Komando v sukních

Die Männer Ihrer Majestät

Komando v sukniach

Komedie / Válečný / Akční / Drama

Německo / Rakousko / Maďarsko / USA, 2001, 99 min

Nečekaně zábavný a příjemný film. Matt "Joey" LeBlanc řídí povedenou komedii, kde nechybí vtip, akce, romatika a realtivně slušný příběh. Tvorbu Stefana Ruzowitzkyho si rozhodně budu muset prostudovat důkladněji, protože tento film je důkazem, že dokáže z hodně mála vytěžit hodně. Nejedná se sice o nic světoborného, ani o nic extrémně originálního, nicméně ten film hodně překročil veškará má očekávání.(12.9.2013)

• Ilhan

Tak nevím, viděl jsem to s dabingem a ještě k tomu slovenským. Je pravda, že pár vtipných momentů se tam najde, občas zazní slibná hudba a výprava také není nejhorší, ale pořád mi to připadalo takové amatérské, s téměř žádný vývojem postav a absurdními situacemi či možná celým dějem. Je příjemné vidět Matta zase v trochu odlišné roli a je škoda, že nikdy nedostal pořádnou šanci ukázat co v něm doopravdy je, alespoň nějaký ten akčnější film. Tento film ale pouhých 31 %.(30.4.2010)

• Morholt

Tak tohle ne. Hlavně mi neseděl formát. Když už je tady čtveřice kašparů, kteří jsou tak mizerně nalíčeni, že by nepřesvědčili ani šestnáctidioptrika, čekal bych nějakou šílenost, která se nebere vážně. Tady se nás ale místy tvůrci snaží přesvědčit o tom, že Němci jsou natolik tupí, že sežerou Cosmovi ženskou a tak podobně. A na vodě stojí vlastně celý příběh a nakonec i pointa. A že by se povedl casting to se také říct nedá. Matt LeBlanc není typ pro hlavní roli čehokoliv a u toho zbytku si zaslouží pozornost snad jen Karl Markovics jako důstojník SS a Nicolette Krebitz, která vypadala docela dobře, ačkoliv to v té záplavě babo-chlapů zase nebyl takový problém. Bída. 10%(29.6.2014)

Válečných komedií, kdy se hrstka lidí dostane v přestrojení na nepřátelské území nebo kdy se musí chlapi převléci za ženy tu už byla spousta - nepříliš šťastný český překlad (originál "Všichni královniny muži") by navíc mohl napovídat že půjde o další ztřeštěnou komedii na výše zmíněná témata, ale nejde. Kromě několika opravdu povedených vtípků obsahuje film celkem zajímavou vizuální stránku a - možná se mnou souhlasit nebudete - ale i několik poměrně silných scén, např. scéna s náletem a panikou v ulicích nebo velmi silná scéna se zabitím vystrašeného německého vojáka ve zpustošeném divadle. Samotný film se tváří jako komedie, ale myslím že zde v hodně scénách (ať to bylo záměrem tvůrců nebo ne) prosvítá pohled "z druhé strany" a ukuzuje, že ne všechno je černé a bílé.(1.12.2003)

• misterz

Obliecť LeBlanca za ženu, narúžovať mu pery a myslieť si, že každý, či už divák alebo Nemci vo filme to zožerú, je poriadna hovadina. Myšlienka hodná hnilej maliny. A to je len jeden z dôvodov, prečo scenár patrí do smetí. Možno keby bol film ladený čisto do komediálno-parodického formátu tak by to ešte išlo. Žiaľ, často sa "to" tvári ako dráma a s tým už mám problém. 15/100(30.6.2014)