Alf

film na mě působil spíš jako díl z nějakého docela vydařeného televizního seriálu, "přínos" rešisérky pak je hlavně v tom, že jinak filmařsky vděčnou (a pod jiným vedením i dostatečně otřesnou) látku zpracovala tak jaksi nezúčastněně až banálně, asi jako kdyby popisovala třeba první návštěvu kina nebo první mejdan... ()

Jeržik

Sofia Coppola má alzheimera. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit to, proč si 3/4 filmu, staví "domeček z karet" s jasným cílem zaskorórovat, když ho v poslední čtvrtině rozkope do základů (jako by zapomněla s jakým cílem začínala točit) a pokusí se narychlo ve zbývajícím čase zbudovat něco zcela jiného. Tto jí samozřejmě nevychází a tak ve výsledku můžeme vidět jen polorozpadlou chatrč, přičemž pohled z odstupu jasně prozrazuje, že jako celek to nefunguje a fungovat ani nemohlo. ()

sona123

Jedno velké NE, které mne minulo. Ne, ono mne to naštvalo, protože ten film prostě nemá začátek a konec, řekla bych. A tak jsem měla dojem, že jsem si užila hodinu a půl, ale tak nějak bez jakékoliv kontinuity, jako když se podíváte na 14. díl seriálu a nevidíte ani to předchozí, ani následující. Vím, že to byl záměr, ale pojmout to tradičně (no tak asi jsem stará, mám ráda škatulky a jasnou strukturu a pravidla, no!), fakt bych šla s hodnocením mnohem výš. ()

bellica

Co všechno udělá přehnaná starostlivost... Vyprávění kluků žijících v okolí působí sice trochu lacině a občas zápletka působí značně černobíle, nicméně po tomhle filmu si člověk řekne "díky bohu za moje rodiče". ()

Matt Raider

Hluboký nádech originality a plné hrsti nepochopení, to je asi příběh pěti sester na pokraji smrti, neuvěřitelně zrežírované. (80%) ()

AIMÉE

Relativně zvláštní film nebo přinejmenším neobvyklý. Nicméně tím je Sofia Coppola typická, že svou práci dotlačí někdy až na hranice nekonvenčnosti, za což může divákovo srdce zaplesat - jelikož běžných snímků televizní kanály jenom přetékají. Výtečné snímání kamery a vůbec cit každého záběru společně s hudebním doprovodem vykouzlí přesně tu špetku mystična a nádech poetiky, které se z obrazovky valí. A za vidění stojí i díky hereckým výkonům: James Woods je báječně a nečekaně vyzbrojen vážností a bláznivými sklony souběžně. Další na řadě určitě Kirsten Dunst s Katleen Turner, které neméně potvrzují herecká nadání. ()

lareinna

Očakávala som viac. Toto mi vôbec nesadlo a jediný dojem, ktorý tento film vo mne zanechal je obrázok piatich dcér, ktoré na dennom poriadku čítajú bibliu a mimo domu si to rozdávajú s kdekým, ďalej rodičov, ktorí svojím správaním nútia deti rebelovať. Jasné, že chápem hlbší význam toho, čo tým chcela Sofia C. povedať a rada si pozriem dobrú drámu, ale toto šlo proste mimo mňa. ()

kritiklon

Tento film vás připoutá a nepustí! Příběh o sestrách z věřící rodiny které jejich rodiče(především matka) drží zkrátka(slabé slovo) je filmem o životě a trápení těchto dívek a partě chlapců jenž je obdivují, se vším co k tomu patří. Film režírovala dcera Francise Forda Coppoly, Sofia Coppola a musím říct že se v tomto případě "potatila". Ponuře vyprávěný příběh, s nakonec smutným koncem vás do sebe nasaje jako kouř a pomalu vás nechá vstřebávat ho! Všichni herci podali vynikající výkony a vytvořili pulzující atmosféru. 80% bez zaváhání! Nicméně doporučuji shlédnout v originálním znění s titulky ve kterém vás děj ještě více pohltí! ()

Oralfabet

Nostalgicko-melancholická, snová atmosféra tohohle filmu je dost podmanivá a skvěle se k tomu příběhu složenému z hořkosladkých vzpomínek hodí, ale když dohraje závěrečná Playground Love, a já se z toho opojení vymáním, nacházím na tomhle filmu nějaké celkem zásadní nedostatky. Hlavně dost nevýrazných postav (všichni kluci z ústřední party jsou zaměnitelní, ani nevím, kdo z nich to celý vyprávěl) a pak taky celkem divná struktura (část s Tripem Fontainem je do filmu trochu zvláštně zakomponovaná). No a konec nezanechal tak silný dojem, jak asi měl... Celkově ale pořád dost slušný, vypadá to nádherně, hudba je super a Kirsten Dunst ztvárnila předmět obsesí náctiletých kluků (s náznaky skutečné, komplikované osoby, skrývající se pod povrchem) skvěle. 7/10 ()

hell_boy

Film ve kterém se vlastně po celou dobu nic neděje a nebo je minimálně natočený tak, že i když se něco děje, tak to vlastně ani nepostřehnete. Trošku krkolomná věta, ale ke krkolomnému filmu se hodí. Film bych přirovnal nejspíš k civění do mraků, občas přijde zajímavý mráček, který svým obrysem připomíná něco pěkného, ale pak zafouká vítr a vy se rychle vrátíte do reality a uvědomíte si, že to je pořád jen mrak. Po sto minutách tohoto "hledění do mraků" přišel dlouho předem avizovaný závěr, který nebyl nijak zajímavě podán a jen ospale ukončil tohle podivné dílko, které má k mému velkému údivu hodnocení 80%. Nebýt pěkného ksichtíku Kirsten Dunst, asi bych film vypl a šel raději civět do mraků...20% ()

Anakinekcz

Fascinující film viděl jsem ho již dávno , ale zanechal ve mě stopu,nádech něčeho krásného ,ale zárověn šokujícího.Když jsem viděl Smrt panen poprvé měl jsem na srdci těžko bylo mi líto jak to skončilo , ale měl jsem v sobě nutkání si to pustit znovu a znovu film mě vtáhl do svého děje.Byl jsem jím unešen , Sofia Coppola je opravdová kouzelnice to co zvládla natočit to se mnohým režisérum nepoštěstí po celý život.Díky skvělé volbě hlavní hrdinky mojí oblíbene Kirsten Dunst která zahrála parádně a dala své roli ten správný nádech.Pochmůrný děj který doprovází celý film a který vás naplní sklíčujícim pocitem, ale také skvělím zážitkem a dobrým pocitem ,že jste nepromarnili zbytečně 97 minut svého života nad tímto filmem.S čistým svědomím ho můžu každému doporučit a poprávu si zaslouží plný počet, tedy 5 hvězdiček. ()

FElix06

Znepokojující, poetické, fascinující a hlavně podmanivé. Vše s razítkem Sofia na obalu. Nádherný příběh o tom, že ptáci v kleci, stejně tak jako ryby na suchu, žít nemohou a že láska zvláště pak mateřská, je sice pěkná věc, ale…čeho je moc toho je přeci jen příliš. Mrazení přetrvává i po odeznění prvotního šoku – scény s úsměvy Kirsten Dunst a scéna s rukama v kině, byly tak silné, že jsem se bál dýchat, aby se nerozplynuly jako obláčky ve větru. Díky, Sofia! Brzy se zase uvidíme. Ještě jedno mě napadá, je to takové kafkovské… ()

RomanHyde

Podivně zvláštní dílo talentované Sofie Coppoly. Tempo snímku je krásně deepové, ikdyž místy překvapí dost razantní střih, který ovšem pouze zdůrazňuje drama, které se pod rouškou uhlazenosti a krásy odehrává. Výborné je použití a výběr hudby ( AIR), která nás provází k nevyhnutelné tragédii, kterou film končí. Určitě je tohleto film na vícero zhlédnutí. Možná příště hvězdičku přidám... ()

BorisHron

Viděl sem to už hodněkrát, ale pořád vůbec nevim, o čem to je. Každopádně to, o čem to je, to popisuje naprosto přesně. A hlavně krásně. Srovnatelnej zážitek jako při čtení hodně dobrý knížky. Pro někoho, kdo se bojí, že o něm někdo jinej řekne, že je hipster, je to trochu moc hipster thing. Pro někoho, kdo se tak úplně nekouká na filmy a nečte knížky, je to trochu "blbost o ničem". Ale pokud máte rádi melancholii, filmy anebo (americkou) literaturu, tak se na to určitě koukněte, je tady jistá šance, že se zamilujete. ()

embecka

Nejako sa neviem stotožniť s tým, čo som videla. Keď to zosumarizujem, ospevujem uchu lahodiaci a precízne zvolený soundtrack, obdivujem na 97 minút nájdený až neuveriteľný sexepíl Kirsten Dunst, skrytý v jej pohľade, pomerne riedkych vlasoch a detskom úsmeve... Chlapi, naozaj, kto sa chce pokochať pohľadom na päť nádherných mladých žien, je to do neba volajúca lahoda. Ale... Je to film NEREÁLNY a N.U.D.N.Ý., nadhodnotený, zbytočne dlhý, pri prvom pozeraní som zaspala, pri druhom sa mi znova driemalo. Naozaj som sklamaná, lebo som mala v rukáve päť hviezd, ale tak to býva, keď od niečoho čakám automaticky zázraky na počkanie. ()

Klajnik

Začátek docela podmanivý. Virgin Suicide vám skrz vypravěče začne připravovat na to, že vám film předloží podměty k zamyšlení a dost možná si každý najde skrz mysteriózní příběh jiný důvody k činy, jenž panny spáchaly. To se nestalo. Film je sice podmanivě natočený a několik scén mě opravdu bavilo - hlavně kvůli perfektně zvoleným písním. Celé je to však o tom, že se několik dcer zabije, protože mají pěkně zkurvenou matku. Jasně, taky mě srala. Křesťanská svině je uvěznila v domě poté, co jedna z nich přišla domů pozdě. Nejen, že dcerám nevadilo, když se nejmaldší z nich zabila, ale já v jejich jednání neviděl žádný boj. Když matka jednu z nich nutila spálit rock'n'rollové desky, tak ona jen vzlykala "Mami nenuť mě spálit Kiss" ale nebojovala. Proč dcery nebojovali se svou fašistickou matkou? Proč dcery nakonci nezabili svou matku, namísto sebe? Hned by z toho byl uspokojivější příběh. Stačilo by nám ještě trošku víc znechutit matku a směrovat to jiným směrem. Pokud Sofia Coppola chtěla film melancholický a možná i smutný, měla nám víc přiblížit postavy a napsat jim charakter, páč já si žádnou s těch slepiček neoblíbil. Byly mi u prdele. Stejně jako mi byli u prdele ti kluci, co celý život dumají nad tím proč se zabili. Ti asi taky museli být pěkně zdegenerovaní. Pokud ty holky chtěly svobodu a sebraly jim ji rodiče, tak kde je asi problém, he? Aneb když si film hraje na na něco víc, ale ve skutečnosti má pěkně blbej scénář. Ti kluci byli do panen (oh, jedna z nich jako pana vlastně neumřela) bůhvíproč zahledění. Film vlastně nepropracoval žádný z událých zvratů. Považuji tedy 'Smrt Panen' za velmi hloupý film, který je však dobře natočen. ()

Kamas

Mysteriózní retro nálada, podporovaná zlatavým oparem zapadajícího slunce, hypnotickou hudbou od Air a tajuplným úsměvem Kirsten Dunst a jejích blonďatých sester. Nad tím vším se line temný příběh. Zasněná atmosféra mě chytla hned od začátku a film mi zůstal pod kůží dodnes. Pro mě je to kultovní záležitost a skvělý film, z kterého zamrazí.. ()

deathka

Chvílema mi to dějem připomínalo teenagerovskou komedii, jen toho humoru tam moc nebylo. Krásně depresivní konec... ()

Berry

SP dobře a inteligentně ukazuje na to, že i když má někdo přísné rodiče, kteří ho nechtějí nikam pouštět, tak si stejně najde cestu ,,ven". James Woods a Kathleen Turner jsou v roli neuvěřitelně přísných rodičů opravdu dobří a dokázali mě ,,naštvat" už tím, jak těm holkám všechno zakazují. Nejvíc na jejich výchovu doplatila nejmladší Cecilie, která se díky jejich ,,výchově" raději zavraždila (a tím pádem trpěla nejmíň)... Po dlouhé době opravdu dobrý film o dospívání! ()