Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Charles Bronson jako odhodlaný pohraničník, který se snaží zastavit pašování lidí a současně pátrá po vrahovi svého kolegy. (oficiální text distributora)

Recenze (33)

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = III./ 1983+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 18.3.1988, réžia českého znenia (ÚPF Praha) = MARIE FRONKOVÁ - Bronsona dabuje Alois Švehlík, Kirbyho dabuje Pavel Trávníček, Harrisa dabuje Jiří Štěpnička - Klasický akčňák s Bronsonom v jeho typickej úlohe tvrdého nekompromisného chlapa, tentokrát šerifa. (29.7.2009) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Problém s nelegálním přistěhovalectvím Mexičanů do USA je starý minimálně od 30. let minulého století a pořád stejně na to ti uprchlíci doplácejí - buď že přijdou o úspory, nebo se rána nedožijí, a i když se dostanou do USA, makají jak otroci za minimální plat nebo jen za přístřešek a stravu. Není divu, že se s tím snaží vyrovnat knihy i filmy, když už realita je někde jinde. Aby to bylo zajímavé, máme v tomto filmu ještě chladnokrevného zabijáka na straně zla, aby bylo po kom jít. Civilní herectví a reálie jsou plusem, určitá propaganda statečných pohraničníků záporem. Co se filmovosti týče, chybí nějaká větší dramata nebo zvraty, postavy jsou příliš ploché (co třeba ten elév, co přišel z LA?), chlapi jsou furt ve službě, jako by ani manželky neměli, o hlavní postavě se vlastně nedozvíme nic navíc. K čemu je pak civilní herectví a reálie, když to pak hapruje v této rovině? ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Je to slabší čtyřka pravda film úplně nezapomenutelnou peckou není, ale opět ho táhne Bronson v další na tělo ušité roli. Spektrum jeho úloh bylo neuvěřitelně široké a vždy byl přesvědčivý, ale to už se asi opakuji. Tentokrát si zahrál nekompromisního šéfa pohraničníků který každý den vede boj z větrnými mlýny neboli řeší invazi mokroušů do Spojených fucking států emérických. Pochopitelně, že někdo z toho má byznys a to tak kurevsky dobrej, že se nezastaví před ničím. To je i případ Bronsonova zdatného protivníka kterého ztvárnil Ed Harris který v případě potřeby i bez mrknutí oka odstřelí nějakýho toho pohraničníka. Takže nakonec 70% ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Tema je sice zaujimava, pretoze pasovanie chudobnych ludi cez hranice je aj dnes na dennom poriadku, kde bohati obchoduju na nestasti druhych, ale film posobi trosku monotonne a chvilami nudne. Mozno je to aj tym, ze film uz ma svoje roky a v case premiery by bol mozno daleko zaujimavejsi. Charles Bronson je dobry herec, ale v ulohe zaporaka ma tu celkom prekvapil aj mlady Ed Harris... 22.04.2010 _______ Charles Bronson - (Jeb Maynard) +++ Bruno Kirby - (Jimmy Fante) +++ Ed Harris - (Hotchkiss) +++ Bert Remsen - (Carl J. Richards) +++ Michael Lerner - (Henry Lydell) +++ Karmin Murcelo - (Elena Morales) +++ Hudba: Gil Melle +++ ()

sud 

všechny recenze uživatele

S trochou bujné fantazie by se dala "Hraniční čára" označit za "Krále Šumavy" z Americko - Mexické hranice. Nezabíhá zbytečně do brutálních vod, nijak netlačí na pilu, ani se nesnaží dojímat smutným osudem ilegálních vystěhovalců. Naprosto civilně a přitom opravdově zobrazuje z obou stran přistěhovalecký problém, nestranně a přitom s jistou dávkou neprvoplánové kritiky. Skvělý film s výtečnými výkony Charlese Bronsona a Eda Harrise. Při sledování "Hraniční čáry" jsem si říkal, že nejspíš takhle to na Americko - Mexické hranici může vypadat. 85%. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (8)

  • Charles Bronson v jednom rozhovore povedal: "Myslím, že film môže byť náučný a zábavný zároveň. Hraničná čiara spĺňa obe kritériá." (m.a.t.o.)
  • Hotchkiss (Ed Harris) je prezývaný "kojot". Kojot je aj v skutočnosti prezývka prevádzačov, ktorí pašujú ľudí cez mexicko-americké hranice. (m.a.t.o.)
  • Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré zažili strážnici na americko-mexickej hranici. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama