V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

AdamesWWE

[6.5/10] "V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku..." Síce to nieje akčná pecka, ale stále je to dosť dobré. Zápletka je klasická a dobrá, dvaja policajti musia zastaviť nebezpečného teroristu, ale určite sa dá vytknúť to, že celá prvá polovica je neskutočne pomalá a nebudeme si klamať, že aj nudná. Po takej 40 minúte sa to všetko zvrtne, normálne som mal pocit že tú druhú polku točil iný štáb. Dobrá akcia, príbeh sa poraidne rozbehol a čoskoro bol aj záver. Herci boli dobrí, Stallone aj s jeho kolegom Williamsom ma pobavili, ale najlepší bol aj tak záporák ktorý na mna strhol pozornosť. Keby bola lepšia prvá polovica, filmu by to riadne pomohlo, ale aj tak dávam dobré 3*. ()

Paldiny

Drsná kriminálka so správne slizkým Rutgerom Hauerom a dobre hrajúcim Sylvestrom. Sly po vzore Al Pacina (Serpico) kopíruje výkon morálne čistého policajta tento krát čeliacemu teroristickej hrozbe z Európy. Z filmu dýcha drsnosť a temná atmosféra 70-tych rokov (scéna z nádražia a finále na lanovke dominujú). Škoda len nevýrazného príbehu a niektorých hluchých momentov nedovoľujúcich ohodnotiť film lepšie než dobrým priemerom. ()

dezert

Poznámka pro sebe: nikdy - za žádných okolností - neukazovat hlavní postavu, jak se strašně nudí během vysvětlování motivů hlavního záporáka. Jinak dost rozporuplný film. Deke DaSilva sice vypadá cool, ale jinak je to s přehledem nejnudnější postava Stallonovy kariéry, protože je ztělesněním morálky a naprosto mu chybí jakákoliv ambivalence. Ničemu ani nepomáhá, že Stallone ho hraje ze scény na scénu dost jinak, a tím pádem není vůbec jasný, co je DaSilva zač. Scénář si hodně bere z Francouzské spojky, ale to, co bylo jejím hrdinům vlastní (a čím byli zajímaví), tady musí DaSilvovi vysvětlovat jeho mentor a i potom se DaSilva několikrát zachová jako totální idiot. A není sám, idiotskýho chování všech postav je v Nočních dravcích víc než dost. Na druhou stranu, akce je sice pomálu, ale je velmi solidní a syrová. New York je hnusnej a špinavej, čemuž dost pomáhá Contnerova kamera, který rok předtím točil Na lovu a oba ty filmy mají vizuálně hodně společnýho. Rutger Hauer solidní jako vždy. Rozhodně lepší, než jsem si pamatoval, ale potenciál byl úplně jinde. ()

Gastovski

Vskutku milé překvapení. Sly s vousatou vizáží, která mu zatraceně sekne, Rutger Hauer coby parádní psychopatickej záporák v atmosféře rozbordelařených ulic New Yorku. Ano béčko to určitě je, ale zas tak přísný bych nebyl, jsou daleko horší filmy se Stallonem, které mají vyšší hodnocení. ()

zdeny99

Stallone jako pouliční policajt stojí proti teroristovi Hauerovi. Zatímco Stallone se hodí do své role maskovaného policajta, který po nocích loví zloděje, tak Hauer mi jako terorista fakt nepřišel. Spíš jen maximálně jako nějaký vůdce gangu, ale terorista je už silné slovo. Navíc celé se to dlouho táhne, a tak si maximálně vychutnáme ulice špinavého a starého New Yorku. Zlom nastane až těsně před koncem, kdy se oba potkají tváří v tvář v baru. [1732. hodnocení, 103. komentář, 54%] ()

Heroine odpad!

Neskutečná blbárna. Nejenom že je to nuda, trapas, neoriginální téma, a taky je to předpovídatelné, ale ještě navíc je tam ta skvělá myšlenka, že takový parchant se prostě zabít musí, a že policista musí být vrah, aby dostal vraha. Myslela jsem si, ze začátku, že nám má být DaSilva sympatický právě tím, že nechce střílet po lidech. Ale ne, on se během filmu poučil, zjistil že měl nadřízený pravdu, a nakonec toho vraha pěkně odprásknul, a ještě s chutí! Vynikající film! Rutger Hauer byl sice dost dobrý, ale na hvězdičku to nestačí. Takový film by podle mně neměl ani vznikat! ()

MickeyStuma

80. léta, téma o terorismu a Sly s plnovousem. Akční thriller nijak nevybočující od podobných počinů. Jedno pozitivum však přeci jen má. Moralizuje se tu o nutnosti zabíjet zločince i na vzdoru nebezpečí, že to odnese i rukojmí. Pro Slyho trochu nezvyklé. Za zmínku stojí scéna z metra, kdy démonický Ruther Hauer drží nůž pod krkem cestující a Sly nedokáže vystřelit. Později to málem odnese jeho parťák, který mu to náležitě vyčte. Měl tedy střílet nebo ne? Špinavé velkoměsto, všudypřítomná hrozba a temná atmosféra s náležitým napětím. Jsou lepší filmy, ale ani tento bych nijak nezatracoval. Snímek určité charisma má a jako temný thriller vypadá velice dobře. ()

xavierr13

Film oplývá neskoršìm "akčním gýčom" (zločincovo prežitie zdánlivo neprežitelného). Naopak iné (smrt parťáka, pomsta) zmiernila. Pozreté prvi krát alebo po dlhej dobe, môže byt docela napínave, a ked sa Deke uviedol prevlekom, na konci ma to aj tak nenapadlo. ()

GOREGASM

Pro někoho možná zaprášená nuda, která moderním kriminálkám ani nevidí na pověstné kotníky. Já si naopak užil atypicky zarostlého Slye a teroristu Rutgera. Samozřejmě, že nejde o nějaký superinteligentní skvost, ale o to v těchto vousatých krimi přece nikdy nešlo. Jednoduchá konfrontace dobra a zla, zopár drsnějších scén, neučesaný slovník a k tomu nezaměnitelný dobový feeling. Navíc tyhle policejní role Slyovi byly šity více než na tělo a jako jeho fanda musím Nighthawks doporučit. 65% ()

helloween93

“Throwback Thursday #75” - Právem zapomenutý podivný “akční film” se Stallonem z doby mezi Rockym II a prvním Rambem. Parťáka mu zde dělal Billy Dee “Lando” Williams, záporáka si střihl Hauer a režíroval to Bruce Malmuth, jehož nejlepším filmem byla o 9 let později Seagalovka Hard to Kill. Film se potácel v produkčních problémech od začátku a ke konci prorukci vedl zřejmě Stallone, pak byl snímek Night Hawks brutálně sestříhán a film je hrozná nuda, chybí tu zajímavá akce, Stallone strašlivě vypadá a ještě strašlivěji hraje, s těmi dialogy by toho moc nesvedl ani Al Pacino. Celé je to hrozně naivní báchorka o teroristovi Hauerovi, který si vyřizuje účty s OSN. A mezinárodní jednotka v boji proti terorismu si vybere Stallona a Williamse, jinak bojující proti kapsářům, aby jim pomohli Hauera dopadnout. Zaujme asi jen honička metrem a bizardní konec. Viděno na Nova Cinema. 2* ()

Stíba

Je to přesně takovéto to obyčejní béčko, které nemá vyloženě hrozná a do očí bijící místa, ale zároveň ani nic, čím by nějak dokázalo zaujmout a potěšit oko diváka. Každopádně vzhledem k délce a poměrně příjemnému plynutí vám může připadat sympatičtěji než spousta jiných podobných filmů. ()

AxelWers

Slabší akčný film s mierne komornou atmosférou. Fúzatý a bradatý Stallone ma moc neoslovil, ale Rutger Hauer celkom dobre nesympatický záporák. ()

Odpadlik

Přestože spousta lidí tenhle film odsuzuje coby propadák, mě se líbil. Stallone zde v plnovousu, ale možná je tady právě lepší než v jiných filmech. Docela dobře mu sekunduje Billy Dee Williams. ()