Komando v sukních

Die Männer Ihrer Majestät

Komando v sukniach

Komedie / Válečný / Akční / Drama

Německo / Rakousko / Maďarsko / USA, 2001, 99 min

Válečných komedií, kdy se hrstka lidí dostane v přestrojení na nepřátelské území nebo kdy se musí chlapi převléci za ženy tu už byla spousta - nepříliš šťastný český překlad (originál "Všichni královniny muži") by navíc mohl napovídat že půjde o další ztřeštěnou komedii na výše zmíněná témata, ale nejde. Kromě několika opravdu povedených vtípků obsahuje film celkem zajímavou vizuální stránku a - možná se mnou souhlasit nebudete - ale i několik poměrně silných scén, např. scéna s náletem a panikou v ulicích nebo velmi silná scéna se zabitím vystrašeného německého vojáka ve zpustošeném divadle. Samotný film se tváří jako komedie, ale myslím že zde v hodně scénách (ať to bylo záměrem tvůrců nebo ne) prosvítá pohled "z druhé strany" a ukuzuje, že ne všechno je černé a bílé.(1.12.2003)

Ač se jedná o snímek Evropský, svou atmosférou a stylem mi velice často připomínal Britské sitcomy. Jejich kvalit sice nedosahuje ani zdaleka (jakákoli epizoda čtvrté série Černé zmije nabízí podstatně solidnější zábavu), ale najde se zde několik podařených momentů, slušný příběh a především sympatické obsazení, které odvádí v ženských šatech vskutku zábavný výkon (v těch šatech jsou totiž většinu času muži). Nikterak velká podíváná, ale celkem příjemných nenáročných 100 minut...(29.6.2003)

• misterz

Obliecť LeBlanca za ženu, narúžovať mu pery a myslieť si, že každý, či už divák alebo Nemci vo filme to zožerú, je poriadna hovadina. Myšlienka hodná hnilej maliny. A to je len jeden z dôvodov, prečo scenár patrí do smetí. Možno keby bol film ladený čisto do komediálno-parodického formátu tak by to ešte išlo. Žiaľ, často sa "to" tvári ako dráma a s tým už mám problém. 15/100(30.6.2014)

• lennyd

Americký agent O'Rourke (Matt LeBlanc) je zadržen britskou armádou, a dle platného zákona jsou všechny věci, které má při sobě zničeny - co na tom, že jednou z nich je německý šifrovací stroj Enigma, po kterém spojenecká vojska prahnou. O několik měsíců v britském vězení dostává O'Rourke nabídku, která se neodmítá - povede skupinu britských špiónů, a společně znovu ukradnou Němcům Enigmu. Jediný problém je, že v továrně na výrobu šifrovacích strojů pracují jen ženy, a takže celý výsadkový tým musí celou akci provést v přestrojení za ženy ... Bohužel musím naznat, že nejvtipnější scéna z celého filmu byla ta úvodní, kde se Matt LeBlanc nejdříve zmocní Enigmy, poté německého tanku, a poté dle pravidla že nejhorší je srážka z blbcem, přijde do styku s uvědomělým britským důstojníkem. Tento úvod mne na film náramně nalákal... jenže pak jako by začal scénář psát úplně někdo jiný - vtip a originalita se začala vytrácet (kolik filmů již bylo postaveno na převlecích mužů za ženy), i Matt LeBlanc se úvodní scénou asi vyčerpal, a žádný další extra výkon nepředvedl. Potěšil mne pak už jen závěr, kdy výsadkový tým dojde k odhalení proč byli vybráni právě oni. Toť ale vše..(13.5.2013)

Nečekaně zábavný a příjemný film. Matt "Joey" LeBlanc řídí povedenou komedii, kde nechybí vtip, akce, romatika a realtivně slušný příběh. Tvorbu Stefana Ruzowitzkyho si rozhodně budu muset prostudovat důkladněji, protože tento film je důkazem, že dokáže z hodně mála vytěžit hodně. Nejedná se sice o nic světoborného, ani o nic extrémně originálního, nicméně ten film hodně překročil veškará má očekávání.(12.9.2013)