Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Plánovaná budoucnost šerifa Beckera je zmařena, když se jeho žena setká s hackerem, který má informace o silu. (Apple TV+)

Recenze (32)

Omnibus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pod zemí se žije hezky, samé vypláchnuté mozky.“ Bunker De Luxe. Na ladných šroubovicích schodišť projektanti nešetřili a při stavbě Sila se spotřebovalo třikrát víc betonu a armatury než kdysi na celé Gabčíkovo-Nagymaros. I atmosféra kilometr hlubokého bzučícího úlu je pětihvězdičková. Zda je děj věrný předloze netuším. Předloni jsem v knihovně chtěl nějaký „postapo román z podzemí“ a sympatická vedoucí mě politovala: „Silo je vypůjčené.“ Nabídla mi Gluchovského Metro a mrkla na mě: „Díra jako díra, no ne?“ Baba jedna... vilná. BETONOVÉ OKÉNKO: [][] Co na seriálu oceňuju nejvíc? A) Že okřídlené heslo ze Sexmise, „ženám se vládne líp, když jsou pod zemí,“ očividně platí i pro koedukovaný kolektiv. B) Že moje žena přestane remcat kvůli bytu ve čtvrtém patře bez výtahu. V Silu by tahala nákup do sedmdesátého! C) Že si začne pochvalovat byteček jako klícku (štěnice doma nemáme). D) Že spotřeba vody se v Silu neřeší. [][] To D) nemá chybu. Konspirace jen kvete, kvůli odposlechu a štěnicím se roztáčejí kohoutky naplno a voda celé hodiny teče proudem. Mému vodoměru by z toho jeblo a mě s ním. Stačí, že kvůli Silu teď žena vede divné řeči, podstrkuje mi Okenu a chrastí kýblem. Už zase?! Copak jí naše loňské „čištění“ nestačilo? ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako fakt už ne. Neproběhly ani titulky a už mi seriál hnul žluči (několikrát). 1) kecy typu “nevíme proč, nevíme kdo, nevíme nic” jen naznačují neochotou přijít s něčím kreativním. 2) opět je mi vnucován špatný pocit, že nežiju ve smíšeném páru (prostě nejsem normální, protože nemám doma černošku). 3) to tedy přišlo před koncem… jako nikoho nenapadlo si hned venku sundat helmu? Pokud jsem si jist bullshitem, tak skafandr snad nepotřebuji ne? No a samozřejmě. Drama všude. Výstup ven na 5 minut a nejpomalejší dveře na světě. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Politiku Apple nesnáším. A žádný jejich výrobek mi nesmí přes práh domu. O to víc mě štve, že právě oni vypouští seriály podle mého gusta. Přitom mě Silo dvakrát nelákalo, ale to samé platilo o Odloučení a nakonec jsem byl nadšený. A nelituji ani teď, protože první epizoda má všechno, co by chytrý divák mohl chtít. Applu se musí nechat, že dokáže kvalitní námět, který by fungoval i ve skromnějších kulisách, udělat vizuálně atraktivní. Takže žádné studiové TV zpracování, stojící jen na psychologii, ale působivý dystopický seriál. Konspirace milující divák zajásá, protože podle tvůrců se bude lhát, manipulovat a marně hledat pravda i na soumraku lidské rasy. První epizoda byla vtahující i přesto, že se nic překvapivého nestalo a zatím se žádná rafinovaná zápletka ani nerýsuje. Je to totiž o skvělém řemesle - scénář a režie, sympatických hercích a faktu, že se tvůrci snaží co nejlépe odvyprávět dobrý příběh. A ne ošidit diváka přihlouplým námětem, který uměle roztáhne do seriálové podoby. Nemám vlastně moc důvodů, nedat plné hodnocení. Pokud bude druhá epa aspoň tak dobrá, jako tato...klidně 5 hvězd dám. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předlohu jsem nečetl, takže mi to zkraje přišlo jako kříženec Sexmise a Orwellova světa 1984. Postapo mám rád, tohle je navíc ještě dystopie, i když tak zpočátku nevypadá. Jak ale ti nahoře něco tají, postavy zjišťují, že všechno není úplně pravda a že ti, co jsou poslušní, mají větší výhody, je jasné, že o ideální společnost nepůjde... ()

Dusty56 

všechny recenze uživatele

Z pilotu mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu bych se totiž rád koukal dál, protože ve dokázal vzbudit zvědavost, co je tam "venku". Na druhou stranu musím říct, že tohle skutečně není žánr pro mě, docela jsem se nudil, chyběla mi akce nebo něco živějšího v ději. Takže pro mě sledování pilotem končí, ale nepochybuji, že si to najde diváky, kteří mají rádi tenhle druh žánru. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama