poster

Návrat od řeky Kwai

 • anglický

  Return from the River Kwai

 • slovenský

  Návrat od rieky Kwai

Válečný / Drama

Velká Británie, 1989, 97 min

 • majo25
  ***

  Nie zlá vojnová dráma z prostredia džungle v Juhovýchodnej Ázii a neskôr z námorného prostredia. Herci sú obstojní, dokonca v jednej rolí sa objaví (už trochu staršia) japonska hviezda - Nakadai. Príbeh síce nie je to, čo zaujme, ale spracovanie ohľadom akcie a tiež realičnosti podmienok zajatcov je chválitebné.(4.5.2015)

 • Paldini
  *

  Režisér McLanglen si asi udělal z diváka srandu. V tomhle filmu jsem nenašel nic, co by fungovalo. Špatný scénář, nevěrohodné postavy, nezvládnutý casting, odbytá režie. Zajatci se chovají k ozbrojeným "bachařům" přímo drze a nic se jim nestane. Mají milión šancí utéct a neutečou, i když okolí zajateckého tábora je doslova prošpikováno partyzánským hnutím. Různé dějové zvraty na cestě zajatců do Japonska jsou už pak pro diváka jen utrpením (přepadením vlaku počínaje a koncem ??? konče :-)). K tomu castingu - umíte si představit Denholma Elliotta jako akčního vůdce partyzánů. Já tedy ne. Když už si ho režisér pro tuhle roli vybral, tak mu měl alespoň vysvětlit, jak se drží samopal. Ale ani ostatní nepředvedou nic světoborného. Je to jen velká prezentace břídilství. Už nikdy více.(20.8.2006)

 • Orlau32
  ****

  Přečetla jsem si komentáře k tomuto filmu. No... je to věc názoru. Kdo četl nějakou knihu o zajatcích za 2.svět.války v japonských táborech, tak tomu filmu musí zatleskat. Bylo to daleko surovější, než se nám réžie snažila ukázat. A taková zkušená hvězda jakou bezesporu Eduard FOX je (má na svém kontě nespočet válečných filmů), by nepodepsal kontrakt na nějakou neskutečnou kravinu. Pro mě senzační film ! Ano, mohl být ještě ukrutnější, ale myslím, že to stačilo. (Mám na mysli scénu, kdy byla Japonským velitelem sťata hlava americkému vojákovi). Dodržovali Japonci "ženevskou konvenci" ?(19.10.2007)

 • flanker.27
  ***

  Rozhodně ne taková tragédie, jak to vypadá podle komentářů. Jde o slušný válečný film s několika silnými scénami jako poprava vojáka pokoušejícího se o útěk. Reálie zajateckého tábora jsou taky vylíčeny dost přesvědčivě, film má i slušnou hudbu. Celkově jde spíše o dobrodružnou podívanou, na tomto poli je však mnohem lepší, než nepochopitelně přehodnocené ptákoviny jako Kam orli nelétají nebo Tucet špinavců.(2.10.2008)

 • sud
  ***

  Velmi solidní akční válečné dobrodružství, aneb druhý vstup do stejné řeky. S o 31 let starším kolegou však má naštěstí společné jen prostředí, takže netřeba srovnávat. Žánrových klišé je sice jak hub po dešti, ovšem film je natočen poctivě (konečně angličani používají Sten), k tomu řízná hudba Lalo Shifrina a skvělý Edward Fox. Tak špatné, jak je zde ve většině komentářů inzerováno, to opravdu není. 60%.(7.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace