu, co tvůrce vedlo k napsání tak absurdních postav jako je "fokin" vikář ale seriál tím strašně trpí a většina děje po prvních dvou epizodách vysloveně přetéká absurditou. Nicméně se na to pořád celkem hezky koukalo a tak nejde o totální průšvih. Inside Man tak v pohodě obstojí třeba jako opravdu hodně nenáročný thriller pro lidi se slabším srdcem, které nesmí nic v ději rozrušit nebo dokonce překvapit, pro ostatní je to přinejlepším velká oddechovka a pokud máte rádi "Doktora" Tenneta bez ohledu na roli, tak jako já, tak i tu třetí hvězdu snímek možná obhájí. Chápu myšlenku série, ke které celý děj směřuje, a ta je dobrá ale jednotlivé zvraty a dějové linky jsou příliš přitažené za vlasy a celku to citelně u škodí. 3/5 ()

arkie

Komplikovany pribeh, ktory ma sprvu vyborny napad a clovek ocakava napinave zvraty. Ale bohuzial pointa pribehu je vazne slaba, postavy jednaju velmi nelogicky, napr casto opakuju “toto je jedine riesenie”, aj ked to nie je pravda. Napriek dobremu priestoru ziadna postava nie je dostatocne vysvetlena a dej spolieha na seriu nahod. Sklamanie. ()

E lan

Jen kousek chyběl k ****, opravdu jen kousek. Originální příběh, velmi dobré herecké výkony a scénář v prvních třech dílech. Pak ale nelogický sešup v rozuzlení a to je škoda. ()

RAFT

Tahle minisérie na netflixu se povedla. Stanley Tucci jako takový milej vrah.Napínavé, zábavné. 70% ()

Franche

Vůbec nevím, co jsem to právě viděla a tím pádem vůbec nevím, jak to hodnotit. Jako parodii? Detektivku? Komedii?  Budu si rozhodně dávat pozor na to, co komu hlídám. ()

Mamlas odpad!

Celé dokoukáno za 30 minut. Protivná, nudná, uhádaná, zdlouhavá, nezáživná a otravná konverzačka. (3%) ()

DJ Kritik

Pôsobí to dojmom obrovského logického nadštandardu, ale logika tu chýba hneď od začiatku. Bohužiaľ medzi tonami braku to vypadá veľkolepo. ()

Arkagas1989

Tak tohle byla lahoda! Elitní kriminalista odpykávající si trest smrti za zabití manželky, který pomáhá řešit společně se svým kámošem ze stejného oddělení ( s kontem 13 zavražděných) případy, které jsou ostatním tak trošku jedno.  Jedna novinářka, kterou zachránila v metru od obtěžování žena, která tvrdila, že vše nahrává žive na facebook a přitom ho ani neměla. A v neposlední řadě jedna rodina vikáře, kde je úplná banalita zvrtne v drama na život a na smrt. Protože „každý je vrah, stačí jen být na špatném místě ve správný čas." Že tohlo vyšlo ven jsem nějak letmo registrovala, ale jelikož to doporučovala Lucka z Opravdových zločinů, nebylo nad čím přemýšlet. Rozsah 4 dílů je naprosto skvělý, protože se tady pořád něco děje, obsazení výborné, herecké výkony skvělé.  Na jedno odpoledne rozhodně něco, co není v dnešní produkci tak všední a je to příjemné osvěžení. Aneb i o těžkých tématech s nadsázkou a černým humorem.  Moje hodnocení: 9/10 ()

iz67

Tak tohle je podařená záležitost. Ne kvůli božímu Tuccimu a jeho nadprirozenym dedukcnim schopnostem, ale kvůli všemu, co se děje kolem chudáka vikáře. Každý můžeme být vrah.... ()

mata77

Nenápadný a až kriminálny seriál, ktorý predvádza divadelné scénky medzi postavami a tieto sa väčšinou odohrávajú v miestnostiach, byte, či v aute. Prevedením a dramaturgiou mi seriál pripomína klasickú BBC tvorbu, na ktorej samozrejme nie je nič zlé. Je to stará dobrá herecká škola a je celkom príjemné si pozrieť seriál vcelku nenáročný na premýšľanie. V každej epizóde sa doteraz vždy odohralo niečo zaujímavé, že som si pozrela aj ďalší diel. Chválim hlavne herecké výkony, reálnosť scenáru a či by sa takéto niečo mohlo aj stať, je na diskusii. 75% ()

DonBraso

BBC a jejich minisérky většinou bývají trefou do černého a i zde jsem si pochutnal, ač to pár mušek mělo. Chápu, že ke scénáři a k tomu co vidíte a jak by jste se sám zachoval nejde vždy hodit reálné chápání postav do svého, přesto s Benem to bylo trochu za těžko. Jeho linka byla taková, že doma vlastně není a díky němu vlastně celý ten poslední díl dostane nepředvídatelné věci. Občas snad dvakrát si prostě říkáte proč to musí být takhle do háje? Jinak je vidět, že scénář slušně kombinuje dvojí příběh, který na konci zdařile zaklapne. Sice by jeden mohl namítnout proč vlastně v tom vězení trpíme než je zdrávo, ale zase to postavu se skvělým Stanley Tuccim vynikne. Už je to klasika, že seriál potáhnou herci a jen díky Tennantovi to vlastně zapnul a opět udělat dobře. Jako vikář si tuhle postavu pěkně střihnul. Jsou tam zvraty ať už přímočařejší nebo trochu nepředvídatelné. Jestli seriál má úplný konec bych rozhodně neřekl, na to on vlastně nehraje a je to malinko škoda. Jen chce ukázat obyčejné lidi, že i oni dokážou zabít ať už nevědomky nebo svými činy tomu napomohou. ()

Taron

Bohužel Moffat si celkem klasicky vzal velký sousto. Vyvolávání hádanek a zdánlivě neřešitelných situací, který se nakonec vyřeší úplně trapně a nudně. První dva díly byly ok, ale pak už docela katastrofa. ()

wowylgu313

Tak rovnou píšu : 75-80% ... Takový ten "seriál" co za jeden večer prostě dáte. (4 díly) ... Musím uznat že zde bylo dost prostoru kdy jste měli nutkání to ukončit protože "bezvýznamné, bezmyšlenkovité konverzace" ... ale!!! To trvalo jen chvíli ... Vydržte! Vlastně hned v půlce prvního dílu se stane něco co vás už nepustí. Každopádně klaním se, klobouček dolů... Protože to nakonec bylo velmi povedené a prostě chcete vědět víc a chcete jít dál a na konci uz jen tupě čumíte co se to vlastně stalo, (kvůli jednomu stupidnimu flashdisku) ;D hodně zvratů a obratů a nečekaných situací a to je přece o co tu jde ne ... Povedený krátký seriál, rozhodně doporučuji. Bylo mi dokonce i velmi líto že končí. Nebo nekončí? ... ()

Ironhead

No, bavil mě tu hlavně Stanley Tucci a jeho "diktafon", bohužel o jeho případu jsme se až dokonce v podstatě nic moc nedozvěděli. Nebavila mě investigativní novinářka a hlavně už vůbec ne *spoiler* učiteka matematiky zavřená ve sklepě. Celá ta zápletka kolem porna byla strašně přestřelená a přitažená za vlasy. S tím koncem a příslibem toho, že případné pokračování se bude točil zas kolem ní, mě dost děsí a asi ho i vynechám. ()

Zuzato

Nachytal jsem se, mělo mě varovat prvních 5 minut + to, že je to Netflix, ale říkal jsem si 78 %. Čekal jsem zlepšení. Ano to bylo horší a horší. Prostě kombinace progresivního feminismu (najděte jednu pozitivní mužskou postavu) a dětinských chyb v logice. Navíc novinářka a oběť jsou napsány mizerně. Jejich chování a motivace... Nebudu spoilovat. Poslední díl a půl dokoukán z nutnosti.  Dvě hvězdy za dějovou linii Tucciho. ()