Šílenství

V zajatí šialenstva

• Austrálie

Fantasy / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1994, 95 min

Nikdy jsem nebyl velkým čtenářem velkých knih...a ani těch malých :-) a nevím, jestli se to po tomto šílenství změní :-) Hororová atmosféra na mě sálala z každého záběru a hororová atmosféra na mě sálala z každého záběru a hororová atmosféra na mě sálala z každého záběru a hororová atmosféra na mě sálala z každého záběru ... óóó, nééé, stále se to vracíííí...uuuáááá... :-) 70%(6.11.2009)

,,Já nejsem jen fikce.“ ,,Myslím, že jsi!“ ,,Přečti si to, když mi nevěříš. Uvidíš, co jsem pro tebe připravil.“…. Zajímavý horor, který by mohl zaujmout i příznivce ,,duchařin“. K čemu jinému přirovnat dezorientaci, ztrátu paměti a paranoické jevy. A nesmím zapomenout na knihy jako realitu. Nebo je to jen fikce? Strašidelný děti. On jde vlastně strach z každého, kdo má hubu od krve. Solidní řemeslo J.Carpentera, ale předně: PERFEKTNÍ Sam Nelil! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** P.S.: Je čas přečíst si Suttera Cane!(29.9.2009)

• Ramirez85

Kdepak, tohle mi vážně nesedlo, i když je fakt, že jsem to měl tušit už předem, jelikož Lovecraftovi tvorby fanoušek opravdu nejsem. Krom tohoto spisovatele jsem z toho cítil i lynchovinu, resp. Lynchovo Twin Peaks, ale poměřovat se to moc nedá, maximálně v tom, že se díváte na něco, co se vám možná líbí možná ne, ale určitě nevíte, o čem to k sakru vlastně celé je, o tom naprosto nevysvětlujícím konci ani nemluvě... Aspoň, že ten Sam Neill to vytáhl o kousek nahoru, jinak (pro mě) nuda k uzívání.(24.6.2013)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $8,924,549Tržby Celosvetovo $10,800,000║ Sam Neill ako vždy výborný, toto ako keby mal zahrievacie kolo pred Horizontom udalostí, škoda toho príbehu, kde miestami je taký mierne do prázdna, hlavne keď sa snaží újsť z neexistujúceho mesta tam to riadne vyznie plocho, taktiež "pekelný" Jurgen Prochnow nie až tak pekelný ako by mal byť. Ale zas triky a masky moc zapasovali, v týchto etapách som si to užil. /55%/(24.4.2009)

Lovecraft se potkává s Kingem v ultimátní literárně/filmové hororové vizi Johna Carpentera. Co je realita, co fikce a jak fikce může ovlivnit realitu? Ve filmu je na jednu stranu hodně (klasických) motivů (uctívání, apokalyptická invaze a epidemické šíření zla, příběh v příběhu, šílenství), na druhou stranu málo děje, což jde na vrub četným hororovým výjevům, které mě ale moc nezaujaly. Zároveň se bere s nadhledem, což se odráží ve vtípcích i hereckých výkonech - Sam Neill si to dává, ale jeho zfetovaně působící sexy parťačka je na pár facek. Celkově z toho mám i po třetím zhlédnutí tytéž rozporuplné dojmy, ale zajímavý horor to rozhodně je.(10.10.2010)

• - Na svém útěku z prokletého městečka se hrdina ubytuje v hotelu. V jeho hotelovém pokoji je krátký záběr na televizor, kde se zrovna vysílá sci-fi horrorová klasika 50tých let Robot Monster. (Scytale)

• - Klíčky od auta, které Julie Carmen spolkne, když se Sam Neill pokouší uprchnout z města, byly vyrobeny z těsta. (D3VIL)

• - Budova psychiatrické léčebny ze začátku filmu je ve skutečnosti čistička vod v Torontu. Byla využita i v jiných filmech, avšak od 11. září 2001(teroristický útok na WTC) je natáčení uvnitř zakázáno. (D3VIL)