Radiq

Trochu poetiky v retro hávu. Čtveřice kluků mi trochu evokovala příběhy od Stephena Kinga, ale na rozdíl od hororu, tohle je trochu jinej žánr. I když háro Joshe Hartnetta by potřebovalo úplně novej samostatnej žánr, chch. Prostě tady máme holky, které trpí tím, že rodiče jsou na ně moc ťuťuťu a nechcou jim nic dovolit. Holky se začnou bouřit nebo rovnou rebelovat no a výsledek je jasnej z názvu filmu (i když minimálně jedna z nich teda panna nebyla). I když je to často dost neuvěřitelné, nemůžu filmu upřit jistou dávku zájmu. Obzvlášť povedená je hudba od mejch oblíbenejch Air. Tohle je ještě film z doby, kdy jsem měl Kirsten Dunst docela rád (pak mě nasrala Spidermanem). ()

vesper001

Záměrně nedotažená skica podivné rodiny a lidí okolo ní. Všichni jsou tak emočně utlumení, že ústřední tragédie je i diváka nezasáhne, ale jen lehce škrábne. Příběh je vyprávěn nezúčastněně a na konci zůstane jen matný pocit, že jste celý film vnímali jen okrajově. Jako závan něčeho, co nedokážete hned identifikovat a když se vám konečně rozbřeskne, je to pryč. ()

Ak.žena

Co viděli/věděli sousedovic kluci - a víc ani ťuk. Život za sklem, skrz které vy vidíte ven, nikdo ale nevidí dovnitř. Vy jste zvědaví, jaké to je venku, a kolemjdoucí zase prahnou dozvědět se, jaké je to uvnitř. Ale to sklo...* Sněhurku (Erbenovu, ne Andersenovu) si rodiče uplácali ze sněhu, vymodlili si pro ni život, milovali ji a drželi doma, aby se jí něco nestalo. Jednou ji pustili ven. Ona jako u vytržení z nenadálé svobody, ze strachu, že svoboda pomine, nebo možná aby zjistila, jestli je vůbec opravdová, jestli opravdu žije - skočí přes ohýnek. A rozplyne se. * Skupina jakkoli "citlivých", odlišných jedinců oddělená od reality (společnosti) je vždy náchylnější k nějakému neštěstí než takový jedinec začleněný mezi ostatní. A 5 (4) dívek pohromadě, to už je smečka.* A. J. Cook a Hayden Christencen poprvé spolu, podruhé o rok později v Cestě vzhůru. Doufám, že se dočkám i nějakého potřetí. ()

chelseaman22

Vždy je škoda, když vnadná panna spáchá sebevraždu. O to horší je situace, když takových dívčin je povícero. To pak být patnáctiletý klučina ze sousedství spláče nad touto situací jako Santa nad neefektivními procesy ve své dílně. Osobně jsem hrd, že naše vlast je tak pohanská, jelikož nedovolit patnáctileté dceři dát si čouda je do nebe volající! 49% Celosvětový příjem k 30. 12. 2018: $10,409,377, což je 1,16 násobek rozpočtu ()

Sfinkter

Můj život je mysteriózní bažina, asi proto se mnou film tolik nehýbal. Je to hodně otevřené, zábavně natočené, líbivé jak americké pelíšky, ale drama to mohlo být o několik stupňů větší. A pokud Sofia chtěla sdělit hlavně fakt, že rodiče v podstatě nikdy nemohou vědět, co je pro jejich děti to NEJ, jak si myslí i několik zdejších recenzentů, je to asi jako kdyby někdo natočil snímek o tom, že je Země kulatá a dělal by z toho překvapení roku. ()

black.mao

Věřím že pro mnoho lidí má tento film zvláštní kouzlo, ale mě nijak neberou příběhy amerických středostavovských rodin trávící své životy na předměstích kropením trávníků a mytím aut. Stejně mě moc neoslovují ani problémy dospívajících dívek. Ostatně, toto řešení osobních problémů (ve filmu vyzívající nakonec jako póza) neuznávám, jednou jsem zažil něco podobného a od té doby mán na věc jasný názor. ()

Sonnik

Love Sex Passion Fear Obsession. Zajímavý film, ale na můj vkus hodně nedotažený a obsahující až překvapivě psychadelický konec. WTF? U obrazovky mě držel snad jen hodně slibující námět a Tripův "coolový" sestřih. Nic proti Sofii, ale tohohle se ujmout někdo jiný, tak z toho mohl být klenot. Takhle je to jenom povrchní nudná záležitost. "Obviously, Doctor, you've never been a 13-year-old girl." ()

bubun

Rozhodně nosné téma, dobrý nápad i zasazení do doby, některé záběry a situace vizuálně zajímavé a pěkné, ale nemůžu si pomoci, celý film působí tak nějak rozmělněně, rozdrobeně, a, bohužel, trochu nudí. ()

YumiOkami

- "You're not even old enough to know how bad life gets." - "Obviously, Doctor, you've never been a 13-year-old girl." ... ミ🎀🍓 třináctiletá cecilia spáchala sebevraždu. její rodiče, sestry a přátelé nevěděli, co jí k tomu vedlo. měla život před sebou a tak její smrt byla pro ostatní záhadou. každý se s tím srovnával jinak. matka bedlivě střežila cecilininy sestry, lux, mary, therese a bonnie, otec sledoval fotbalový zápas v televizi, sestry držely pospolu; byly pozvány na ples a pozvánku přijaly. jejich zvídaví partneři měli otázky. někdy jich bylo až moc. nevěděli, co se dívkám honilo hlavou. nevěděli, proč vše muselo skončit tak tragicky. — hodně emotivní a krásný film s nádherným soundtrackem. || ❝𝐖𝐞 𝐤𝐧𝐞𝐰 𝐭𝐡𝐞 𝐠𝐢𝐫𝐥𝐬 𝐰𝐞𝐫𝐞 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐥𝐲 𝐰𝐨𝐦𝐞𝐧 𝐢𝐧 𝐝𝐢𝐬𝐠𝐮𝐢𝐬𝐞, 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐭𝐡𝐞𝐲 𝐮𝐧𝐝𝐞𝐫𝐬𝐭𝐨𝐨𝐝 𝐥𝐨𝐯𝐞, 𝐚𝐧𝐝 𝐞𝐯𝐞𝐧 𝐝𝐞𝐚𝐭𝐡, 𝐚𝐧𝐝 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐨𝐮𝐫 𝐣𝐨𝐛 𝐰𝐚𝐬 𝐦𝐞𝐫𝐞𝐥𝐲 𝐭𝐨 𝐜𝐫𝐞𝐚𝐭𝐞 𝐭𝐡𝐞 𝐧𝐨𝐢𝐬𝐞 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐬𝐞𝐞𝐦𝐞𝐝 𝐭𝐨 𝐟𝐚𝐬𝐜𝐢𝐧𝐚𝐭𝐞 𝐭𝐡𝐞𝐦.❞ 📖🫂🌳₊˚⊹♡ ()

Lachtaan

Coppola si pro nás sice připravila na první dobrou zdatně zkonstruované drama, kromě drsného úvodu se ale rozhodla tahat diváka za nos a nechat si další řádně dramatické momenty až na úplný konec, čímž mě dokázala ve zbytku filmu skoro až nudit. Největší zádrhel shledávám v tom, že k člověku vlastně ani nedoputuje moc informací, proč k tomu všemu, k čemu se schyluje v samotném závěru, vůbec muselo dojít. Ale mladičká Kirsten Dunst klasicky k sežrání. [viděno na Prime Video 7.9.2023] ()

lennyd

Pět sester, mladých dívek Lisbonových. Přísná matka je nikam nechce pouštět, přesto jsou do nich všichni kluci z okolí zamilováni. Až po sebevraždě nejmladší z nich, Cecilie, se zdá - že jejich matka pochopila, že zavírání dcer doma nic neřeší. A proto jim povolí maturitní večírek, první a největší zábavu jejich života. Mladá Lux se ale spustí s místním frajírkem, Tripem Fontainem - a vrátí se domů až ráno. Od této chvilky je jejich matka už nikdy nikam nepustí... a jediným možným unikem je .... inu podívejte se... Uvidíme, jestli napodruhé mně film osloví více - napoprvé to bylo jen příjemné (a hezky natočené) pokoukání, plné pěkných holek (nu posuďte sami - Kirsten Dunst, Hanna R. Hall, A.J. Cook, Chelse Swain nebo Leslie Hayman), pro které si Sofia Coppola vybrala i skvělé herecké partnery (James Woods, Kathleen Turner, Josh Hartnett nebo Jonathan Tucker). Rozhodně ne špatné, kapku nadprůměr, ale (dle mého) ani nic extra... ()

danoo

V niektorých okamihoch som mal pocit porovnateľný s tým, čo som prežíval pri Kosminského B i e l o m . O l e a n r i, s tým rozdielom, že subtílnosť príbehu a vnemov nevyzneli tak intenzívne. Kirsten Dunst je krásna, ináč je debut Sofie Coppolovej nič-a-všetko vyjadrujúci. ()

Pavlínka9

Dívky, které byly uvězněny kvůli své kráse, mládí a nepřístupnosti a nakonec se rozhodly skoncovat se svým domácímu vězení....Proti tehdejšímu morálnímu omezení se matce prostě postavit nemohly a tudíž se rozhodly bojovat samy a bohužel to dopadlo špatně. Z celého filmu vyšlo několik otázek, ale jen minimální množství odpovědí..a to je na tom to záhadné a tudíž i zajímavé :) ()

Thommie

Obvykle nemám problém s tím dát 4*, ale tady je mi to líto. Tento film je natolik zasahující, že chybí opravdu jen málo, aby získal mé plné hodnocení. Bohužel příběh nedosahuje takové hloubky, na kterou měl potenciál. ()

Endyis

Ou jeah... tak tímhle mě SC opravdu dostala. Pro mě je tento počin opravdu velinkánská záhada (troufnu si jí přirovnat k Lynchovi, kde už záhadnost snímků vnímám jako standard; Mášovu hotelu pro cizince; Chytilový ovoce stromů rajských a pod.), ale sežral jsem jí i s navyjákem. Takový magický snový film - to je prostě v každém případě moje. Víte, kdo mě po shlédnutí dokonce napadl??; ha to se budete divit, že ani nevím, jestli to prozdradím... Představte si, že Kafka! 90% ()

uiu

Film se snaží tvářit jako příběh z dětství, s kterým se každý z nás ztotožní. Já se s ním ale nestotožnila. Parta kluků sleduje osudy 5 sester, které jsou vychovávány despotickými rodiči (nebo spíše jen přísnou matkou, ke které se otec vždy přidá). Vše odstartuje sebevražda nejmladší 13-ti leté a na konci už umírá jedna za druhou. Jenže film je pro mě plný nelogičností a proto jsem si jej nemohla pořádně užít. !!!SPOILER!!! Děvčata se vůbec nechovala jako typické puberťačky - maminku poslechly na slovo, aniž by se alespoň jedna snažila o rebélii, všechny se sebou vycházely a 4 nejstarší spolu měly jeden pokoj, zatímco nejmladší měla pokoj pro sebe (mě stačilo v pubertě sdílet pokoj s jednou sestrou a myslela jsem, že ji zabiju, natožto, aby nás tam bylo o 2 víc), a to, že šly na ples všechny ve stejných příšerných šatech, které jim vybrala maminka byl totální hřebík do rakve (myslím, že každá normální puberťačka, by si za našetřené peníze koupila nějaké super šaty a potají si je na záchodě oblékla, ale z domu by odcházela v hadru, který jí vybrala matka), no a nakonec fakt, že Lux (Kirsten Dunst) zapomene v závanu vášně a sexu, že by měla jít domů a vrátí se až ráno, čímž přinese všem sestrám zaracha a krutou domácnost pak jen nechápavě narušuje její předchozí naslovo poslouchání maminčiných příkazů. Ono je to vlastně hrůza dostat zaracha za to, že jste k smrti vystrašili rodiče, když jste se se sestrami nevrátili z plesu a je naprosto normální spáchat sebevraždu jako protest proti tomuto zacházení. Nehledě na to, že sestry nejsou nijak odříznuty od civilizace kvůli kruté matce, ale samy se s nikým ve škole nebaví a straní se spolužáků a baví se jen samy mezi sebou jak nějaké lesbické sesterstvo.!!!KONEC SPOILERU!!! Promiňte, ale myslím, že jsou děti, které to mají doma o hodně těžší a co ukazují v tomto filmu je pro ně jen výsměch. Dobrý komentář: troxor ()

PetrVabruscak

Tak moc chtěli ptáčkové vylítnout z hnízda ven, až se jim doma křidýlka polámala. Ono není nad pocit mít volnost, roztáhnout křídla, rozlétnout se do okolí a mít radost ze života. Citace z filmu: "Byli sme šťastnější ve svých snech." ()