Million Dollar Hotel

• Německo The Million Dollar Hotel (více)

Příběh tohoto filmu se odehrává v jednom z hotelů postavených kdysi ve třicátých letech. V jednom z těch hotelů, kde smích poskakoval na bublinkách šampaňského. S příchodem třetího milénia v hotelu přežívají mentálně nemocní, blázni, narkomani, prostitutky a pátý člen skupiny Beatles. Tom Tom, hlavní hrdina filmu, zrovna zamilovaně sleduje éterickou prostitutku Eloise. Až chemicky kyselý milostný vztah dala do pohybu jediná věc - do hotelu přijíždí zvláštní agent Skinner, aby vyšetřil záhadnou smrt Tomova nejlepšího kamaráda - syna milionáře - Israela Goldkisse. Nehostinné kulisy a skvělý střih vytváří ztracenou atmosféru, kterou prohlubuje jedinečná hudba skupiny U2. (oficiální text distributora)

bono22vox

Skvělá hudba + výborní herci + zajímavá kamera + blábolivé dialogy + špatný příběh = nic moc, asi tak na dvě hvězdy, ale jen kvůli me nejoblíbenější kapele (U2) dávám 3 hvezdy, jinak vůbec nevim na co sem to koukal... ()

altaica

PRO MUŽE:Syn žil mezi pobudy a Indiány, provozoval lehkou atletiku. Skok do dálky na střeše baráku, takže vlastně do hloubky. Papínek to nutně potřebuje vyšetřit jako vraždu, protože pro Žida je sebevražda nejubožejší zločin. Jeho vyšetřovatel by sám súrně potřeboval vyšetření a následně celu s urostlými ošetřovateli, někde stranou civilizace. Jedná s podezřelými jako kdyby byli všichni vinní, magor k pohledání. Barák s vyvanutou zašlou slávou, kde jsou normální snad jen kliky u dveří, vše ostatní je panoptikum z učebnic oboru psychiatrie. TomTom ve filmu tvrdí, že když se řekne hlupák, každému se hned vybaví jeho jméno. Já tvrdím, že když se řekne ztráta času, hodně dlouho se mi bude vybavovat tento snímek. Slušně nahláškováno a příjemně temné (díky obojímu to není odpad), hvězdné obsazení, ale jinak zdlouhavé, pomalé, přiblblé a samoúčelné. Pryč od toho.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Jedna z postav říká: “To je Hollywood, z gramu sraček upečou celé soufflé.” Tato jedna věta z dvaadvacáté minuty, madame, v podstatě brilantně definuje celý film.          HLÁŠKA:Někteří lidé říkali, že je to jen hloupá děvka, ale já věděl, že hloupá není. Byla to moje životní láska, i když jsme se vlastně neznali.Zatím.// Proč jste říkal, že jsem idiot? Střelil jsem od boku. Trefil jste se.!!// Žid: “Pravdu?! Chachá, moji lidé rozhodují o pravdě v 60ti zemích a v každé z nich je jiná, protože pravda je vysvětlení, na které je ochotna většina lidí skočit.// Škoda, že jste polda, byl byste skvělej pasák ()

LilyDeLarge

Kdyby jste se mě zeptali na můj nejoblíbenější film, odpověděla bych, že to je Million Dollar Hotel. Million Dollar Baby myslíš, ne? Ne. Million Dollar Hotel. Tenhle film má totiž tak skvělej soundtrack, tak skvělej námět, tak skvělý obsazení, že na něj prostě nezapomenete. Je tak skvěle melancholickej, že vás něčím prostě musí zaujmout. "Život je bezvadnej, život je to nejlepší. Je plnej kouzel, krásy a překvapení. Jenom to nevidíte, dokud jste naživu." ...a i když má film 122 minut, tak se stejně nenudíte. Prostě se propadáte níž a níž s dějem. Tak trochu depresivní jízda. A věděli jste, že Dixie hrál v kapele The Beatles, ale oni o tom nevěděli? ()

Narg

Hodně nedoceněný snímek. Není namístě vyčítat mu nudný děj, málo akce nebo cokoli podobného. Atmosféra v něm je tak hutná, že nic víc zkrátka není potřeba. Když ale ještě přidáme fantastické herce, skvěle napsané rozhovory, skvělé nápady, ÚŽASNOU kameru a DOKONALOU hudbu, vyjde jeden z nejzajímavějších alternativních snímků vůbec. Postavu Tom Toma nikdy nezapomenu! ()

Jaromír

Drama, kde se prolíná realita s fikcí, o jednom retardovaném chlapci s atmosférou detektivky 30tých let a kulisami hotelu plného šílenců. "Život je bezvadnej, život je to nejlepší, je plnej kouzel, krásy a překvapení, jenom to nevidíte tak jasně, dokud jste naživu." Hudba od "ty taky" :) nemá chybu. ()

miligretchen

Snímek nádherně posazený ve svojí rozporuplnosti.Jeden z těch na které myslíte ještě dlouho potom a rozvažujete jestli to byl špatný vtip nebo geniální dílo.Nacházíte prvky obojího.Svým způsobem mě neuvěřitelně uchvátil,připomněl mi totiž hodně o mně samotné.Prostředí hotelu, v němž každý jedinec je svým způsobem zvláštní, divný a ve svojí podstatě trochu šílený mě hrozně fascinuje a je to pro mě rozhodně nezaměnitelný zážitek. ()

MutantMarana

Proc proboha Jeremy Davies ze sebe dela takovyho mentala? Nebo jim ve skutecnosti je? To jsou pohyby, to jsou kecy to je des. Teknolust, Solaris, atd.atd. Vsude debil :o( ()

Barbeeh odpad!

počkajte si na meno židovského otca a dôvod Gibsonovho skriplovatenia. najhoršie zabitý čas v mojom živote. teda okrem toho jedného vzťahu. dvoch. osem. ()

Gamekeeper77

Ty vole, tak to byl teda úlet. Dobrý tři songy od U2, líbí se mi tenhle styl vypravování, ale jinak mě tahle roztahaná psychotická nuda minula setsakramentsky velkým obloukem. 30%. ()

seba odpad!

Mám velmi rád Bona a U2. Role Mela Gibsona byla zajímavá, Stormare byl skvělý................, ale přesto mi to přišlo naprosto nezajímavé, ztráta času a po hodině jsem vypnul. Takže bez hvězdiček. ()

DooFooS

"Jakmile jsem skočil, zjistil jsem, jak je život úžasný." …citlivý film, který se jen tak někomu nezavděčí a to je moc dobře. ()

kridlo

film ma pasaze, ktore su nudne, a aj take, ktore su menej nudne, to su tie, ked sa na scene objavi Mel Gibson. Tak alebo tak ak neviete zaspat pustite si toto a spanok urcite pride do 10tich minut... ()

HAssAN

Wow... After I jumped, it occurred to me: Life is perfect, life is the best. It's full of magic and beauty... Opportunity and television. And surprises. Lots of surprises, yeah. ()

Belerofon odpad!

Pro jistotu jsem se na ten film podíval ještě jednou, jestli tam náhodou nenajdu náznak čehokoliv...není tam nic... ()