Tajemství mého úspěchu

• slovenský

Tajomstvo môjho úspechu

Komedie

USA, 1987, 110 min

Vynikající komedie s M. J. Foxem. Zaručená zápletka. Mlady muž z vidlákova přichází poprvé do velkého města, přičemž chce udělat kariéru a navíc ještě sbalit holku z trochu vyššího patra. Pak už začíná čistá komedie. Pošťák, který se zároveň vydává za ředitele. Vzniká řádka absurdních až úsměvných situací. No a celkově je to taková pěkná moderní pohádka. Každopádně je to klasika, která ukazuje zlatá 80tá léta vplném lesku. Navíc dobová hudba k tomu, což taky stojí zato.(22.9.2008)

Takova typicka, nicim neprekvapujici a prijemna romanticka komedie s perfektnim sympatakem Foxem, kterej tady dokaze vse perfektne okecat. Pribeh je sice jasnej od zacatku do konce, ale ani to nijak nevadi, jedinej problem je prehnana delka a zbytecne oddalovany zaverecny odhaleni, nicmene i presto je film celkem sviznej. A to je tak vsechno, obcas nakej dobrej vtipek, hlavne pred prichodem hlavni zensky prciny, sem tam pekna romanticka scena a celej film proste stoji na perfektnim Foxovi.(15.10.2008)

Opäť jedna z nenáročných vypínačkových oddychoviek stavaná na podarenom scenári výmeny osobností, ktoré vtedy veľmi leteli. Už len to správne natočiť a vznikne tento film. Odporúčam ako príručku pre začínajúceho podnikateľa. Michael J.Fox mal talent na podobné role, no škoda, že po trilógii „budúcnosti“ jeho hviezdička pomaly hasla. 75%.(1.5.2007)

Michael J. Fox jako podnikavá dívka v zářivých světlech velkoměsta. Sázka na romantiku, motiv záměny, syntezátory a ztřeštěnost herce, který si při líbacích scénách s Helen Slater musel stoupat na štokrle, docela funguje (teda až na samý závěr, kdy kapitalismus převezou tak, že se stanou jeho součástí a my máme křičet yuppie!). Já si nakonec ze všeho nejvíc oblíbil praktickou tetičku Veru (Margaret Whitton), která nehodlá se svými milenci běhat za ruce jetelíčkem..(17.1.2019)

Vcelku zábavné vyprávění, které se bohužel nevyhne jednomu z typických rysů převážné většiny romantických komedií: Obyčejně jim nedělá vůbec žádný problém zápletku převelice důkladně a kreativně zaplést, ale bývá pro ně krajně obtížné vymyslet stejně svěží a nenucené finále, které by zašmodrchané vztahy vtipně a s patřičným nadhledem rozmotalo. Takže závěr všechny zamotané nitky lidských osudů poměrně nekreativně a trochu zmateně shrne na jednu hromadu - a poté je dosti netrpělivě a jaksi nepatřičně rozetne jako pomyslný gordický uzel - tak, aby si všichni zainteresovaní (divák i filmový štáb) přišli na své a nikoho to přitom moc nebolelo. Krom toho opouští své hrdiny přesně v těch vyšších sférách společnosti, které mě nikdy nadměrně nepřitahovaly, ba právě naopak. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- A co strýček ? Nepochybně byl - a patrně i zůstal děvkařem, o tom žádná, ale to bývá kde kdo ... v lepší společnosti (ostatně ani tetička nebyla tak úplně svatá, takže si v podstatě nemají co vyčítat) - a nebýt jeho, žádná kariéra žádného malého (taktéž nesvatého) pošťáčka by se nekonala. Nicméně ... kdo chce kam, pomozme mu tam - atraktivní "kravaťačka" Christy možná taky není ta úplně nejprávnější holka do nepohody ... alespoň ve mně žádné zvláštní sympatie neprobudila. Ovšem já nejsem Brantley, že. Slabší 3*(21.1.2019)

• - Natáčanie trvalo od 4. júna do augusta 1986 a prebiehalo na niekoľkých miestach v New Yorku. (Peter-1307)

• - Bozkávacie scény medzi Michael J. Foxom a Helen Slaterovou museli byť pripravované "aj výškovo", pretože Fox bol omnoho menší ako jeho herecká kolegyňa. (Peter-1307)

• - Michael J. Fox bol v čase natáčania ťažkým fajčiarom. Jasným dôkazom toho je, keď si jeho postava Brantleyho (nefajčiar) dá nohy na stôl a odhalí podrážku spálenú od zahasených cigariet. (Peter-1307)