Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Jaromír

Taková milá podívaná na odpoledne, která nikoho neohromí. Škoda je nevyužitého potenciálu. Postavy typu Matt LeBlanc, který hraje svou obvyklou "životní" roli méně inteligentního klaďase (když nasadí svůj obvyklý upřený pohled musím se prostě smát :) ), skvělý Gary Oldman zase typického pološíleného záporáka, holky jsou taky fajn, ale dialogy jsou natolik škrobené, že to až pěkné není, místy je to opravdu hodně trapné a naivní. Efekty jsou opravdu dobré. Co ale člověka zamrzí je nedomyšlený poměrně primitivní příběh bez fantazie s vykradenými myšlenkami z StarGate (brána, brouci) a závěrem, který mě osobně vůbec neuspokojil ani nenadchnul :(, tohle přece nemůže být konec :(, buď došly nápady, peníze, nebo obojí. Věřím, že při lepším scénáři mohl vzniknout opravdu skvělý film, minimálně hereckým obsazením a efekty na to měl. Jediný světlý moment ve filmu je hláška Garyho o divoké zvěři :). Podívejte se raději na Pátý element, kde si Gary Oldmen zařádil přece jen o mnoho víc :) a film je úplně jiná liga... ()

Tuniak DF

Všetko, čo stálo za to, a čo som si z filmu zachoval, bol Matt LeBlanc a Apollo 440... a aj toho Matta len preto, že som v tej dobe pozeral Priatelov. Film, ktorý nechcel byť podľa amerických konceptov, ale je. ()

Murphy123

Prvních asi 30 minut filmu se snažilo působit že jsme na začátku vesmírného dobrodružství prvního kalibru. Klasické sci-fi, high-tech vymoženosti, příjemné tváře herců, téma a námět resp. nápad toho jak by se mohl děj ubírat...prostě se rýsovalo něco slibného,...avšak velice brzo začně divák mít takový ten divný pocit v žaludku, že něco je špatně...závěr filmu už jen přetrpí neb se z něho stal naprostý paskvil,...co dodat...?...nic....) ()

Avarga odpad!

Jak vypadá první pomoc při záchraně udušené dívky? Prostě jí v klídku odvedou na sál a až teprve potom jí udělaj first aid. Během toho onanujou kolem slunce, kde to vypadá jenom jako při větším napájením žárovky. Aby toho nebylo málo, tak sluncem dokonce i proletí. Herci stojí za hovno. Kromě Oldmana je to jenom parta kuřpíčů, kteří by si nevrzli ani v reklamě na fekální polízanici. ()

Renie42

Je to průměrné sci-fi a určitě jsou i lepší. Trochu jsem čekala jiný závěr, ale budiž. Co se mi na tom líbilo nejvíce, byla asi ta mimozemská opička, ta byla nejsympatičtější po "Joeymu", tomu to tam také slušelo. ()

Fajt

Naprostá slátanina, na jednu stranu ohromující technika a přesto stále nezvládli obyčejnou chřipku, používají morseovku a sázejí se o pivo. No a major "JOEY" ten tomu dává korunu, ještě že nechal lítání v kosmu a našel se v "Přátelích". ()

mikhail

Jeden z mojich najobľúbenejších rodinných scifi filmov. Popravde nechápem také nízke hodnotenia. Film má zaujímavú zápletku, slušný scenár, výbornú výpravu a aj herecké obsadenie. Videl som ho snáď 10-krát a nikdy som sa pri ňom nenudil. Za mňa sú to jasné 4*. ()

Mire

Včera a predvčerom som pozeral dvojdielny televízny film Asteroid, jeden z filmov, ktoré si pamätám z televízie keď som bol ešte malý. Napadlo mi, že by som si na to mohol pospomínať a tak som zapátral na všemocnom Uložto. Pri pozeraní hlavne druhej časti som sa ale neskutočne nudil a v podstate som došiel k záveru, že je to neskutočná srágora, ktorá fakticky nestála za reprízu ani po xy rokoch. Stratení vo vesmíre je ďalší film z dávnych čias, keď neexistovali kadejaké Uložtá a Netflixy a miesto toho sme viseli na tom, čo dobrého bude dávať Markíza večer. A tu musím povedať, že v tomto prípade sa nejedná o smiešne hlúpy katastrofický film s hroznými efektami ako horeuvedený sranec, ale o celkom ľúbivé dobrodružné sci-fi s vskutku solídnym vizuálom a sympatickým hereckým obsadením - či už Gary Oldman ako záporák, Matt LeBlanc, ktorý v sebe nezaprel šarm Joeyho baliac roztomilú kočku Heather Graham, alebo William Hurt ako hlavný veliteľ. A hlavne to počas celej dvojhodinovej stopáže ani príliš nenudilo. Musím povedať, že som si nepamätal koniec, resp. som ho zrejme ani predtým nevidel a to, že príbeh ostal neuzavretý ma trochu sklamalo. Suma sumárum, príjemný film na nudný januárový večer. ()

mrclTV

Najprv som si myslel, že toto je zlé tak trochu zámerne, že je to niečo ako Verhoevenova Vesmírna Pechota, kde sa za prihlúplym zovňajškom skrýva šikovná kritika spoločnosti, kdeže, tento film je proste biedny len tak z princípu. ()

Marg

Taková ta typická americká popcornová sci-fi s roboty a se šišlajícím počítačem. Jen doufám, že z toho neudělají ještě seriál. ()

JohnKEANE

Ani neviem prečo som sa na tento film tak tešil.Pôvodný serial som nevidel a žánru sci-fi taktiež velmi nefandím.A po velkom očakávaní nasledovalo dost velké sklamanie.Herci nestáli zanič.Výnimku tvoril len vždy skvelý Gary Oldman.Triky boli nepresvedčivé a dej nebezpečne hraničil s nudou.Zachranovala to snad len nádherná vesmírna atmosféra a skvelá hudba. ()

DooFooS

Nemůžu si pomoc, ale mám pro tenhle film slabost a vždy se na něj podívám znovu, ať už je to skrze otevřený konec, zmatené bloudění vesmírem, svérázný homur, či cokoliv dalšího. ()

x_ander

Scénář nedává smysl (vědec vezme bandu svých děcek zachraňovat lidstvo?), efekty na svou dobu nebyly marné a herci film drží nad vodou. Celkově je to ale takové pitomé. Jako rodinný film to není špatné, jako sci-fi už to tak slavné není. ()

route60

Hlavni problém Ztracených ve vesmíru že je příliš dětinský a hlavně nudný a ani Gary Oldman to nezachráni. ()

Bajislaw

Praštěná rodinná sci-fi, na které je tím jednoznačně nejzapamatovatelnějším prvkem Joey Tribbiani (pardon, Matt Le Blanc), který se ze všech sil snaží zazářit v té nejlepší roli od doby, co hrál doktora Drakea Ramoraye (pardon, Joeyho Tribbianiho). ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)