V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

Amroth666

Tenhle film má jedinou závadu a to, že se mu říká béčko a že béčko je. Stručné, nápadité, rychlé, krutopřísné v závěru. Už jsem viděl Stalloneho všelijak, ale ještě né jako ženskou(začátek + konec filmu). Noční dravci je opravdu béčko jak má být. Béčková hudba, kamera, ale tyhle léta miluji, i když jsem je nezažil. Špinavé ulice plné magorů, hlavní magor, typická zápletka: blázen chce udělat něco velkého, ale překazí mu to hlavní hrdina. ____ Jdeš do lepšího života! ____ ()

pakobylka

Dokonalý závěr ... ale kvůli poslední minutě nemůžu nějak radikálně měnit hodnocení všech minut předcházejících. Je tu pár dobrých momentů, ale celkově podprůměrné - trochu utahané a hlavně nedomyšlené. ()

c.tucker

Jeden z dřívějších rolí Slye, kde děj se nijak dramaticky nehýbe. Terorista je dosti měkej. Takových filmů tu už bylo a daleko lepších. ()

otík

Těžko říct, kde televize Nova vyhrabala tento postarší Stallonovský snímek, ale musím jí vystřihnout velkou poklonu. Na obrazovky totiž přivedla Stallona v podobě pro mnohé jeho fanoušky neznámé. Zahrál si řadového new-yorkského policistu, který je společně se svým kolegou vybrán do týmu, který musí odhalit nebezpečného teroristu z Evropy. Jsme svědky mnoha honiček, klasického pátrání i pár pořádných výbuchů. Nevím, co se komu na tomto filmu nelíbí. Podle mého názoru tady Sly ukázal, že je schopen zahrát bez větších potíží i roli obyčejného člověka, který má své klady i zápory. Milý Sylvestře - tady jsi u mně opravdu zabodoval. ()

tomeek

Slyovi jiný image sluší (to jakože občas vypadá i jinak, ne jako Steven Seagal), zápletka divná, nic nedotažené do konce, naprosto béčkový konec - titulky minutu po zabití hlavního padoucha, no co si budem povídat, film jak brno :D ()

panMartin

Celkem slušný film na svou dobu typický béčko film taková klasika 80 let. Role Rutger Hauer jako padoufa byla parádní , a sestřih Slyho byl supr fakt mu to slušelo ()

Mol

THERE IS NO SECURITY! Myslím, že hodnocení tohoto filmu, je zde velice přísné. Je to sice průměrná krimi, ale za to se skvělým obsazením a parádními sekvencemi. Honička Wulfgara, obsazení lanovky, to jsou parádně napínavé scény. Stallone je tu patřičně tvrdý, Lando mu skvěle sekunduje a vyšinutý Wulfgar je bezchybný maniak. Dobře se na to dívalo a atmosféra NYC let osmdesátých je tu značně cítit. ()

Iroquaise

průměrné...dívat se na to dá...má to příjemně postsedmdesátkovou patinu...zdůrazňování motivu osamělosti ve městě a střetnutí muže proti muže...bohužel z hlediska vykreslení postav a jejich psychologie je to značně povrchní a nedotaženýl...akce tu taky příliš mnoho není...několi zajímavých scén, zejména z hlediska jejich vizuálně - dramatického pojetí a výstavby bapětí...scéna na diskotéce, honička v metru, finále v tísnivém prostředí bytu...solidní kamera ( funkční používání menších záběrů - detaily, polodetaily)...teatrální a přitom výborný Hauer...jinak poměrně zapomenuté a zapomenutí hodné... ()

noriaki

Atypická kriminálka s atypickým Stallonem. Po úspěchu Rockyho hledal Sly svoje limity a nakonec musel uznat, že charakterní role leží mimo jeho dosah. Tady by možná uspěl jen sám Al Pacino, protože scénář je vyloženě mizerný a v uvěřitelnosti postavám rozhodně nepomáhá. Dialogy trhají uši, dějové zvraty nedávají smysl a kvůli nízkému rozpočtu nezbyly peníze na akci. Atmosféru zvolna hnijící metropole režisérské nemehlo trestuhodně promrhalo a ve filmu vyčnívá jen Rutger Hauer a naháněčka v metru. Silný závěr dojem trochu spravil. ()

lykan9

Noční dravci sice nejsou zrovna nejlepším filmem se Slyem, ale o úplnou katastrofu se taky úplně nejedná. Pokud jste fanda akčních filmů 80´let a máte rádi Sylvestra Stallonea nebo Rutgera Hauera, tak si tento film při nudném deštivém nedělním odpoledni užijete. ()

blackJag

Serpicovsky upravený polda Stallone a nekompromisní terorista Hauer. Slušný výchozí bod, dále však jen slabě rozpracovaný. Nějaká akce tu je a v rámci doby svého vzniku je ok, nějaký hlubší ponor do motivací jednotlivých postav ale chybí, vše se odehrává v naivní a obecné rovině, což filmu zamezuje větší působivosti a nadčasovému přesahu. 55% ()

JohnSmith

Průměrný thriller, který zaujme záporákem Hauerem, ale hlavní hrdina Stallone vám k srdci moc nepřiroste. Nemastný neslaný, ale vydržel jsem až do konce. ()

Pecival

Na akci je to málo akční, na thriller málo napínavé a na béčkovou nablblost Cobry tomu chybí nadhled. Poslední půlhodina to přecijen trochu zachraňuje a potěší i účast Rutgera Hauera. ()

Han22

Co si pamatuju tak to pro mě bylo kdysi těžké zklamání, Stallone je zarostlý a nesympatický a celý se to dost vleče. EDIT: Po opětovném shlédnutí přidávám hvězdičku. Je tu pár pěkných scén a napínavá situace s lanovkou. Jinak ošuntělá a nudná kriminálka se zarostlým Stallonem a ani další dvě postavy Billy Dee Williams a Rutger Hauer nic moc nepředvedli. EDIT 2024: Ani napotřetí mě to nebavilo. Nijaký Stallone s neslušivými vousy, který se chová jak idiot (půlhodiny čučí na teroristu na diskotéce), převlíká se za ženskou (dementní finále). Stejně nijaký Hauer jako terorista který odpaluje budovy, poté zbytečně obsadí lanovku (ze které se nemá jak dostat) a nakonec s nožem pronásleduje obyčejnou ženskou - proč? Pitomý příběh - proč by dvojici poldů honících chmatáky zvali k honu na teroristu? Je to utahaný, tmavý a do kategorie akční film to spadá jen díky pár výborným akcím. 2* nechávám. ()