Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný život se pomalu mění v chaotické trosky. Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí. Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry?
Film Přišla v noci Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara na tenké hraně černého humoru a home invasion hororu rozvíjí situaci, kterou v různých obměnách zažil každý z nás. (Artcam Films)

KOffi

Kamera strašná, výkon babky je hrozný, přehrávání jak v Kameňáku. Jak něco takovýho mohlo dostat cenu? A proč se takový škvár platí z eráru? Hrozný… ()

FilmysMartym

Matku roku, kterou hraje výborná Simona Peková v nové české home-invasion komedii by snad nikdo z nás nechtěl zažít, je vlezlá, manipulativní, otravná a tím seznam určitě nekončí :D. Ovšem účelu příběhu tyto vlastnosti "Jiříčkovy" matky slouží naprosto famózně a ty poněkud časté chvíle beznaděje divák bezprostředně prožívá společně s postavami. Film jako takový je neuvěřitelně vtipný, nápaditý a drží si dosti příjemné tempo, což se sice lehce změní zhruba po 2. třetině, ale ničemu to nevadí, protože se ke konci dění zase pořádně rozjede. Můžu jen a jen doporučit, podle mě velice povedený český film. ()

borec999

Tak toto bol riadny fail. 78% a chválu absolútne nechápem. Prišla v noci je úplne o ničom a po dopozeraní filmu môžem povedať, že cca od 20. minúty sa dej absolútne nikam nepohne. Senilná a mierne otravná matka príde, kecá kecá, potom od mladých odíde, vráti sa, znova odíde, znova príde a takto dokola. Nič dôležitého sa nestane, film skončí doslova uprostred ničoho a ja som ostal akurát tak pekne naštvaný. Simona Peková a ostatní herci to nehrajú zle, ale čo z toho. Neprišlo mi to vtipné, smutné ani napínavé. Len plné dialógov o hovne a nudné. PS: toho, čo tomuto skvostu prilepil nálepku Horor by som zavesil za gule do prievanu, lebo Prišla v noci nemá s hororom absolútne nič spoločné. 10% ()

Vajonek

Přišla v noci je pro mě ukázkou toho, jak se z poměrně obyčejných partnerských situací a dialogů, když jsou dobře vybrané, poskládané, přirozeně zahrané a přidáte k nim jeden trochu šílený rušivý element (v tomto případě matku), dá vytvořit neobyčejně zábavná komedie. Která se prakticky v ničem nepodobá čemukoliv, co u nás v tomto žánru v poslední době vzniká (a čemu se já už skoro programově pro přiblblost, vyumělkovanost vyhýbám). Není to ale jen vtipný film, obsahuje i hlubší dramatičtější místa. Jediné, za co bych to asi neoznačovala a nečekala to od toho, budete-li se teprve dívat, je horor (ačkoli ta hrůza, kterou maminka mladému páru dokázala postupně způsobovat, byla místy až hmatatelná). Jsem z filmu každopádně velmi mile překvapená. Nebýt toho, že ke konci mi vzhledem ke všem okolnostem už chyběla v ději nějaká větší ráznost Jiřiny a že závěr byl na mě až příliš neuzavřený (byť uznávám, že se to asi do filmu z určitého úhlu pohledu hodilo), šla bych i na pět hvězd. Takto za pěkné čtyři a 80 %. ()

SpaceOdyseus

První půlka byla skvělá. Až jsem si říkal jakou to světovou pecku Češi natočili. Pak bohužel celému filmu nohy podrazila absurdní nečinnost ústřední dvojice. Celou dobu jsem čekal na nějakou katarzní konfrontaci, na moment, kdy začnou létat facky, kdy se začne pořádně křičet. Ale tvůrci před takovým logickým vyústěním nesmyslně utíkají. Stejně jako Anetka, která vždy jen před tchýní mlčky odejde. ()

Alt.64

První 2/3 filmu měly spád, gradaci, vtip i takřka hororovou tchyni. Ta poslední třetina, když se objevuje Kocour, ale dost ujela. Chování dvou hlavních postav je najednou nepochopitelně pasivní a až hloupý. Konec to nezachraňuje. Škoda. ()

Piggsy

Co to jako mělo být? Dvě třetiny filmu jsem se dobře bavil a těšil se na zajímavé a dost možná i drsné finále. A co se na závěr stalo? Nic. Ale jakože opravdu fakt velké NIC. Už když se ten týpek poslušně vystěhoval ze svého vlastního bytu, tak jsem si říkal, že tento scénář moc logiky nepobral. To jsem ještě překousl, no ale ten konec byl teda opravdu brutální zklamání. Asi jako kdybyste si při souloži těsně před vyvrcholením lehli na bok a šli spát. Prostě totální nechápačka. Nedodělaný film. Nevěděli, jak to zakončit, tak to prostě utnuli a nazdar, diváku máš smůlu. Toto jsem fakt ještě nežral. Nesnáším filmy bez konce a tady se tento nešťastný způsob zakončení obzvláště nehodil. A už mě to začíná srát. ()

MajkHany

Zase tady vidím jeden z těch filmů, kde se mlátí jedničky a čtyřky (to sem nepřeklikl na dvě lesbičky se šlehačkou v ruce, mluvím o hodnocení na csfd). Tady asi hodně záleží na nějakých osobních zkušenostech s podobnýma lidma. Někdo miluje podívanou na sarkastické báby, které nějakým způsobem nekompromisně narušují život lidem, kteří se jich ale na vůbec nic neptali a asi chápu, že svým způsobem je to prostě strašná prdel, jenže mě to jako prdel přijde třeba v sitcomu, tady v tom dramatickém podání mi ten film předal jenom ztělesněnou zoufalost všech aktérů a oloupu si asi pomeranč no.. Jsou prostě tací, kteří vidí podobné lidi pět minut a na palcích na nohou jim zešednou ty dva černé chlupy, které tam vždycky rostou, takhle mírně vlevo nad nehtem v té čárce kde se ohýbá prst. Abych se moc nerozvášnil, protože to já umím báááječně... ve zkratce nevím jestli mě víc srala ta narušená fekálie, nebo ti dva totálně neschopní hašašírové, kteří neumí říct co chtějí a ten záměr následně vykonat. Bezesporu kvalitní film, kde rozumím vysokým hodnocením, já ale nemůžu.. ()

Asmodin odpad!

Co to je za film? Do kterého žanru patří? Podobná komediohorordrama je Vybíjená aj. české filmy, které už nesleduji. Tohle jsem si stáhla omylem, ale jít na to do kina, tak to reklamuji. Všichni diváci se nemůžou dočkat, až bába zaklepe bačkorama, protože nikoho tak odpornýho a debilního by nechtěli ani potkat. A závěr udělá z hlavní dvojice úplné idioty, kteří nejsou schopní zavolat policii a radši si nechají zdevastovat vlastní byt. Proč neukázat divákům, jak by se logicky měli bránit? Je lepší ze sebe dělat hodného bezpáteřního blbečka? Čekala jsem, že se něco víc dozvíme o Anetě nebo že se rozvine linka s pacientem nebo cokoliv. A ono nic. Scénárista si může zatleskat s jakou s.ačkou vytřel p.del ČT a kolik poplatníků nas.al. Bojím bojím, že se na to budu někdy muset ještě koukat. ()

valasek.m

Musím se přiznat, hleděl jsem na to chvílema s otevřenou hubou… Absolutně herecký koncert, pro mě neznámé Simony Pekové, která ztvárnila takovou tchýni, kterou asi všichni mají jen v těch nejhorších snech a jsem opravdu neskutečné rád, že si za tento výkon odnesla sošku Českého lva. ()

mira007

Tchýně se násilím nasáčkuje do bytu syna a je z toho nepříjemný zážitek nejen pro mladou manželskou dvojici, ale bohužel i pro mne jako diváka. Nejenom, že je hlavní postava iritující bez ohledu na záměr scénáristy, ale ono mi nepřijde ani vtipné to nelogické idiocké jednání všech zúčastněných. Snad jen Annette Nesvadbová jako mladá žena má nějaké sympatie, ale jinak se spíš musím zamyslet (ne nijak hluboce) nad úrovní domácí kinematografie roku 2023 pokud je tohle považováno za výstavní tvorbu. Jedna hvězda za úvodní foto scénu a jedna za ty filmové postupy alá horor. ()

bobstock

Myslím, že pro nenápadnou herečku vedlejších štěků Simonu Pekovou by tohle měl být i Českej lev. Někdy se poštěstí jako tady od tvůrců Pavlíčka a Vejnara, dostala hlavní roli na tělo. S grácií si užívala excentrickou ženu bloudící svojí neúspěšnou minulostí jako nezřízené matky a doslova hororovou přítomností v jednom malém bytě svého syna a jeho přítelkyně. Kam až můžou zajít hranice únosnosti? Super civilní vztahová depka na malém prostoru nejen s matkou, tchýní i válkou generační viz. disidenti, škoda, že ten konec byl i za mne zvláštně neukojenej, neukončenej. 75%   Mám jeden lotyšský vtip. ´´Zemřel malý Lotyš. Nejšťastnější den jeho života.Jeho trápení je u konce.´´ :D ()

Klara

Naprosto skvělá podívaná! Tchyni sice ještě nemám, ale nesmírně mě to bavilo i tak - díky za důkaz, že i v Česku se dají dělat skvělé, chytré a promyšlené filmy. A Simona Peková naprosto fenomenální! ()

husokachna

Všechny klišé o tchýni na steroidech. Snová, nočněmůrní (terminus spojenicus) atmosféra výborná, herci výborní, na český poměry skvělý. Škoda jen, že to není víc než jednohubka, groteska, která ale skončí včas a správným způsobem, než by se úplně rozpadla. Asi bych dal lepší tři, ale udělalo mi to radost, takže jemně horší čtyři brambory, co jsou kámen. Pavlíček umí, ale totální pecku ještě nedodal a mě by moc zajímalo, co by dokázal s parádním scénářem, kterej by napsal někdo jinej. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky

09.03.2024

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (více)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy