dANo

Film samotný nie je žiaden skvost, ale kedže som fanúšik AIR-u, tak sa nedá ináč, ako tých 5* :o))). Dej filmu ma celkom vtiahol a myslím, že je to veľmi príjemný film na pozeranie... ()

jack.hnut

Tenhle film jsem měl možnost zkouknout v pondělí ve FK na dvojce.Učil jsem se chemii a televize šla tak nějak mimo mě a chtěl jsem ji vypnul.Obzvlášť když se na obrazovce objevila Kirsten Dunst.Chemie mě nudila a tak jsem se rozhodl,že se tímto "výtvorem"pokusím prokousat.Až dokonce filmu jsem nechápal ,co se mi snaží říct.O to větším šokem pro mě bylo rozzuzlení na konci filmu.Následující den jsem si jej šel půjčit do videopůjčovny a shlédl ho znovu.a byl jsem naprosto nadšený!!!! Především mnou opovrhovanou Kirsten,která podle měho názoru zde předvela zatím svůj nej herecký výkon.Tempo filmu se mi zpočátku zdálo dosti pomalé,ale možná díky tomu na mě tolik zapůsobil. ()

Diego

Vtip sem, vtip tam a sladky romanek mezi kirsten a joshem...co se stalo potom ve me bude ještě dlouho hnít.. ()

Narya89

Pět dospívajících dívek s přísnými rodiči, čtyři chlapci, kteří je obdivují...takhle by se asi dal vystihnout ve zkratce tento film. Je tu ale mnohem víc - něco na pomezí reality a fantazie, pohled hluboko do nitra lidské mysli. Touha po svobodě, po kontaktech s okolím, po normálním životě....a určitý tragický pocit ze života, který nemáme tu moc změnit. Po sebevraždě první ze sester jsem začala pomalu poznávat jejich vnitřní prožívání, dospělé chápání světa a hlavně jejich smutek...který se snažily tak zoufale nedávat najevo a užívat si krásné momenty...jenže tomu se uniknout nedá, při bližším pohledu do očí tam vždycky je...a jednoho dne se projeví naplno. ()

zdenny

Můj komentář bude obsahovat SPOILER, ale vůbec to nemusí nikomu vadit, neboť tenhle filmek si zvláštní zacházení nezaslouží. Partička sester si to hodí potom, co dostanou domácí vězení takového charakteru, že mají zakázáno chodit i do školy. No, když se tomu na popud žáků nevěnuje policie, tak fakt už nevím. V normálním případě by ti čtyři uchyláci, co nemají na práci nic jiného než vysedávat a špehovat dům oněch sester, zašli na policii a oznámili, že holky nechodí ven a především do školy (!!!). Jestliže by mi dcera přišla ze školního plesu až ráno, asi bych ji zabil a pak i toho zmrda, který nebyl schopný ji domů doprovodit. Ten se místo toho s ní vyspí přímo uprostřed fotbalového hřiště. No, kdo by to takhle udělal? Holka, která je navíc panna, by se šla, když už ten sex musela mermomocí mít, schovat někam, kde je nikdo nemůže vidět. Co já si pamatuji, rodiče mě trestali více za menší hovadiny. A hle !, světe div se! - jsem pořád mezi živými. Asi zázrak nebo co. Jestli si tedy paní (ne až tak moc dobrá) režisérka myslí, že tímto podnikla nějakou sondu do duší dospívajících dívek, tak si může klidně podat ruku s Karin Babinskou (film "Pusinky"), která si zřejmě myslí totéž. V obou dvou filmech se jedná o hysterické dívky. Takže si myslím, že tyto dvě "tvůrkyně" musí mít velice špatné vzpomínky na své mládí. Jsou také obě přibližně stejně staré, což už bych sváděl na světově-generační problém. Nakonec tedy k hercům. Kvůli nim jsem se vlastně na film podíval. James Woods byl v pohodě, z Kirsten si pamatuji pouze její sladký úsměv a Josh Hartnett coby playboy školy? Já toho kluka beru, ale v tomto filmu měl vizáž tak akorát do klučičího studentského porna. ()

pursulus

Roub.¬         Snímek "Smrt panen" je násilný roub jemnosti na ukazované skutečnosti. Neodpovídá skutečnosti, naroubován na ni zručným roubařem sice nezajde, ale vzejde pouze jako blednoucí, nedosti dobře živená větévka s méněcennými, slabými plody. Tedy, je to podobenství, leč bez dostatku vnitřní síly, podobenství slabé představivosti, podobenství na jednu stranu příliš složité na podobenství, na durhou stranu příliš jednoduché na opravdu výraznou uměleckou krásu filmového počinu. Patřící mezi filmy pro citlivce je vzdáleno opravdu velkému zážitku svou plochostí, neustále a neodbytně se vtírající mezi to, co by mohlo býti, kdyby byl tvůrce (scénář i režie: Sofia Coppolová) výjimečnou uměleckou osobností, a skutečnou sílu skladby příběhu.¬                 Jde o dobrý snímek nesporných kvalit, o citlivě podaný příběh, podobenství. Nic míň, ale také nic více. Na vyšší příčku, příčku velmi dobrých až vynikajících počinů, Coppolová nedosáhla.¬                 Případné opoznámkování: uživ. HAL. ()

cross

Carmine Coppola ukázala svou nevšední tvořivost a obrovský talent. Tento film na vás skutečně dýchne dobovou atmosférou podpořenou mrazícím příběhem o lásce a přehnané starostlivosti. Skvěle natočené pozvolné drama s dokonale funkční kamerou i hudbou, obsahující spoustu nápaditých režisérských vtípků ve stylovém podání postupujících událostí... ()

Spock

Po dlouhé době jsem viděl něco, co mě opravdu hluboce zasáhlo. Je to zvláštní, ale z filmu na mě doléhá velká úzkost a bezradnost hlavních hrdinek. Dá se říct, že s nimi hluboce soucítím a jejich sebevražda se mě hluboce dotkla. Smrt panen pro mě patří mezi ty filmy, které dokážou apelovat na divákovy pocity v zásadě nenásilnou formou. Prostý tragický osud jedné "průměrné" rodinky a přesto tak zdrcující pro divákovu psychiku. Viděl jsem už spoustu filmů, které se snažily "vytlouct" co možná nejvíce z různě tragických témat, ale neuspěly. Scény plné pláče, očividného bezpráví a krutosti jimiž tyto filmy oplývají, člověka jistě pohorší a možná i rozesmutní, ale přesto to není ono. Tento film citlivému divákovi svírá duši zevnitř. Krása dívek umírajících vlastní rukou pro bezradnost nad životem. Touha po svobodě manifestovaná v odvaze skoncovat se světem kruté výchovy a velké tajemstí života dívek, které se během celého filmu snažíme rozplétat. Toto nezodpovězené tajemství je zároveň i tím co všechny sestry spojilo a zůstalo i po jejich smrti. Kdo tento film neviděl, měl by to rychle změnit. Nebude litovat. ()

jitrnic

Hodnocení vychází z mojí silné averze k filmům o strašlivě složitém ženském vnitřním světě, kterému se omezení chlapi marně snaží porozumět. A ten závěr... ()

Ichabod

Typická Coppola, skvěle odvypráví svůj příběh s maximálním dopadem na diváka bez použití okázalých obrazů. Výteční herci jsou už tak nějak samozřejmostí. Absolutně skvělý dojem z pěti blond sester (v čele s krásnou A.J. Cook a Kirsten Dunst) a jejich tragického osudu se odráží ve výpovědi mladých kluků, jež nás provází příběhem Lisbonovic děvčat, ještě lépe, než kdyby jej sledoval divák přímo. Soundtrack dělají úžasní Air a zbytek dobových skladeb je opět absolutně špičkový. Coppola prostě válí už od debutu jak málokdo.... ()

strelenaL

Kupodivu náročný film (aspoň pro mě). Skvěle natočený. Závěr a konec mi však přišel neuspokojující. Dávám za pravdu nazoru od uživatele Kiddo. ()

S_M_Lomoz

Jako by to byl jeden o hodně delší a o něco depresivnější díl mého oblíbeného seriálu Báječná léta - sedmdesátá léta prožitá v pubertě na předměstí v USA. Potěšení na mé straně. ()

Almásy

majstrovské atmosferické dielo, dá sa to prirovnať jedine ku Goetheho Wertherovi. A je to tak, ten film ma pripravil o nevinnost. ()

prasacimor

Keď už bolo po všetkom a film sa blížil k záveru, vravel som si: prečo sa vlastne tie panny zabili? Čiže posolstvo, ktoré sa snažil tento film zdeliť, išlo úplne mimo mňa. Až po prečítaní zopár komentov a zamyslení sa, mi to došlo. Ahá, no ale aby som uveril, že je to dostatočný dôvod k masovej samovražde, musela by režisérka oveľa viacej pritlačiť. Aj napriek tomu som si film užil, hlavne vďaka príjemne mistickej, snovej atmosfére a skvelej hudbe. Ďalším veľkým plus bola Kirsten Dunst, v jednej z mála rôl, kde mi neliezla na nervy. Práve naopak, postavu skazeného a nadržaného, blonďavého anjela zvládla bravúrne a neraz sa mi samému pedoslinky zbiehali. ()

standsiller

V celku pozoruhodné a napité zaujímavou atmosférou , no nedá sa nevšimnúť pár chýb. Napríklad ako sa do domu dostali cigarety keď ich tak prísne strážili ? Ako sa im podarilo posielať listy ? Nemusí sa to ťažko vysvetľovať, ale potreboval som tam niečo také. Takto to vyzeralo, že tí rodičia miestami ani neexistovali. Vyplávalo to potom príliš na povrch. Bolo to fajn, no mohlo byť lepšie, nebyť tých chýb. ()