Reklama

Reklama

Neviditelný na útěku

  • USA Memoirs of an Invisible Man (více)
Trailer

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (117)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nebýt vynikajícího Chevyho Chase, tak by nebylo na co se dívat. Triky právě nepatří k těm nejpovedenějším a stejně i dějově je to většinou nenápadité, když uvážíme, co neviditelnost skýtá, ale i tak je několik scén z tohoto hlediska povedených. Film nakonec nekompromisně propadl. John Carpenter mohl film udělat zajímavější. Nestalo se tak a výsledkem je mírně nadprůměrná verze se slibným potenciálem. 60% ()

Biopler 

všechny recenze uživatele

Výborný námet a veľmi dobré triky na dobu vzniku. Bachorka o molekulárnej nestabilite je slabá barlička pre príbeh neviditeľného muža. Carpenter si nedal veľa práce s uveriteľným podložením príbehu, išlo mu o niečo iné. Chcel stvoriť romantické sci-fi po vzore snímky Starman. Vypálilo to o čosi lepšie. Nenudí to, lebo film hýri nápadmi kde a do akých situácií zasadiť neviditeľného muža. Baví aj to, že vďaka odpočúvaniu zo strany CIA, ktoré si Neviditeľný neuvedomuje, sa príbeh stále a stále posúva. No ako sa blížime k záveru, cítiť zápach prúseru, že ako to celé vlastné skončí. Záver na streche s vyústením, ktoré je zjednodušujúce, a následný ťažký happy-end s tehotnou Alice sú prvky, ktoré jasne ukazujú, že Carp to akosi potreboval dokopať a hlavne dosladiť, škoda. ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Chevy Chase v pro něj neobvyklé roli muže, který se stal neviditelným a suverénní John Carpenter na režisérské židli. Hodně mě bavily speciální efekty, které byly v době vzniku filmu v podstatě v plenkách. Tady si Carpenter hodně vyhrál a jde to poznat, viz třeba scéna, kdy Chavy Chase kouří a my sledujeme, jak se jeho plíce naplňují kouřem, který následně vydechuje. Neviditelný muž je rozhodně jedním z těch kompetentních filmů z hlavy legendárního režiséra. Co se bohužel zase nepovedlo, tak vydělat peníze ve kinech. Při rozpočtu cca 40 mil. USD si film přišel na prachbídných 14 mil. USD. Carpenter byl v tomhle ohledu smolař celý život, až je s podivem, že pořád dokázal sehnat peníze na natočení dalšího filmu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Naštěstí to i po letech stále funguje!! I když už spíš „jen“ na tři hvězdy. Lehce arogantní starý mládenec Chevy Chase se opil natolik, až zaspal svoje vlastní zmizení. Částečně se totiž vypařila nejen budova se supermoderní laboratoří, ale také on sám. Kdo by čekal opak, mýlil by se, protože život neviditelného podle legendárního Johna Carpentera není ani trochu jednoduchý. To Verhoevenova verze „neviditelného muže“ byla drsnější a nesmírně zajímavý Holanďan léta páně 2000 solidně poškádlil cenzory – hlavní „oběť“ v jeho variaci likvidovala nepřátele a po svém laškovala s opačným pohlavím, vše v umné kombinaci sci-fi, dramatu, thrilleru – to vše říznuté zvráceným smyslem pro humor. Ani tady se divák nenudí, potěší na svou dobu znamenité triky, naopak si nelze nevšimnout lehce jalového příběhu i méně výrazných vedlejších postav. Daryl Hannah k zulíbání, některé gagy nezestárnou, přesto se to celé houpe na docela průměrné vlně!! ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Ano, ano ano. Furt tvrdim, ze Carpenter mal najlepsie filmarske obdobie v 70. a 80. rokoch minuleho storocia /Halloween 1, Thing/, a ako zacal experimentovat mimo hororov, vysledky su prinajlepsom rozpacite. Tato komedia je toho krasnym dokazom. Reziser sa miestami trapi, nevie si rady s komedialnym zanrom, komickych situacii je malo a su akesi polovicate a nedotiahnute. Ludi ako Chevy Chase od 90. rokov fakt nemusim, vyhasol komplet a tento film otvorene nenavidim. Jo, tento film nema pravo na zivot, a chcem, aby vsetci vedeli, ze tento film nenavidim. Herecke vykony mdle, prostredie velkomesta film tiez nezachrani. Katove Ceterum autem censeo Cartaginem esse delendam bych pozmenil na Nakonec soudim ze Neviditelny na uteku musi byt znicen 6 % ()

Galerie (37)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu H. F. Sainta. (Hans.)
  • Při tvorbě tohoto filmu se výrazně angažoval Chevy Chase, který byl v roce 1992 velkou hvězdou. Chase chtěl, aby film režíroval Ivan Reitman, ten ale projekt opustil, když zjistil, že herec požaduje, aby měl film vážnější vyznění. Po Reitmanovi jej přebral John Carpenter. (Zdroj: AXN)

Reklama

Reklama