Vodní víla Rusalka se zamiluje do pozemského prince. Marně ji otec Vodník varuje. Její upřímný cit se setkává s lidskou proradností... Zfilmovaná opera Antonína Dvořáka v režii Václava Kašlíka. (oficiální text distributora)

jenina

Moje první setkání s operou, bylo mi kolem 8 let, celá rodina vyfešákovaná, holčičky - já a sestra - vyšňořené nejspíš v silonu, bílé štrampličky, bílá rádiovka s anténkou...těžká nostalgie. Ale operu miluji dodnes, a řekla bych, že právě u tohoto mystického představení jsem byla operou lapena a už mě to nepustilo. Film jsem od té doby neviděla, takže kvalitu hodnotit nemohu, jen tu sílu zážitku, která se nesmazatelně vryla do paměti malé holčičky. ()

katakomb

Potěšily mě výkony hlavně Ježibaby a Kněžny, které jako jediné nevypadaly, že je to všechno tuze nebaví, otevíraly pusu a při troše přivřeného oka by se dalo uvěřit, že to zpívají ony. Ne tak zbytek ensemblu, zvláště Rusalka a Princ, kteří vypadali, jako by se už viděli doma na gauči, jen ne na place a před kamerou. Hudebně jde o velmi zdařilou verzi, bohužel jsem ale ne vždy dobře rozuměl slovům. Výpravně neurazí, nenadchne, z chlupatého Hlinomazova Vodníka neustále po prsa ve vodě jsem byl trochu rozpačitý. Proč kuchtík ráčkoval, to jsem nepochopil. Pozdější Weiglova Rusalka se mi pořád líbí víc než tato. ()