Komando v sukních

Die Männer Ihrer Majestät

Komando v sukniach

Komedie / Válečný / Akční / Drama

Německo / Rakousko / Maďarsko / USA, 2001, 99 min

Válečných komedií, kdy se hrstka lidí dostane v přestrojení na nepřátelské území nebo kdy se musí chlapi převléci za ženy tu už byla spousta - nepříliš šťastný český překlad (originál "Všichni královniny muži") by navíc mohl napovídat že půjde o další ztřeštěnou komedii na výše zmíněná témata, ale nejde. Kromě několika opravdu povedených vtípků obsahuje film celkem zajímavou vizuální stránku a - možná se mnou souhlasit nebudete - ale i několik poměrně silných scén, např. scéna s náletem a panikou v ulicích nebo velmi silná scéna se zabitím vystrašeného německého vojáka ve zpustošeném divadle. Samotný film se tváří jako komedie, ale myslím že zde v hodně scénách (ať to bylo záměrem tvůrců nebo ne) prosvítá pohled "z druhé strany" a ukuzuje, že ne všechno je černé a bílé.(1.12.2003)

Nečekaně zábavný a příjemný film. Matt "Joey" LeBlanc řídí povedenou komedii, kde nechybí vtip, akce, romatika a realtivně slušný příběh. Tvorbu Stefana Ruzowitzkyho si rozhodně budu muset prostudovat důkladněji, protože tento film je důkazem, že dokáže z hodně mála vytěžit hodně. Nejedná se sice o nic světoborného, ani o nic extrémně originálního, nicméně ten film hodně překročil veškará má očekávání.(12.9.2013)

• misterz

Obliecť LeBlanca za ženu, narúžovať mu pery a myslieť si, že každý, či už divák alebo Nemci vo filme to zožerú, je poriadna hovadina. Myšlienka hodná hnilej maliny. A to je len jeden z dôvodov, prečo scenár patrí do smetí. Možno keby bol film ladený čisto do komediálno-parodického formátu tak by to ešte išlo. Žiaľ, často sa "to" tvári ako dráma a s tým už mám problém. 15/100(30.6.2014)

• lennyd

Americký agent O'Rourke (Matt LeBlanc) je zadržen britskou armádou, a dle platného zákona jsou všechny věci, které má při sobě zničeny - co na tom, že jednou z nich je německý šifrovací stroj Enigma, po kterém spojenecká vojska prahnou. O několik měsíců v britském vězení dostává O'Rourke nabídku, která se neodmítá - povede skupinu britských špiónů, a společně znovu ukradnou Němcům Enigmu. Jediný problém je, že v továrně na výrobu šifrovacích strojů pracují jen ženy, a takže celý výsadkový tým musí celou akci provést v přestrojení za ženy ... Bohužel musím naznat, že nejvtipnější scéna z celého filmu byla ta úvodní, kde se Matt LeBlanc nejdříve zmocní Enigmy, poté německého tanku, a poté dle pravidla že nejhorší je srážka z blbcem, přijde do styku s uvědomělým britským důstojníkem. Tento úvod mne na film náramně nalákal... jenže pak jako by začal scénář psát úplně někdo jiný - vtip a originalita se začala vytrácet (kolik filmů již bylo postaveno na převlecích mužů za ženy), i Matt LeBlanc se úvodní scénou asi vyčerpal, a žádný další extra výkon nepředvedl. Potěšil mne pak už jen závěr, kdy výsadkový tým dojde k odhalení proč byli vybráni právě oni. Toť ale vše..(13.5.2013)

• Ilhan

Tak nevím, viděl jsem to s dabingem a ještě k tomu slovenským. Je pravda, že pár vtipných momentů se tam najde, občas zazní slibná hudba a výprava také není nejhorší, ale pořád mi to připadalo takové amatérské, s téměř žádný vývojem postav a absurdními situacemi či možná celým dějem. Je příjemné vidět Matta zase v trochu odlišné roli a je škoda, že nikdy nedostal pořádnou šanci ukázat co v něm doopravdy je, alespoň nějaký ten akčnější film. Tento film ale pouhých 31 %.(30.4.2010)