Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

harycek

Obvyklé klišé s posunem v čase to nezklame , ale spíš bych to viděl , že je to určeno dospívající mládeži!? Možná , že ani ta by moc nejásala???? ()

Lukes15

Skvělý Matt LeBlanc, dokonale odporný Gary Oldman a celkově je obsazení největším kladem tohoto filmu. Pár dobrých hlášek, zajímavý příběh, ale bohužel 130 minut je hodně a celkem se to táhne. Nemůžu říct že by mě film úplně bavil celou dobu, navíc je asi i trochu překombinovaný a zmatený (budu se muset podívat znovu :D) a to jsou asi hlavní důvody proč dávám "jenom" 3*. Další z důvodů je asi subjektivní, protože sci-fi nebyl nikdy můj oblíbený žánr, ale Ztraceni ve vesmíru mě i přesto v rámci možností bavili... Není to vyloženě špatné, ale výborné taky ne... No prostě rozporuplný pocit, proto průměrné hodnocení. ()

Simako

No, co na to říct!!Opravdu mě nenapadá nic kloudného!!! Opravdu jsem se ztratil a asi i dokonce ve vesmíru. Né, tohle se moc nepovedlo. Za jedna!!! ()

Skeevee

Hruza...mozna by to dostalo i 2*, kdyby se tam nesetkal ten malej kluk sam se sebou v dospelosti.Vzhledem k tomu "nekde jinde" byla vyslovena teorie, ze se clovek sam se sebou nemuze potkat, jinak se zhrouti vesmir...a taj sou v klidu oba...to me na celym filmu asi nejvic zere... ()

zmateny

Celý film je protkaný povedenými speciálními efekty, díky kterým nespadá do kolonky "obyčejný film". Ale díky všemu ostatnímu ano. Začátek je minimálně povedený. Už při úvodním pohledu, kdy se skrz nedokončenou hyperprostorovou můžete podívat na zemi a následné vesmírné přestřelce si člověk může užít spousty speciálních efektů. Hlavní myšlenky filmu nejsou ničím novým, ale také vůbec ne nezábavným. Ale přece jenom téma cestování v čase už bylo zpracováno lépe (Back To The Future 1,2,3 ...). A část o mimozemském životě v podobě čehokoli, co vypadá nechutně a ohavně (v tomto filmu má podobu pavouků) a snažící se zaplavit už jsen svou pouhou přítomností celou galaxii, tu taky bylo. Každopádně nikoho neurazí, když se na tento film podívá. Není to sice žádná bomba, ale pobaví. ()

gu-staff

Nevim proč, ale muj dojem z filmu je : televizní dětský béčko. A když Heather Graham říká "kamarádovi" Leblancovi: "Myšlení není tvoje silná stránka", platí to asi pro většinu z jeho rolí (alespoň co jsem viděl). A v tomhle filmu už mně svojí jednoxichtovou blbostí už trochu sr.l. ()

W_Parmalee

Rodinná sci-fi komedie, která má papundeklové kulisy, umělohmotné triky, debilní děj a špatné herecké výkony. I na nedělní odpoledne (20.7.2008 - 14:10 - ČT2) to byla špatná volba! ()

Groower

Příjemná oddychovka s kvalitními triky. Bohužel to na mě všechno působí moc dětsky. Kdyby to bylo temnější a bez dětí mohlo to bejt velmi dobré sci-fi. ()

Fosgo

Ztraceni byli … no jak se to vezme, spíše stále někoho nalézali, někým byli honěni. Tak nevím, ve filmu jsem našel až mnoho nelogického – pavouci, kteří přežívají ve vzduchoprázdnu; syn , který se ztratil a náhle pak na druhém konci vesmíru nalezen byl; planetou se dá prolétnout tak lehce, jako nůž prochází máslem ….snad jen pár efektů a triků lze pochválit. Dobré sci-fi je o tom, že se nám zdá uvěřitelné, tomuto filmu jsem však ani za mák nevěřil. ()

veverysiak

Taká neškodná detská scifi, ktorá neokúzli snáď ničím, okrem nasadenia Oldmana, ktorý snáď aj v takýchto rozprávkach dokáže povzniesť zlo do takmer dokonalosti, takže 60%. ()

Muf911

Tak tohle byla teda blbina. Americká slátanina plná klišé a trapností. Kdyby aspoň ty efekty za něco stály, ale takhle to vypadalo, jako když to točil Karel Zeman v 50. letech. Béčkový film. Koukal jsem na to jenom proto, že jsem byl zvědavý na tu časoprostorovou zápletku, která snad jediná byla trochu inteligentní. ()

JP84

Hodně slabé sci-fi které zaujme pouze hodně špatnými triky,které vypadají jako by byly z 80. let.Tahle nuda delší komentář nepotřebuje. ()

Carnosaurus

Podivný přeplácaný film, který nejvíc staví na digitálních tricích, infantilitě a přehnaných postavách. Stephen Hopkins má na víc. ()

carAnthony

Iba pre vyvolených, sci-fi fajnšmekrov, hipsterov a pod... kult! //60%// Kvôli nepochopeniu niektorých jedincov, zdvíham hodnotenie o jednu hviezdičku. ()

Ace.A.T.L.

Když jsem to sledoval tenkrát, tak to byl jeden z hodně filmů, co jsem mohl vidět pořád a pořád. Na svojí dobu to bylo fajn a podívám se na to moc rád, kdykoliv znova. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

TesterX odpad!

Koncem devadesátých let bych tomu dal mozna dve hvezdy za triky. Dnes tomu dam odpad prave za triky... a samozrejme detinsky pribeh, který je prorostly ukrutnou nudou. Televizní prckovina s papundeklovymi herci a prostredim. Bezte do toho! ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)