Matta Sullivana, přitažlivého kluka, kterému je něco přes dvacet, opustila Nicol už před půl rokem a on se snaží marně zapomenout, nejčastěji v náručí nějaké jiné. Ale hoďte za hlavu osudový vztah, když to prostě s jinou nejde! A tak Matt dál hledá náhradu, kde se dá, a radu u svého bratra, budoucího kněze. Jednoho dne se doví, že Nicol definitivně ztratil - zasnoubila se s jiným. Cítí, že to chce radikální řez, a protože právě začíná postní období, rozhodne se léčit svůj srdcebol odříkáním. Žádné dotyky, polibky, mazlení... žádné požitky. Naprostá sexuální zdrženlivost po dlouhých 40 dnů a 40 nocí. Matt, povoláním designér webových stránek, se už po týdnu cítí neskonale lépe a vůbec netuší, že svým rozhodnutím vyprovokoval hotovou sázkovou smršť u svých kolegů a přátel, neboť jeho spolubydlící Ryan, se s Mattovým tajemstvím "svěřil" internetu. Sázky se začnou násobit od chvíle, kdy se náš odhodlaný hrdina náhodně setká s Erikou, přitažlivou a inteligentní dívkou, která mu hned napoprvé dá najevo své sympatie. Co teď? Chtěl by s ní pořád být, držet ji za ruku, líbat... jenže o sázce už ví snad všichni a přece není srab. Nezbývá než doufat, že Erika pochopí v jak těžké je situaci. Jenže i ty nejbezvadnější holky prostě některé věci berou úplně jinak. (oficiální text distributora)

Filipmachi

Není to nejhorší, nýbrž ani nejlepší. Je pravdou, že jsem se hodně smál v určitých chvílích, a osobně bych se nedokázal vžít do postavy Josha Hartnetta, chudák :o) ()

Seuata

Vydařená komedie určená především pro náctileté. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla pro lepší 3 hvězdičky... ()

gotham

Tak film spíš pro náctileté, a hlavně teda holky. Strašně složitá zápletka, kdy pohlednej kluk ze střední se 40 dnů nesmí se žádnou vyspat a najednou po něm jedou úplně všechny kočky ! Strašná sranda :-) 30% ()

Víteček

Tahle se mi ze všech teenagerovských komedií líbí asi nejvíce. Možná je to způsobeno mojí slabostí pro Shannyn Sossamon, ale pokaždé se rád podívám. ()

Seev

Výborná romantická komedie správně okořeněná sexuálním napětím (které je v tomto případě ještě umocněno faktorem zakázaného ovoce). Mezi hlavními charaktery to jiskří dost a dost a při sledování Joshova trýznění se mi připomínají všechna ta utrpení pubertálních let. ()

lobo87

Príjemná 90-minútová komédia o chalanovi, ktorí skúsi nemožné. Veľkým plusom je, že hlavné romantické duo je veľmi sympatické. Hartnett sa snažil a jeho výkon hodnotím pozitívne. Po Pearl Harbor určite všetky diváčky snívali o tom, že by ukončili jeho celibát. Rád si film pozriem v budúcnosti opäť... 65% ()

Karlos8

Ustřelená komedie, která bere vše na lehkou váhu. Kromě jednoho. A to sexu. Ačkoliv není třeba popisovat veškeré události, tak to prostě v některých chvílích táhne za hodně krátký provaz a to především ve chvílích, kdy jde o sázky na porušení či dodržení daného slibu. Námět přitom není úplně špatný, ale dle mého názoru by úplně stačilo, kdyby se kamera více věnovala dvojici Matta a Eriky. Přeci jen ne všechny nástřely na sex byly vtipné a dobře provedené. Jedna z těch lehce nadprůměrných romantických komedií. ()

chucky

Taková slabší komedie u které se sice zasmějete, ale bohužel to není zas tak často, jak by mělo být u komedií zvykem. Jednotlivé složky filmu zase tak špatné nejsou, tím myslím občasné vtipné přednesené dialogy. Na pohodový večer s ženou, kterou neznáte, to ovšem stačí........... ()

Goodlooker

Lehký nadprůměr, který mne nutí dát více než tři, ale svazuje hodnotit lépe. Scénář je vcelku vtipný, avšak jeho potenciál se dal zpracovat mnohém lépe. Zvláště poslední, čtyřicátý, den je napsán tak blbostně, že mi zkazil celý filmový zážitek. Uvěřitelný Josh Hartnett a opravdu krásná Shannyn Sossamon... Přiměřených 65% ()

kim lowe

Dobrý nápad, ale co dál. Dny bez sexu ubíhaly stejně jako doba, po kterou jsem tento film sledovala:velmi pomalu. Fanoušci Joshe však tento snímek jistě velmi ocení! ()

Sidon

Romantický film skřížený s komedií pro náctileté, který opět připomíná věčnou otázku: Je takový problém udělat romantický film, bez křečovitých a nesmyslných dějových zvratů? Další důkaz, že je. ()

Bitrklaa

Tenhle film není bůhvíjaký veledílo, ale o tom to pro mě neni. Poprvé jsem to viděl když se mnou začínala mlátit puberta a od tý doby se k němu pořád vracim a pořád mě to baví. No a Shannyn Sossamon k tomu? Nemůžu jinak než plný počet! ()

DansteR

No říkal jsem si kam se to Josh po Jestřábovi dostal, ale byl jsem mile překvapen. Josh mi tam sice nepasuje, ale snaží se a jde to vidět. O komickou stránku se sice spíš zaslouží všichni okolo. Zajimavý film na běžné téma romantických komedií, které je ovšem podané trochu netradičně. A koblihář je taky super. :-D 60% ()

klapqua

ešte si pamätám jak som na tom bola v kine a aj keď je teda Josh ozaj fešák, mňa príjemne mrazilo zo Shannyn... tá baba je fakt kus, až sa mi búri moja orientácia...hm... no a k téme, scenár trochu slabší, ale niektoré momenty sú ozaj vtipné... ústredná dvojica bola pre mňa fajn, iskrilo to, možno pár vedľajších postáv bych vykopla a hlavne ten záver zbytočne zdramatizovaný... ale inak ako typ absolútne nenáročnej odpočinkovej záležitosti to pokojne može byť :).... a čo sa týka tých 40 dní, ja nedávam ani týždeň, 40 dní si ozaj nedokážem predstaviť :P ()