Mefistofelle

Možná nejsem ta správná cílovka pro tento film, každopádně jsem ho ale moc nepochopila. A mám dojem, že i kdybych ho viděla stokrát, bude to stejné. Kdybych měla říci, co je hlavním poselstvím a závěrem filmu, vůbec bych si nevěděla rady s odpovědí. Pokud to ve mně mělo vyvolat nějaké silné emoce, vůbec se to nepovedlo. K postavám si nejde vybudovat vztah, protože příběh se zaměřuje na velké množství postav, ale nesnaží se je nám nijak představit, každá z nich má jenom vágní povrchní charakteristiku - sestry jsou krásné a sere je to doma, mladí kluci z nich maj v noci poluce a mají stalkerské tendence, rodiče jsou zaprdění panbíčkáři a přehnaně se bojí. Jinou charakteristiku nebo zajímavost ty postavy nemají. Taky mi tam chybí ono mysteriózno, na které láká popisek filmu. Žádná velká záhada není odhalena, ačkoliv se film tváří jako kdyby nám měl ke konci nabídnout nějaký zásadní zvrat. Na konci se nestane vůbec nic kromě toho, co si každej vydedukuje už na začátku. Je to jako souložit, těšit se na dobrej orgasmus, ale pár sekund před velkým finále se partner zvedne a jde si zapálit na balkon. A vy tam tak ležíte a nechápete co se stalo a jakej to mělo smysl. Tak asi takový pocit ve mně film navodil. ()

Silverluv

Výborně obsazený snímek Sofie Copolla (na skloňování jména si netroufnu), natočený s neuvěřitelnou lehkostí a citem se zvláštní atmosférou a výbornou hudbou. Povedený debut. ()

zuzinka2

Smrt panen je opravdu zvláštní film, který ve vás zanechá spoustu nezodpovězených otázek. Sofie Coppola je určitě výborná režisérka, což dokazuje i v tomto filmu. Herci zde předvádějí také skvělé výkony (nejvíc mě zaujala Kirsten Dunst) a všechno potrhuje dobře zvolená hudba. Něco mě ale na tomto filmu vadilo, asi to byly na můj vkus málo propracované pohnůtky, které vedly dívky k tomu co nakonec udělaly, přišlo mně, že měli i jiné možnosti jak svůj rodiný stav řešit (ale to je jenom můj osobní názor). ()

ifa

Sluncem prolitá snivá romance o životu v realitě dospívajících dívek, s pohledem a vcítěním chlapců a s velmi,ale velmi dobrými záběry a hudbou.Možná mi trochu vadil konec, který mi přišel poněkud nedotažený, či možná spíš otevřený divákově fantazii, která si má pohrát s důvodem, proč si tyto dívky vybraly cestu vedenou skrze mraky přímo k nebesům, která byla na cestě pozemské lemována problémy dospívání,ale i problémy, které dovršení dospělosti nevyřeší. V Titanicu řekli, že ženské srdce je jako hluboký oceán, s tím dívčím to je podobně a to i s myslí a pohledem na svět, což tento film ukazuje v celé kráse. 80% ()

DruidKarel

918. hodnocený film: Jak vlastně ohodnotit tento film? Celou dlohou dobu se vlastně ani nic neděje. To jenom pár sester prostě umírá pro neschopnost svých rodičů. Pro jejich tyranské spůsoby jednání s dětmi jako s věcmi. Pro jejich neschopnost se s dívkami domluvit, čímž je uvedou ve velké neštěstí. Za všechno nakonec mohou právě rodiče, kteří si dívek všímali až moc a nedbaly jejich potřeb (kluci, párty, první lásky, kamarádi...). Film se mi fakt moc líbil a asi bych jej i doporučil všem těm, kteří své děti nechápou. 4* si teda i zaslouží a mohu jej jen dále doporučit. 4* ()

starbrejkr

Jelikož velice jednoduchou zápletku nám prozrazuje nejen úplný začátek filmu, ale rovnou jeho název, je už od počátku jasné, že tady o vyústění děje tak úplně nepůjde. A není to snad ani tolik o tom rozebrat, co k tomu onu pětici vedlo, protože to je z děje celkem jasné, jako spíš o působivou dobovou atmosféru, kterou film má a různé drobné detaily. A musím říct, že se filmu podařilo mě zmocnit a atmosférou unést, což je asi to nejdůležitější. Pár kosmetických vad bych našel (asi nejvíc mi vadily nevykreslené a ploché chlapecké role, kde má asi podíl osoba režisérky), ale nic podstatného. Tento malý film s vynikajícími výkony (Kirsten Dunst asi v nejlepší roli...) lze jen doporučit! ()

Cheeter

Titulek filmu mě zaujal, proto jsem se na film podíval. Začátek nebyl špatný, ale pak jsem čekal, kdy se děj zkomplikuje a pomalu začne rozmotávat. Místo toho kolem něčeho krouží, ale to podstatné se ne a ne člověk dozvědět. Nakonec to celé dějově vyšumí do prázdna. A není ani nějaký hint pro diváka, když už to nepochopili kluci. Škoda. Jinak film měl skvělou atmosféru, ale to je pořád málo. ()

C0r0ner

Přišlo mi to jako nevyužitý potenciál. Námět jako prase, parádní zpracování, začátek a konec, ale hodina mezi tím je bohužel vyplněna takovým nicneříkajícím dějem, který tomu vůbec nepomohl. Se scénářem, který by plně vytěžil možnosti tohoto filmu, by to byla bomba, takto jen průměr. 60% ()

BUD-SFIS

Tak nad tim by se meli zamyslet vsechny matky, ktere chrani sve ratolesti pred skodlivym okolim. Ale kdo ochrani je pred sebou samymi. Prehnana laska a pece vede vzdy ke tragickym koncum. ()

carly

určite je to zásadné umelecké dielo s hlbokou myšlienkou, ale ja som to nepochopila. vizuálne dobré a herci skvelí, ale Sofia Coppola skrátka nie je moja šálka kakaa ()

Wormboy

Velmi kvalitny rezijny debut Soffie C., v ktorom nam naskrtava akym smerom sa jej tvorba bude uberat v najblizsich rokoch. Pekne obrazky, vyborne napisane dialogy, silne postavy a piesne, ktore su rovnako dolezite ako vsetko ostatne. Virgin Suicides nestraca nic na svojej zaujimavosti a kvalitach ani s pribudajucimi rokmi a viacnasobnymi zhliadnutiami. ()

Juto

Film má tón, ktorý sa majstrovsky kolíše medzi rozmarom, hrôzou, náklonnosťou a stavia na hereckých výkonoch. 8/10 ()

Eviator

Poporvé jsem tento film si zapnul, když sem chtěl spát, ale to jsem udělal chybu, protože mě vcucnul tak, že už sem spát pak ani nemohl. Sladěnost hudby, barev, 70. let je jednou z nejkrásnějších podívaných pro náročnější diváky. ()

Jim_Beam

S tímhle filmem mám trochu problém, když jsem ho viděl poprvé, líbil se mi hodně... Napodruhé jsem si říkal, že motivace všech sester jsou slabé nebo spíš nedostatečně vykreslené, pak jsem si ale uvědomil, že příběh je vyprávěn očima kluků od naproti, takže oni jen tuší, co se děje a stejně tak je popisováno to, co se stalo... Aspoň tak já to vidím a ta myšlenka se mi docela zamlouvá, takže nakonec 3,5*, do 4 chybí opravdu jen malý kousek. ()

Riley

Buď jsem to nepochopila a ten hlubší smysl v tom nenašla. Nebo jsem to pochopila a důvod těch holek mi prostě přijde ,,divnej, hloupej,, nevím. Přesto na mě jako každý film od S. Coppoly udělal takovej zvláštní dojem. A poprvé jsem si všimla, jak je Kirsten Dunst krásná. Možná díky vizuálnímu umění režisérky. ()

majo25

Spracovanie filmu je velmi dobré, v tomto smere nie je veľmi čo vytknúť. Dokazujú to aj herecké výkony. Ale príbehovo mi pripadá, ako keby tvorcovia trochu varili z vody. Hodnotenie: 60% ()

metal.storm

Niekedy veľmi, veľmi dávno ženy začali nosiť škaredé nočné košele. V roku 1999 sa niekomu podarilo spraviť s tých škaredých nočných košiel plesové šaty. ()

SoolenJV

Tajemná atmosféra, plynule prostupující celým pomalu vyprávěným dějem, který je zakončen tragickým vyústěním, které dokáže diváka zasáhnout, protože se pořád opájí marnou nadějí, že by útěk mohl vyjít. Krásný poetický a zajímavě napsaný film o tom, kam až může dojít přísná výchova. ()