Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tým tajných britských agentů se zvláštním určením má před sebou náročnou akci: dostat se v přestrojení mezi ženy v berlínské továrně. Největší problém nebude ukrást Enigmu, ale naučit se chodit na podpadcích a používat rtěnku! (oficiální text distributora)

Recenze (17)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Od dob úspěchu dodnes uznávané klasiky 'Někdo to rád horké' (1959) bylo téma převlékání mužů za ženy honosným tématem pro spoustu filmů, které se používá dodnes. A tak tu máme další bláznivou crazy komedii v řadě, tentokrát v žánru válečném. A co víc. Inspirované skutečnou událostí. Agenti britské speciální služby musí v Berlíně proniknout do továrny vyrábějící kódovací zařízení Enigma s úmyslem přístroj získat. Vlivem daných okolností však ale v ženském přestrojení. O trapasy a humorné situace tak rozhodně není nouze. Jenomže odsaď pocaď. Nápadů je tu sice více než dost, ale těžko říct jestli je to zubem času, celá ta legrace nějak zešedla. Anebo je to snad i tím, že se po tolika letech jedná už o dost otřepané téma. Jeden gag střídá druhý, takže o nejrůznější blázniviny nouze není, ale nějak tomu chybí ten správný šmrnc. Anebo v tom je nepochopený břitký anglicky humor? Každopádně snímek za vidění stojí, jen je potřeba od toho nic výjimečného neočekávat. ()

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Tento německý pall mall akčnosti, dramatu, historie, a to celé zabalené v komediálním duchu, má letos už 19 let (jak ten čas letí ...). Snímek, který bych dle mě mohl klidně nazvat ztřeštěná blbinka (kde se ale i zabíjejí lidé, což mi nikdy nepůjde s mým naturelem dohromady), mě zezačátku vůbec nebavil a když poprvé vylezlo "komando" v ženském přestrojení, tak to byla jen přehlídka maškar s širokými rameny, vlastně si jen vykračovalo několik "leseb", protože ani jeden z nich nebyl gay. Lze za "gay" považovat např. scénu, kdy německý nacista políbí jednu s "leseb"? Otázka lidské sexuality a její šíře je nesmírně variantní. Převlékat se za ženu může jak zženštilý gay (v tom případě se chová tato "žena" jako hetero, neboť má zájem o muže), tak i heterák - chlap od rodiny (zde je tato "žena" lesbou, protože má stále zájem o ženy). Film se mi postupem začal líbit a bylo to zásluhou nejen Matt LeBlanca, ale dalo by říci všech zůčastněných herců ... 5656 ()

Reklama

Ilhan 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, viděl jsem to s dabingem a ještě k tomu slovenským. Je pravda, že pár vtipných momentů se tam najde, občas zazní slibná hudba a výprava také není nejhorší, ale pořád mi to připadalo takové amatérské, s téměř žádný vývojem postav a absurdními situacemi či možná celým dějem. Je příjemné vidět Matta zase v trochu odlišné roli a je škoda, že nikdy nedostal pořádnou šanci ukázat co v něm doopravdy je, alespoň nějaký ten akčnější film. Tento film ale pouhých 31 %. ()

Odpadlik 

všechny recenze uživatele

Válečných komedií, kdy se hrstka lidí dostane v přestrojení na nepřátelské území nebo kdy se musí chlapi převléci za ženy tu už byla spousta - nepříliš šťastný český překlad (originál "Všichni královniny muži") by navíc mohl napovídat že půjde o další ztřeštěnou komedii na výše zmíněná témata, ale nejde. Kromě několika opravdu povedených vtípků obsahuje film celkem zajímavou vizuální stránku a - možná se mnou souhlasit nebudete - ale i několik poměrně silných scén, např. scéna s náletem a panikou v ulicích nebo velmi silná scéna se zabitím vystrašeného německého vojáka ve zpustošeném divadle. Samotný film se tváří jako komedie, ale myslím že zde v hodně scénách (ať to bylo záměrem tvůrců nebo ne) prosvítá pohled "z druhé strany" a ukuzuje, že ne všechno je černé a bílé. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Obliecť LeBlanca za ženu, narúžovať mu pery a myslieť si, že každý, či už divák alebo Nemci vo filme to zožerú, je poriadna hovadina. Myšlienka hodná hnilej maliny. A to je len jeden z dôvodov, prečo scenár patrí do smetí. Možno keby bol film ladený čisto do komediálno-parodického formátu tak by to ešte išlo. Žiaľ, často sa "to" tvári ako dráma a s tým už mám problém. 15/100 ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama