Počítačový programátor Jerry (Cuba Gooding Jr.) je sklíčený z toho, že se s ním rozešla jeho dlouholetá přítelkyně Felicia (Vivica A. Fox). Přítel Nick (Horatio Sanz) mu navrhne, aby si spolu vyrazili na seznamovací lodní zájezd. Teprve na palubě kamarádi zjistí, že mezi cestujícími U.S.S. Calypso nepřevažují - jak o tom snili - krásné, osamělé a vstřícné ženy, se kterými by si mohli užívat. Nick si totiž proti sobě popudil agenta cestovní kanceláře a ten mu podstrčil zájezd, který si pro sebe rezervovali seznámení chtiví gayové. Zatímco kamarád se nechtěně stává objektem něžných pozorností postaršího, elegantního Lloyda (Roger Moore), Jerryho zoufalství se změní v naději v okamžiku, kdy si mezi členy pořadatelského týmu všimne krásné učitelky tance Gabrielly (Roselyn Sanchez). Ta kupodivu nemá nic proti tomu, aby se jí začal dvořit. Brzy se však ukáže, proč si Jerryho pustila k tělu: považuje ho totiž za "neškodného" homosexuála. Když kapitán vezme na palubu posádku záchranného člunu tvořenou dvanácti švédskými kráskami v čele se ztepilou Inge (Victoria Silvstedt), myslí si zase Nick, že má vystaráno. Také on se ovšem pořádně přepočítá... Najít ženu svých snů není jednoduché a Jerryho a Nicka čeká ještě dlouhá plavba plná nejneuvěřitelnějších překvapení... Bláznivá podívaná od producenta komediálních hitů bratrů Farellyových je dílem debutujícího režiséra Morta Nathana, který se proslavil především jako scenárista divácky mimořádně úspěšné komedie Kingpin. (oficiální text distributora)

Trailer

TheMaker

Dnes jsem film viděl po dlouhé době znova a musím říci pořád bomba! Film neztrácí na vtipnosti ani po deseti letech. Ano, může se to zdát trapné, nic pro intouše, takže se s hodnocením na CSFD smiřte :-( Jde hodně o to, jak se naladíte, jestli budete mít "zaplý" mozek, tak to moc s tím filmem daleko nedotáhnete, musíte se umět vypnout z intelektuálního stavu a přepnout na stav humorný. Ano, teď mnozí z Vás podotknou, že ten film nemá s humorem nic společného, ale proč? Kde je chyba? Kde je chyba, že se Vám film nelíbí? No je to ve Vás! Ano, je pravda, že každý máme tak trochu odlišný smysl pro humor, ale to, že máme právě takový smysl pro humor s něčím souvisí. Souvisí to s tím, jak se momentálně cítíme, jak vnímáme danou věc, jak dokážeme tolerovat a přijímat to, co vidíme, to vše záleží jen na nás. Film není špatný ani dobrý, ale to v nás je to zrcadlo, co rozhoduje zda bude nebo nebude odrážet danou věc. ()

Tosim

Je to opravdu blbost - v jedné věci ovšem obal DVD pravdu má - ještě že přijel švédský opalovací tým! Aspoň bylo na co se dívat. P.S. Taky jste přemýšleli o tom, jestli to publikum, pro které je tenhle film primárně určen, pochopilo třeba význam slova lascivní, které jedna postava v průběhu filmu vyřkne? ()

Enšpígl

Kdyby nebylo toho konce, film by dostal možná ještě jednu hvězdičku, jistě že to není film chrlící moudrost nebo nějakou ukázku filmařského řemesla , no a ??Asi chápu zejméná některé kritiky z medií, že své plivance napsali hlavně proto , že sami na poodobné homosexuální plavby rádi jezdí a mají asi hezké vzpomínky a tento film jim je kazí. ()

Matty odpad!

Komedie natolik trapná a zbytečná, že mě nenapadá, kdo by byl ochoten se na ni dobrovolně koukat. Ale kdybyste si tím očistcem přeci jen museli projít, doporučuji se pořádně opít, ono už se to z té hlavy nějak vytratí. Žel bohu, jsem abstinent. O důvod víc proč začít pít? Myslím že nikoliv, přijdou horší. ()

Superpero

Podle mě docela hodně povedená komedie a lví podíl na tom mají herci. Cuba Gooding je hustej, Roselyn Sanchez a Vivica A. Fox jsou kundózní (stejně jako těch 20 Švédek) a Roger Moore je megafamózní, divím se že roli přijal, ale je fakt vtipný. Cameo Willa Ferrella je už jen taková třešnička na dortu. Některý jokey jsou sice trapný, ale spíš jsem se bavil a rozhodně nenudil. ()

• Celý film byl natočen v Kolíně nad Rýnem v Německu a na výletní lodi z Atén v Řecku. Loď během natáčení 10 dní křižovala Středozemním mořem a zastavila v Alexandrii, Istanbulu a na Rhodosu. Scény na ostrově byly natočeny na ostrově Hydra v Řecku. (HappySmile)
  • Will Ferrell a Artie Lange se měli v jedné scéně políbit, ale Lange to odmítl. (HappySmile)
  • Natočeno už v roce 2001, ale v amerických kinech uvedeno až v roce 2003. (HappySmile)