Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

Mr.Neutron

Jeden ze zásadních sci-fi filmů o střetu lidské a umělé inteligence. Naprosto jednoduchá myšlenka cestování v čase, téměř dokonale zpracovaná (pár nelogičností zejména s ohledem na rodinné vztahy). Jen škoda, že nebylo více peněz na triky, protože zejména odstrojený Arnold ke konci působí směšně. Ale jinak je fajn vidět, že si Cameron již na začátku své kariéry věřil, že dostane příležitost na pokračování. Těch připravených můstků ke dvojce je tam až až a přitom se při pokračování nedá tvrdit, že z jedničky vyplývá něco jiného. Nutnost pro milovníky 80. let, jejich esence koncentrovaná do necelých 2 hodin. Poselství: 8/10 alternativních lékařů doporučuje provádět operace očí samopomocí v domácích podmínkách ... ()

Anomander

Klasika nad klasiky. Za mě jedna z mála výjimek kdy je druhý díl ještě lepší než skoro dokonalý první. Tento film je pro mě jako základ sci-fi filmů. Škoda, že po velmi vydařené dvojce šla celá série do kopru. 90% ()

Flammarion

Vlna komand, terminátorů a Predatorů mě osobně minula a i s odstupem vnímám tyto filmy jen jako průměrnou zábavu na zabití času. ()

burg

Jediné, co mě na tomhle filmu sralo, byla ta debilně elektronická rádoby future muzika. Jinak samozřejmě není co vytknout... ()

Branislav.Po

Nostalgia. Film ma svoju atmosferu. Pamatam si ze v tom case boli v Bublinkach (casopis) vystrihovacky s postavami terminatora. Hrozne som na tom fical ()

Andoria

Film, ktorý spravil z Arnolda Schwarzeneggera legendu. Temný sci-fi triler s prvkami hororu. Poukazuje na odvrátené stránky technického pokroku a varuje pred hrozbou atómovej vojny. ()

ezop1012

Prvý terminator asi najlepší zo série. Nedostakty, ale sú, typicky film 80-tých rokov, vidieť to na každom kroku. Na začiatku príbehu sa terminator hýbe ako človek a potom už, ako stroj, na tom si mohli tvorcovia dať viac záležať. Cely príbeh o budúcnosti a vytvorenej skupiny odporu a kto ich bude viesť a podobne, je strašne hlúpy a nepremysleny príbeh. Keby tak vedeli stroje cestovať v čase a priestore, ako to je vo filme, tak by sa tí ľudia nikdy nenarodili a cele to padá na nelogicky napísanom príbehu a následného scenára, ktorý je jednoducho zlý. ()

J1R1K04

Oproti geniální dvojce sice o něco slabší, ale stále nadprůměrná a neuvěřitelně zábavná akční sci-fi jízda s temnou postapokalyptickou atmosférou. Výborný soundtrack, který tuto temnou atmosféru ještě umocňuje. Triky jsou celkem slabé, ale na druhou stranu to omlouvá malý rozpočet. Herci jsou fajn, zejména mlčenlivý Arnold v roli záporného Terminátora je perfektní. Podobně jako u Predátora, i tady je pátá hvězdička z nostalgie. ()

Foltest

Akční klasika, která trikově dnes již značně zastarala, ale když si člověk uvědomí, že ten film bude za chvíli mít 40 let, vypadá skvěle. Příběh není příliš propracovaný, ale to asi ani není potřeba. V obrysech je totiž námět dobrý, jednání postav je pochopitelně a na konci přichází i trocha toho dojáku. Hlavním tahákem Terminátora tak jistě jsou jeho skvěle propracované akční sekvence. Všechny tyto přestřelky jsou i díky svým dialogům velmi snadno zapamatovatelné. Například hned prvotní setkání s terminátorem v nočním klubu bylo zcela bravurně napsaným zážitkem. A tak díky akci je Terminátor filmem, který rozhodně můžu každému, i přes jeho stáří, rozhodně doporučit. ()

JustEdems

Klasika mezi klasikami a film otevírající nový rozměr scifi a filmů jako takových. Arnie jako chladnokrevný stroj, byl jednou z mých největších dětských nočních můr. Vlastně je to tak trochu takový "scifi slasher horor s akčními prvky". Pardon, nemůžu si pomoct, ale Arnie mi tak trochu připomíná Micheala Myerse. Prostě tahle klasa má tak hutnou atmosféru, že by se dala krájet. A já si ji vždy rád zopakuji. ()

VideneFilmy

Legenda, ktorej neveril ani vlastný marketing. Keď sa pozrieme na film z dnešného hľadiska, samozrejme, nájdeme v ňom veľa patetických a prehnaných prvkov (syntetizátorové zvuky, neživo vyzerajúce bábky,...), ale keď zoberieme do úvahy okolnosti, sledujeme mimoriadny počin. Do značnej miery za to môže citlivá réžia Jamesa Camerona, ktorý aj napriek nízkemu rozpočtu dokáže vytvoriť hrôzostrašné napätie a hudba Brada Fiedla. Bez jeho hudobných motívov by atmosfére čosi chýbalo. Prečo teda len štyri hviezdy? Lebo existuje druhý diel a ten je o značný level vyššie. ()

sourekm

Terminátor se vrátí z roku 2029 do roku 1984 aby odstranil matku Johna Connora. Otec Johna Connora se vrátí z roku 2029 do roku 1984 aby zachránil matku Johna Connora a byl vlastně jeho otcem. OK. Teď si to rozebereme. Kdyby stroj času neexistoval a Terminátor s motivem odstranit Johna nemohl jít do roku 1984, tak by nemohl do roku 1984 jít ani otec Johna a John by se tak nikdy nenarodil. Když by se John nikdy nenarodil, nevedl by vojáky proti Skynetu on, ale někdo jiný. Co tím chtěl tedy Skynet získat? Spíše primárně stroj času potřeboval právě John, aby se mohl narodit. Možná, když by voják ochránil matku Johna aniž by s ní něco měl, a ona měla potomka s někým ze své doby, dávalo by to jakž takž smysl. Otázkou je ale i to, zda je možné od okamžiku kdy terminátor šel do minulosti ještě zachovat prostředí před následnými změnami, reagovat a jít za terminátorem který si čas přetočil jako kazetu nazpátek a následně se snaží určité období měnit. Pokud je možné po okamžiku odchodu terminátora reagovat s tím, že mu pošlou oponenta a plně informovaného, pak budoucnost nezměnil. Je tedy spíše otázkou, jestli se dostali do minulosti a nebo do nějakého paralelního vesmíru který vznikl o 45 let později a na místo roku 2029 se tam píše teprve 1984. V takovém případě Otec Johna šel do minulosti úplně zbytečně, jelikož řešil věci které se jeho přítele Johna z roku 2029 vůbec netýkaly. Je mi líto, nenacházím ve scénáři žádnou logiku. Možná tak je na tomto snímku pěkné nostalgické osmdesátkové prostředí. Jinak film nejde asi pochopit a je dobré u toho hlavu vypnout. ()

Osemhodin

Stále sa mi ťažko vyberá či je lepší prvý diel alebo ten druhý. Dvojka je objektívne braná ako lepší film ale vždy keď pozerám jednotku tak mám extrémne chills. Takže pre mňa si obidva diely na rovnakej úrovni. ()

Jirkacek

Snímek Terminátor z roku 1984 považuji ve 21. století za naprostou legendu sci-fi žánru, což ovšem neznamená, že bych z něj byl kdovíjak unešený. Nicméně námět filmu, který vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, jenž byl vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984, byl na tehdejší dobu naprosto úžasný. A když děj zaujal americké diváky, ty v socialistickém Československu naprosto ohromil a jedna kopie na videokazetách střídala druhou a tu zase pro změnu třetí a tak dál a tak dál. Arnold Schwarzenegger byl už v té době hodně známý a role Terminátora z něj učinila legendu. Jeho úkolem bylo zabít Sarah Connorovou (Linda Hamilton) dřív, než přivede na svět syna, který se měl později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. Byl jím otec (Michael Biehn) onoho zmíněného syna, který pěknou ženu chránil před zabijáckým strojem a už v budoucnosti se do ní zamiloval. Děj mezi jednotlivými střílečkami byl vyplněn pohledy do budoucího světa nebo scénami z roku 1984, kdy dvojice prchala před umanutým robotem, kterého jsme si na konci filmu mohli prohlédnout tak říkajíc in natura. Většinou to bývá tak, že první díl nějaké série má největší kvalitu, ovšem v případě Terminátor tomu tak podle mého názoru není. Druhý a třetí díl jsou mnohem lepší, ale to nic nemění na tom, že se roku 1984 zrodila legenda filmového průmyslu. Suma sumárum, film Terminátor ode mne obdržel tři robotické hvězdy ***. ()

Enon

Hele v té době to bylo něco extra, to bez debat. Dneska ty efekty fakt bolí, ale má to silné postavy a příběh. Je to zábavný, akční, dobře natočený, solidně zrežírovaný, hlavní dvojici nechybí určitá chemie a Arnold hraje krutého robotického zabijáka bez emocí fakt dobře. Dnes je to klasika akčních filmů a naprosto zaslouženě. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019