V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

SeBig

Parádní kriminální naháněčka v New Yorkským prostředí 80 let, který naprosto zbožnuju. Hauer jako šilenej terorista a Stallone s partákem Dee Williamsem si padli do noty. Akce bylo trochu mín, ale děj je napínavej. ()

Chrustyn

Osmdesátkový akčňák líznutý sedmdesátkovými kriminálkami. Nejedná se o špatný snímek jen se až moc násilně snaží tvářit maximálně realisticky ale vůbec se mu to nedaří ať už ze strany herecké tak režijní. Stallone se nejspíš snaží alespoň vypadat jako Pacino v "Serpicovi", když už tak nedokáže hrát a Rutger Hauer i když má patent na padouchy, tak zde se moc nepředvedl a převážně ke konci vypadá jak záporák z nějakého trapného kriminálního seriálu. Na akčňák je zde málo akce a na kriminálku je film plný nelogičností. A s koncem si také mohli tvůrci poradit lépe. Po právu zapomenutý snímek. ()

jojinecko

V podstate celkom podarená šedá, temná, "špinavá" old school kriminálka s fúzatým Slyom, ktorý je celkom sympatický a oproti iným svojim hrdinom aj "skutočný" a uveriteľný. Veľká škoda tých posledných 10 minút, kde už je to značne nelogické a doslova pritiahnuté za vlasy aj na pomery béčka a 80´tych rokov:) ()

honajz

Škoda některých zbytečně zdlouhavých scén (třeba školení) a v podstatě i nejasným motivacím teroristy (chápu, námezdný žoldák, ale v té lanovce mlel cosi o boji proti kapitalismu či co, jenže nic konkrétního, aby ho divák mohl víc pochopit, proč to dělá - a ne, nestačí mi, že je vyšinutý magor). Ale jinak výprava skvělá včetně reálně vypadajících ulic Londýna, Paříže a New Yorku, kde se příběh odehrává, s reálně vyhlížejícím životem v nich, slušně rozvíjené situace, které dávají smysl (dokonce i háček ze začátku filmu má odezvu v jeho konci), důraz na obyčejnou policajtskou práci (a potěšilo mě, že klišé --- pozor, drobný,nedůležitý spoiler ---, že ve filmu zastřelí prvního černocha, zde není dodrženo --- konec drobného spoileru), Stallone i Hauer své role hrají dost přesvědčivě a uvěřitelně. Takže za mne pohoda a dobrý film. ()

SOLOM.

Sylvester Stallone a  Rutger Hauer jsou oba mí oblíbenci, no a když už se objevili společně v jednom filmu – tak neber to. Oba sice během své kariéry podali lepší výkony, ale líbili se mi i tady. Místy to mělo slušnou atmosféru, zvláště pak při teroristických akcích – nelítostný zabiják versus dva drsní poldové… Persis Khambatta byla vážně pěkná ženská, ani se nedivím, že jí oba hlavní hrdinové podlehli a v reálu s ní měli krátké románky. Škoda jí, byla to celkem pohledná a dobrá herečka, škoda že umřela celkem mladá. Když jsem pročítal některé zdejší komentáře, tak nemůžu souhlasit, že by šlo o promrhaný potenciál. Osobně to vidím na lepší průměrnou podívanou. 60% ()

Bauer

Na svou dobu typické béčko. Dva parťáci u policie, jeden bílý a druhý černý, patrájí po mezinárodním teroristovi. Dvojka Sylvester Stallone a Billy Dee Williams jsou docela dobrá dvojka. Ruther Hauer coby terorista je pro mně nezapomenutelný, protože to zahrál skvěle. Určitě by každý čekal, že Stallone bude běhat po New Yorku a bude tam střílet padouchy jednoho po druhém a dost možná by někdo čekal, že sem tam zastřelí i nevinného člověka a řekne, že jsou to vedlejší ztráty. Jenže, ten kdo si to myslel se dost spletl. Já jsem se velmi spletl!! Stallone váhá jestli vystřelit a nakonec zachraňuje lidi, takže se jedná docela o netradiční film s tímto " Rambem ". Film má celkem pomalé tempo, ale vše vyvrcholí závěrečnou akcí na lanovce a akcí po ní. Ve své době asi skvělý film. Dnes už jen obyčejný kriminální film! ()

5150

Dávno zapomenutá a bohužel jen průměrná akční krimi se Stallonem. Za zmínku stojí snad jen slušný záporák v podání Rutgera Hauera a hudba. Tu zkomponoval Keith Emerson, známý zejména coby klávesák artrockové partičky Emerson, Lake and Palmer.. Závěrečné finále silně připomenulo slavnou scénu z PSYCHA. ()

Terva

Scénář : David Shaber. Kamera : James A. Contner. Hudba : Keith Emerson. Hrají : Sylvester Stallone jako detektiv seržant Deke DaSilva a Billy Dee Williams jako detektiv seržant Matthew Fox. Už i tenkrát se bojovalo proti terorismu. ()

corpsy

Stallone sa všemožne snažil dokázať, že nieje len Rocky. Naneštastie však nemal dobrú ruku pri voľbe filmov. Alebo bola chyba v niečom inom? Celkom pozerateľná krimi, ale málo napínavá a akčná. A to sa k Slyovi nehodí. ()

Pishin

Na tomhle Béčku jsem vyrostl, VHSku jsem parkrát zhlédnul a mám ho spojený s určitou dobou. V těch letech jsem měl tento film rád takže 3* ()

ConanVJ

Takovej slabší Stallonův akčňák, kde hraje policistu, který jde po krku teroristovi a přitom hledí i na civilisty, takže to není žádnej rambo styl, na jaký jsme u Sylvestra zvyklý. Za mě 45% :) ()

mysiak

V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku...určite to nie je akčná pecka to je za prvé...je to iba prostoduché video béčko v ktorom vyzerá Sly ako stroskotanec...a Rutger Hauer nevyužíva svoj diabolský potenciál...téma terorizmu aktuálne v dnešných dňoch?...hmm no keď myslíte...nečakal som nič svetoborné, ale predsa Sly na obale sľuboval aspoň lepší film ako toto.... ()

Ellmariachi

Mám spoustu neobjektivních hodnocení. Někdy je to tím, že v daném filmu hraje můj oblíbený herec. Jindy tím, že od filmu dostanu o dost víc než jsem čekal. A někdy mi film sedne v danou chvíli a vím, že znova ho vidět nepotřebuji. No a tady se to sešlo vše najednou. Sly v zajímavé roli béčkové kriminálky ve které honí Hauera jako nelítostného teroristu. Nic víc vědět není třeba. Celou dobu jsem věděl, že jestli dám tu 4tou hvězdu bude hraniční i pro mě. Závěr byl ale super a věřím, že ve své době hodně nápaditý a ji tam můžu loupnout s čistým a neobjektivním svědomím. 70 procent. ()

gogos

Tento film a ještě Kobra, jsou filmy, které nemusím vidět dvakrát. Na filmu je skvěle vidět kam až může klesnout herecká hvězda. Ale abych jenom nehanil.... určitě jsem viděl horší filmy, a jak tu někdo píše že tu usnul, tak zase tak hrozné to nebylo.... ;-) ()

Derek

70tkovy styl akcnych kriminalok okopceny od friedkina ci lumeta (povodne bol scenar napisany ako tretie pokracovanie francuzskej spojky), avsak postradajuci lepsich hercov (i ked sa sly snazi a nechal si dokonca narast serpicovsku bradu, ale na hackmana ci pacina zial nema) kde len hauer a jeho terorista inspirovany carlosom jackalom ma navrch od ostatnych. dost zabudnutelny film v slyovej filmografii... ()

M.i.k.e

Sly nahodil vous a vlas, vyměnil Apolla za Landa a i když dělal chvíli zagorku, tak se nakonec jal nahánět teroristu Hauera. Osmdesátkový thriller líznutý detektivkou. který sice pracuje se stále aktuálním tématem, ale nekouká se na něj moc hezky a i přes skromnou stopáž se se akorát vleče...40% ()