V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

Lucasion

"Pocahontas, that tree is talking to me. - Then you should talk back." Dva světy. Dva národy. Dva lidé a jedna láska. Pocahontas je pro mě zcela nejoblíbenější Disneyova pohádka. Je to jednoduché. Má nejkrásnější hudbu ze všech kreslených muzikálů. Miluju Pocahontas, nádherná hudba. Příběh o vojákovi, který se plaví do Nového světa, aby našel zlato a pobil divochy. Ovšem jak už to bývá, něco se mu připlete do cesty. A to něco je největší láska, kterou stvořil animovaný svět. Pocahontas je indiánka, která věří svému lidi a nezná jiný svět než ten svůj. Voják John Smith se do ní zamiluje. Mezitím se guvernér Britů rozhodne pro vykácení lesa, zničení přírody a hlavně vyvraždění okolních domorodců, aby získal svoje zlato a drahokamy. Film je nádhernou ukázkou co všechno zmůže a nezmůže láska dvou lidí ze zcela rozdílných světů. Kam lidi dovede zrůdný hněv, nenávist a chamtivost. Vždycky, když vidím Pocahontas, tak si uvědomím, co všechno je člověk schopen. A't už je to lásky, a nebo války. Melodie je krásná a český překlad písniček je parádní. Nehledě na to, že animace je bezchybná a mýval Meeko je dost možná nejroztomilejší a nejvtipnější animované zviřátko z Disney. Pocahontas je velký příběh o neuvěřitelné lásce a já musím říct, že i po tolika letech se mě dokáže závěr a některé scény pořádně dotknout. Ano, film je rozhodně nejlepší animovanou pohádkou a zcela mojí nejoblíbenější. "You never will. No matter what happens to me, I'll always be with you, forever." (94 %) ()

Terva

Animovaný romantický příběh krásné indánské princezny Pocahontas inspirovaný skutečnými událostmi. ()

Marek1991

Pocahontas je krásny príbeh v krásnej prírode, je priam snový. Nanešťastie má krátky a jednoduchý dej a hlavne je dosť naivný. Počas rokov minulých ma však sprevádzala ústredná pieseň Colours of the wind, najviac som si ju obľúbil v slovenskom vydaní od Soňi Norisovej a v inom od Vanessy Anne Hudgens, zamiloval som si ju, je ako z mojej duše. Veľmi mi to pripomenulo filmy Apocalypto, no najmä Avatar, je to akoby jeho kreslený predchodza z pozemskej reality. Taktiež však tento film nie je historicky, či inak presný a je dosť fantasy. Ako rozprávka je celkom pekný, má krásnu animáciu, no od filmu, ktorý vznikol v 90. rokoch, čiže desiatky rokov od prepracovaných rozprávkových predchodcov Walta Disneyho som čakal viac, taktiež podobnosť s Levím kráľom je viditeľná. ()

Ajinka126

Jeden z mála pohádkových muzikálů, který se mi líbil i s jeho písničkami. Hezky zpracované americké dějiny. Navíc mé nostalgické oko se nad tím stále kochá, poněvadž je to skutečná pohádka mého dětství. ()

corpsy

Legenda Disneyho renesančného obdobia ( 1989 - 1999 ), ktorá patrí rozhodne k najlepším počinom tohto štúdia. Krásne ,,namaľovaná,, výprava, dojímavý príbeh a pre tých starších dokonalá nostalgická spomienka na obdobie, ktoré bolo zrejme tým najlepším v histórii filmu. ()

Turiec

Romantický kreslený film pre celú rodinu, ktorý sa len okrajovo pridržiava skutočnej historickej udalosti. Vo filme možno nájsť okrem výbornej animácie, štipky humoru a drámy aj niekoľko výchovných myšlienok nielen pre najmladšie publikum. Tvorcom sa darí zobrazovať vnútorné pohnútky postáv a city vetrom a farbami lístkov (niečo ako viditeľná aura). Čo je však asi najkrajšie na filme nie je vidieť, ale počuť. Je to hudba Alana Menkena. Film som videl aj v angličtine aj v slovenčine a môžem povedať, že tentoraz slovenský dabing prekonal originál a pesničky sú prebásnené a naspievané nádherne. ()

Z0oMb3E

My ľudia sme zvláštny. Najskôr "civilizovanejšia" kultúra zdecimuje "primitívnejšiu", a potom sa zloží takáto nádherná oslavná báseň, založená na základe úplne mimo reality. Pocahontas je príbeh o nenaplnenej multikultúrnej láske ľudí z dvoch svetov, dvoch rozličných hodnôt. Je to typická Disneyovka z 90tych rokov, čomu zodpovedá celková animácia a rozloženie filmu. Rozloženie až na jednu vec, a tou je absencia happyendu. Hudba, ktorá vynikajúco dopĺňa dej je na vysokej úrovni a atraktivita scén vyplýva priamo z nej. Jediná tmavá škvrna (a to celkovo u Disneyoviek) sú u mňa premoralizované pesničky, preto filmy sú skôr operetami. Chápem, že film je vytvorený pre oko mladého diváka, no pre odrastenejšie ročníky vyznievajú skôr pateticky. ()

Alementina

Kdyz ja ty zpivany pohadky nemam rada a i ten pribeh se mi nelibil a Smith ala princ Krason se mi nelibil... Jedna z tech mene povedenych. ()

Lulu13

Pre niekoho len typická romantická rozprávočka, pre mňa poučný príbeh o nenávisti medzi odlišnými kultúrami a strachu z niečoho, čo vôbec nepoznáme a napriek tomu odsúdime. Menkenova hudba mi zakaždým privodí zimomriaky a musím vyzdvihnúť aj sloveský dabing, ktorý sa minimálne vyrovnal originálu. Koniec netradične nekončí žiadnym Happy-Endom, čo vnímam ako ďalší klad. Okrem toho je Pocahontas moja obrovská srdcovka z detsva a asi žiadna iná rozprávka vo mne neprebudí toľko nostalgie ako práve táto. Pre mňa jednoznačne najkrajšia Disneyovka všetkých čias! ()

Dzin01

Nemohu si pomoci ,ale tenhle film mě oslovil víc, než spousta "filmů pro dospělé". Základní myšlenka je sice strašně jednoduchá, ale je to celkově výborně napsáno. ()

togaf

Pcahontas by mohla být v kresleném světě dívkou měsíce Playboye. Nejkrásnější Indiánka všech dob. Jinak mě přišlo, že všechno se odehrálo tak nějak rychle a nechápala jsem, proč je proboha Pocahontas tak strašně potřebná ve vesnici, aby nemohla s Johnem odjed. A John jako vydrží se střelnou ranou několik měsíců na lodi bez jakékoli lékařské péče (nemluvě o špíně a kurdějích)? A v Londýně ho vyléčí a zakážou mu cestovat do Nového světa. To je asi tak jediné vysvětlení rádobysmutného konce. ()

Derek

slabe pesnicky (az na oskarovu colour of the wind) a divny pribeh. zvlastna disneyovka zo slabsieho obdobia mysiakovej produkcie... ()

hunty

Po více než deseti letech (27.1.2010) jsem si film opět pustil a k mému překvapení jsem si pamatoval skoro všechny scény (také jsem ho viděl nesčetněkrát) a připomenul si film mého dětství. Je jasné, že příběh dnes trošku kolísá, ale jako děcku mi to bylo jedno a miloval jsem ten nový svět : ) Barevnost, vtipnost, výborné písničky. ()

Dexter1

Moje prvé stretnutie s indiánkou Pocahontas. Disney trošku pritvrdil a to je len dobre lebo sa na tom môžem upúšťať aj teraz. A samozrejme všetky pesničky poznám naspamäť. ()

kajas

"Nejsme na tyhle hrátky už trochu staré?" Já tedy na příběh krásné Pocahontas nebudu stará nikdy. Nebýt pejsánka Percyho a mývala s kolibříkem, nejednalo by se vlastně vůbec o pohádku pro nejmenší diváky. Romantika až na půdu. ()

vydumnica

Zacnem trosku kriticky. Nemilo ma prekvapilo nasilie v Pocahontas, konkretne ta scenka s nozom a nasledna vrazda! Ostala som sokovana. Az mam vycitky, ze to so mnou pozeral moj maly skolkarik. Tak to ma teda prekvapuje, ze film spada do kategorie "G" cize vraj vhodny pre kazdy vek, nesuhlasim. Dali tam aj zvieratkovske postavicky, aby si tym ziskali aj malych divakov, ved ich by len bezna love story nezaujala, a potom tam daju take nasilie! To je dovod, preco nedavam plny pocet. Co sa tyka pribehu a animacie, pacilo sa mi to, ale nie az tak ako Mulan. Kedze sa jedna o film inspirovany skutocnymi udalostami, ten rozpravajuci strom si mohli odpustit. A vlastne mohli z toho spravit animak "PG 13". ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe