Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Skupina Evropanů se při útěku z válkou ohrožené Indie dostává za záhadných okolností do Tibetu. Zde stráví delší čas v před civilizací ukryté lamaserii Shangri Lah, kde, narozdíl od okolního světa vládne mír, harmonie a dokonalost. Toto mysteriózní, duchovnem protkané prostředí působí na charaktery návštěvníků spolu s faktem, že jejich příchod a pobyt nejsou zcela dobrovolné. Každý z nich se s rozporem, zda vyměnit nový život v pozemském ráji za nejistotu a utrpením vykoupenou svobodu, vyrovnává po svém. Film je adaptací knihy Jamese Hiltona a obsahuje ztracené a nově zrekonstruované scény, v nichž jsou často po létech znovuobjevené dialogy doprovázeny ilustrativními fotografiemi. (revere)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Na Ztracený obzor odkazuje jak Spielberg v Chrámu zkázy (motiv uneseného letadla), tak třeba Conran ve Světu zítřka (Shangri La). Dále vám film poskytne vysvětlení, proč je stupidní halasně slavit narozeniny, nabídne velkorysou výpravu a (pro reřiséra typické) myšlenky o dokonalém světě. Ad kyselina: natáčení "uprostřed druhé světové války"?! Ta snad začala až 1.9.1939 (naopak, během války byly z filmu některé promluvy kvůli pacifistickému vyznění odstraněny). ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Frank Capra /Mr. Deeds goes to Town, State of the Union/ natocil nadherny film o ludoch - Europanoch, ktori travia isty svoj cas v Tibete, na streche sveta. usli z jednej vojnou ohrozenej krajiny /India/ a tu nasli mier, harmoniu, toleranciu a pokoj. Ovsem ich prichod nebol dobrovolny, a kazda jedna osoba rozmysla, ci si ponechat tento svet harmonie, pokoja a kludu, alebo ist zase spat do realneho sveta zmietaneho nepokojmi a moznymi vojnami. Dialogy su vyborne, velhory su este krajsie, akurat herci boli mne neznami. Film som videl na iwannawatch.to : 90 % ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Vynikající snímek s hlubokými myšlenkami o životě, lepším světě a zhýralosti světa za střechou světa. To, že se film nedochoval v celé délce a musel být doplněn fotografiemi, je škoda, avšak i v této formě má Ztracený obzor své kouzlo. Soundtrack Tiomkina je klasicky zdařilý, Frank Capra režijně také potěšil, stejně jako Ronald Colman ve své roli. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Inu jo, každý má jiné požadavky na ráj. Co je pro jednoho rájem, může být pro druhého peklem. Taková intelektuálnější varianta příběhů typu "Lost Kingdom" . Jen namísto Oparu či země vládkyně Ayeshi je zde vzorový parabudhistický klášter a namísto hory pokladů zlata a klenotů a plnokrevné domorodé princezny nádavkem se zde dočkáme hory duchovních pokladů a intelektuálně založené zbloudilé čínské princezny. V první části je to pěkný dobrodružný příběh jak z Indiany Jonese (úprk před vraždící soldateskou, únos letadla, ztroskotání v pustinách Himaláje),který se následně láme do psychologického dramatu, ale na přitažlivosti tím tento film vůbec netratí. Pro mne osobně je okouzlující ta výtvarná stránka, práce se světlem, malebná tlupa horských nomádů zajišťující dočerpání paliva, ten nádherný a futuristicky pojatý klášter. A úžasný závěr, ten výraz, který se objeví na tváři zuboženého Conwaye, když uzří mezi sněžnou bouří hnanými vířícími vločkami záblesk svého ztraceného ráje. ()

d-fens 

všechny recenze uživatele

Fikcia zo všetkých fikcií najfiktívnejšia.... o dva roky neskôr priamo na svetových bojiskách zrealizovaný "Triumf vôle" jasne dokázal jekyll-hydeovskú povahu človeka :-/ ...Sám sa na seba často hnevám, že sa nedokážem odpútať od cynizmu, sarkazmu, skepsy, a úprimne závidím ľuďom ako F.Capra ich neutíchajúcu vieru v človeka a schopnosť snívať ()

Galerie (42)

Zajímavosti (9)

  • Starce otce Parraulta, kterému bylo 250 let, si zahrál Sam Jaffe v době, kdy mu bylo „pouhých“ 46 let. Vytvoření masky trvalo maskérům dlouhé hodiny. (sator)
  • Silně překročený rozpočet vedl k narušení vztahů Franka Capra a studia Columbia. Trvalo pět let, než se alespoň vrátily vydané náklady. (Terva)
  • Pro scénu sněhové bouře byli použity vybělené corn flaky. (Mol)

Reklama

Reklama