Pravdivé lži

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Soundtrack Brad Fiedel: 1. Sunshine of Your Love ,2. Darkness, Darkness ,3. Alone in the Dark ,4. Entity ,5. Sunshine of Your Love [Remix] ,6. Main Title/Harry Makes His Entrance ,7. Escape from the Chateau ,8. Harry's Sweet Home ,9. Harry Rides Again ,10. Spyng on Helen ,11. Juno's Place ,12. Caught in the Act ,13. Shadow Lover ,14. Island Suite ,15. Causeway/Helicopter Rescue ,16. Nuclear Kiss ,17. Harry Saves the Day ,(14.5.2011)

Určítě nejlepší akční komedie Arnolda Schwarzenegerra, v Pravdivích lžích je sympatické že akční scény se neberou vážně scéna s koněm na střeše je prostě úžasná a zachraňováni manželky z auta je dokonalost sama, James Cameron je úžasný filmař do filmu dal vše co tento žánr vyžaduje výborné akční scény spojené s pořádnou dávkou humoru bez kterého by byl film asi poloviční a co se týče obsazení to nemá chybu od Schwarzeneggera přes Lee Curtis, T. Arnolda, Paxtona, Malika, atd. u tohoto akčňáku se nikdo nemůže nudit.(7.2.2010)

Genialni pocin pana Camerona. Cool Arnold a super HOT J.L.C. ve velice ftipne akcni komedii. Pro me dost mozna nejlepsi akcni komedie vubec.......(11.3.2010)

Pár vtipných momentů, ale jinak velmi slabé.(18.7.2010)

Jeden z příjemnějších akčních filmů se slušnou zápletkou i ústřední hereckou dvojicí. Navždy si budu pamatovat scénku s vrtulníkem na konci!(1.3.2011)

Arnold Schwarzenegger v parodii na Arnolda Schwarzeneggera. I po těch letech stále zábavné.(20.8.2011)

Nejlepší a nadčasová komedie všech dob. A člověk to může vidět i 3x do roka a neokouká se mu to, jako třeba Kameňák a Slunce, seno......Lehké a svižné.(19.3.2012)

Akční nahláškovaná pecka a jeden z nejlepších Arnoldových filmů (navíc asi jediný, kde to chvilkama vypadá, že opravdu hraje!). Ach, zlaté devadesátky...(5.6.2012)

3,5*! Pěkný komediakčňák Árnýho...(17.9.2012)

Asi takto má vyzerať akčná komédia. Plno akcie a podarený humor. Arnold sa perfektne hodil do role tajného agenta.(18.11.2012)

Arnold v akčně komické roli je to nejlepší spojení, které mu sedí. Tohle umí z akčních hrdinů krom něj snad už jen Bruce Willis. Arnieho kamenná tvář alá James Bond, okouzlující šarm ve společnosti na začátku, upřímný vztek, když zjistí, jaký pitomec mu oblbuje manželku, poťouchlá radost v očích, když onoho hňupa elegantně vyřadí ze hry......on fakt hraje a umí to! Film je dokonale herecky obsazen, baví od začátku do koce, prostě nemá chybu.(7.1.2013)

Pohodová akčná komédia, snáď najlepšia do akej sa Arnie kedy dostal. Akcia je naozaj vynikajúco natočená a Cameron len dokázal, že takéto scény mu idú dokonale. Čo ma však prekvapilo, je Cameronov cit pre vtip ktorý dokázal v tomto filme aplikovať v tých najneočakávanejších situáciách, a pritom mu to vždy vyšlo (napr. scéna s dochádzajúcov batériou v kamere, prípade dejová linka s Billom Paxtonom). Pre mňa je tento film naozaj veľmi pozitívnym prekvapením.(29.3.2013)

Tento film je potřeba brát s určitou nadsázkou, pokud se Vám to povede, tak se Vám Pravdivé lži budou líbit, pokud ne, tak je budete brát jako průměrnou možná podprůměrnou komedii!! Já jsem to s nadsázkou bral a tahle blbůstka se mi celkem líbila. Nejvíc úsměvné je, jak Arnold zpacifikuje na začátku dva dobrmany!! Musím dát jasných 70%(21.4.2013)

Velice koukatelná krimi komedie s Árniem v nejlepší formě. Řekl bych jeden z jeho nejlepších filmů. Rozhodně mnohonásobně lepší, než šileně ztřeštění Mr. Mrs.Smith (mimochodem v podstatě na stejné nebo alespoň podobné téma).(1.1.2014)

Poprvý jsem to viděl na štědrý den jako malej piňďa a nemoh jsem se toho nabažit. Jak to běží v televizi, nenechám si to ujít.(29.1.2014)

Nejlepší film schwarzeneggera, ač parodie tak je to asi nejakčnější film se spoustou přestřelek, kaskadérských kousků a je to i vtipné.(3.6.2014)

Akční hrdina v komedii. Ano tady to funguje i přes fakt, že k tak velkému chlapovi postaví takovou drobnou ženušku. No, ale co na to když dokáže zahodit zbraň a tím postřílet všechny nepřátele okolo. Nesmrtelnost Arnolda je opět značná a je jedno čím po něm jdou. Obsazení včetně záporáků se mi líbilo jediný co, tak bych dal k tomu Arnoldovi jinou manželku, ale co detail na který nebudu přihlížet. Určitě se na něj koukněte a nejspíš nebudete litovat. Je to docela povedený filmový snímek. Jen od toho nesmíte čekat, že to dopadne jak adept na nejlepší film roku.(23.8.2014)

Jeden z nejlepších Arniho filmů.Akce,napětí i humor,nezanedbatelný je samozřejmě i výkon Jamie Lee Curtis,její taneček v hotelovém pokoji - dal bych si říct :-).No a Bill Paxton? Ten je boží :-)))(12.9.2014)

Cameron a Schwarzenegger jsou zkrátka sázka na jistotu a po Terminátorovi zde máme další jasný důkaz. Jedna z mých neoblíbenějších akčních komedií.(29.11.2014)

Názorné vysvetlenie, prečo mohol byť James Bond ženatý len asi dvadsať minút. Nie je nič úchylnejšie, ako použitie techník tajnej služby na riešenie manželskej krízy. Ale vždy v pravom momente hodí Arnold nejakú hlášku, a bavíme sa ďalej.(12.4.2015)

Miluju scénu s vázou a poté ten striptýz :D to je prostě bomba, mohla jsem se smíchy potrhat. Jinak film celkově je super, vtipnej a rozhodně se člověk nenudí. A Arnold příjemně překvapil ;). Vřele doporučuji(14.7.2015)