V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

Jan.S.Harold

Je to béčko, zdaleka tam neni tolik akce jako v největších Slyovejch peckách, je to pomalý, ale... světe div se, bavilo mě to, udrželo mě to v ději. Že bych se na to musel koukat znova, to asi teda ne, nicméně fungovalo to. Za mě dobrý. ()

Likan7

Stallone se pokouší hrát si na policajta, který bojuje s terorismem. Jenže nemá krochnu, má pouze plnovous a kolt. Je to nudný, bez tempa, příběhu a i když to má 99 minut, tak to člověku připadá, jako by to mělo 3 hodiny. ()

Belmondicek

V nočních ulicích New Yorku působí dva speciální policisté Deke DaSilva ( Sylvester Stallone ) a Matthew Fox ( Billy Dee Williams ). Jednoho dne jsou přezařeni do zvláštní policejní jednotky, protože teroristé chystají přepad na delegáty OSN při mezinárodní konferenci. Vede je obávaný zločinec Wulfgar ( Rutger Hauer ). Akční krimi oplývá svižným tempem vyprávění, dobrými hereckými výkony a překvapivým závěrem. ()

john.h

Taková příjemná, méně známá jednohubka s mým oblíbencem Stallonem. Je divné, že je tento film docela neznámý, protože to patří k tomu lepšímu, co kdy Sly natočil. Velmi slušná a napínavá byla scéna na diskotéce a následná honička. ()

Magoor

Nechápu, proč je tento film hodnocen tak špatně! Má dobrý příběh, děj má spád, herecké výkony jsou dobré a závěr je prostě podařený. ()

Mijagi

V době premiéry tohoto filmu se sice blížil můj příchod na svět, pokud by se mě však tenkrát někdo optal, kolik mi je let, musel bych odpovědět pořád ještě v minusových hodnotách, čímž si nechci stěžovat na to, že mě nepustili a ani jsem se neměl jak dostat do bijáku, ale spíše poukázat na nadčasovost tématu snímku v souvislosti s dobou jeho vzniku. Je jedno, jestli má terorista v rodném listě jméno Usáma nebo Wulgar, při naplňování svých zvrhlých poslání myslí oba podobně, a také zcela jinak než ostatní zločinci. Noční dravci jsou o snaze pochopit tento negativní fenomén, který v dnešní době zaznívá ještě silněji než na počátku 90. let minulého století. Perfektně poskládaná dějová linie postupně odhaluje na straně záporáků psychologii teroristy Wulgara, na straně klaďasů policisty DaSilvy. Role druhého z nich se navíc zhostil Silvester Stallone, člověk s nejvytříbenějším citem pro béčkový akční žánr a dokazuje, že tímto talentem disponoval již v dobách svého mládí. Jeho netradiční vizáž drsného policajta se srdcem na správném místě v kombinaci s intelektuálem potěší nejednoho fanouška. Skvělá hudba, výborné hlášky, velmi zdařilý závěr. ()

Godhaj

,,Tohle vás asi bude zajímat víc. Chcete si přivonět?“ Noční dravci vynikají především báječnou atmosférou 80. let, příběh se odehrává v zruinovaných předměstích New Yorku, které prostě mají svoje drsné kouzlo. O to více překvapený jsem byl z toho, že Stallone tentokrát není takovej drsňák, na jakého jsem byl zvyklý. Tady hraje roli spíše rezervovaného policisty, který má problém s uplatňováním násilí vůči teroristům. Z toho vyplývají situace, kdy hlavní hrdina váhá a váhá a hlavní záporák mu vždycky kvůli tomu úspěšně uteče. Na to se dívat je docela utrpení. Když už jsem u utrpení, soundtrack je opravdu hodně výrazný, možná až příliš. Přesto v sobě mají Noční dravci ten solidní oldskůl fíling a syrovost, což je jen dobře. ()

soviczka

Od Kitty se to lišilo pouze tím, že byl Sly oblečený a méně tančil, což mu tedy rozhodně prospělo. Příběh žádný, hudba strašná, herecké výkony... Počkat, byly tam vůbec nějaké herecké výkony? Jednou a dost. ()

johnsnow

Pozerateľné to je a Stallone tu má zaujímavý briadku ale inak nič svetoborné a prekvapivé. Okrem dvoch ojebov v závere. ()

Actio

Mě se to líbilo, má to atmosféru, hudbu, humor a moje dva oblíbence v době, kdy nic neznamenali a snažili se prorazit. Nostalgie bez postranních omluv. ()

benyy

PONAUČENIE:nepodceňujte americké akčné filmy 80.rokov. Film distribuovaný spoločnosťou so zaujímavým názvom ŘITKA Video nemá núdzu o silné momenty. Rutger Hauer svojou charizmou ripomína Christophera Walkena v najlepších rokoch, dvojka Sly-Williams nie je typickým príkladom televíznej zábavy, ale o to viac stojí za to. Navyše to má veľmi silný koniec. Stojí za pozretie, hlavne netreba od filmu nič čakať, potom budete príjemne prekvapení.Odporúčam ()

Nonna

Někdy před sledováním filmu vědět méně znamená více. Shlédla jsem tuhle dobrou napínavou a akční krimi, která mě bavila a přišla mi zajímavá i stále aktuálním námětem a pak jsem si teprve začala zjišťovat, kdo to vlastně hrál hlavní roli, protože "toho chlapa odněkud znám". Prostě jsem Stalloneho nepoznala a tudíž bez předsudků - hrál skvěle a daleko civilněji, než v pozdějších filmech. ()

chiara

Stallone tu vyzera nejak divno s tymi fuzami. Toto je americky debut Rutgera Hauera. Film mozno nedopadol tak dobre, lebo sa pri natacani striedali reziseri a potom sa toho chytil aj Stallone a tak to aj dopadlo. A tiez sa Hauer a Stallone pri natacani moc nemuseli ... ()

Sympy

Nečekal jsem,že mne Stallone tolik zaujme v jedné ze svých prvotin. Když pomineme natáčení té doby což ovlivnit nešlo,máme tu moc hezký příběh. Zajímavou roli policajta z ulice a perfektně zahraného teroristu. Pěkná detektivka,která bych řekl nestagnuje zbytečnými nudnými pasážemi-to jsem nepředvídal !! ()