Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

anthea

Začátek s krabičkou se mi zdál dost divný. Nemyslela jsem, že by se z toho mohl vyvinout nějaký zajímavý příběh. Ale pak to začalo být tajemné, že to lákalo k odhalení. Bádám, lámu si hlavu, co z toho vyplyne. Nějaké indicie tam byly, tak se snažím si to nějak spojit, vydedukovat, kdo za tím stojí, jak to dělá a proč. A co z toho? Nic. Konec bez vysvětlení a ještě ke všemu tragický. Tak to snad ani nestálo za to se na to dívat... ()

sliziakkk

Dlho som rozmýšľal, koľko hviezdičiek dať. Najprv som dal 3, ale asi dám 4, kvôli tomu, že ma prinútil sa zamyslieť nad tým, ako by som sa zachoval, keby že sa ocitnem v ich situácii a priznám sa, bolo to túhe premýšľanie. ()

CrazymanM

Velmi podivný film,který mě však,bohužel,tak zcela neoslovil.Atmosféru však určitě má,byl velmi temný,tajemný,někomu se to určitě bude zamlouvat více. ()

Dzejna35

Vždy jsem viděla tak první půl hodinku a pak mi do toho něco vlezlo, říkala jsem si, že je to fakt nadupaný film a že se na něho musím dodívat, což byla asi chyba, protože první půl hodina zajímavý, napínavý děj a pak to začalo být tak přehnané, že jsem chvílemi strácela pozornost a bylo mi to líto. Cameron Diaz předvedla chválitebný herecký výkon. Avšak konec a rozuzlení se mi líbilo. Prostředek filmu bych klidně vynechala. ()

Cechyno4

Prostě a jednoduše. Na mě až moc velké scifi, zničilo tenhle zajímavý námět. Na tento film, jsem se těšil, ale skončil pro mě zklamáním. ()

Mikecat

Zazvoní zvonček, otvoríš dvere a pred nimi krabica. Otvoríš ju a je tam skrinka so spínačom. Stlačíš ho niekto umrie, ty dostaneš 1.000.000,0 dolárov. Vyzerá to pekne, lákavo a vyrieši to vsetky tvoje problémy, ALE za všetko sa platí... ()

micka999

Nuda, taková nuda, že jsem asi ve 2/3 usla. Možná bych dala hvězdiček víc, ale tak absolutně nezajímavá většina filmu si to nezaslouží, ani kdyby konec byl perfektní. ()

Zoltar78

Film měl první dvě třetiny opravdu pěkně našlápnuto a udržel si moji pozornost v napětí co bude dál. Poslední třetina ale vše posílá naprosto do háje. Buď jsem závěr naprosto nepochopil nebo si scénárista ani nedal tu práci ten pomyslný kruh nějak logicky uzavřít. Atmosféra snímku je jedinečná, o to větší škoda. ()

EggO

Zajimavy napad...jenomze to kluci trochu prekombinovali...:) Skoda...i tak, stoji pro shlednuti a zamysleni. ()

CorvusBlek

Výborný námět, ale děj až moc překombinovaný, dle mě zbytečně až nabubřele. škoda protože jinak slušná atmosféra, osoby a obsazení také. ()

djbarrel

Dost zvláštní, atmosférický sci-fi thriller o tom, že chamtivost se nevyplácí mi kazila jen jakási překombinovanost, jinak bych asi hodnotil za plný počet. Hudba, atmosféra i výběr herců byl na jedničku. Příběh též. Zápletka byla trošku překombinovaná, ale když se člověk dobral konci (což je hned, protože film i přes svou skoro dvouhodinovou stopáž uteče jako voda), tak všechny dílky zapadnou tam kam mají a hned to celé dává smysl. 80 % ()

gotham

Velké zklamání. Už tehdy, když byl The Box jako novinka, mě ten nápad opravdu zaujal, navíc když tu hraje takové eso jako Frank Langella, ale už tehdejší špatné recenze mě odradily, a teď už vím, že ty recenze nelhaly. Na to, jaké tu je obsazení, opravdu špatně zahrané postavy (kromě Langelly), jako by to ty herce ani nebavilo. O nějaké mrazivé a temné atmosféře se mluvit také nedá, žádné akční scény, vraždy, překvapivé zápletky, prostě nic. Tohle teda Kelly brutálně nezvládl. 30% ()

J.Mayen

Co vlastne od takovyho filmu cekat, film mlzi, mlzi, mlzi, az jsem pomalu neveril nikomu, ze vi koho a co vlastne hraje, takhle neco zamotanyho a prekombinovanyho jsem velmi dlouho nevidel, takze tedy mystery zanr? Ok ale chtelo by to trochu logiky. Jinak lepsi nadprumer, ale pro vysvetleni se budu muset urcite jeste nekdy podivat a mozna i vic pauzovat. ()

muti

Deus ex machina zápletka o akomsi organizme ktorý testuje ľudskú morálku. Viac otázok než odpovedí, ale jedna otázka vyvstáva najviac - zabili by ste niekoho za 1 milión dolárov? Žiaľ, všetko ostatné je vo filme absolútne vedľajšie a nemá žiaden vplyv ani význam. ()

MT_Y

..... SPOILER (MŮŽE OBSAHOVAT VYZRAZENÍ)...!!! Film the Box, je podle mě vlastně víceméně i dobrý snímek, já osobně o zmáčknutí knoflíku osobně měl ihned představu nemačkat (prostě nelze žít s pocitem že někdo jiný zemře ve chvíli kdy vy si užijete milion, to dle mě nejde), ale pochopil jsem že i manželé nad tím váhali (manželka operace, od výplaty k výplatě) jasně na jednu stranu pochopitelná situace, ale na stranu druhou nevím zkrátka průser... Každopádně tahle filozofická diskuse a zamyšlení se jim povedla a atmosféra by se občas dala i krájet v tomhle opravdu to byl velice dobrý film. Tak nějak od první smrti je vám jasné jak to vlastně s manželi dopadne, protože zde zkrátka pravidla byla jasně dána i přesto chválím že na tomto páru vlastně bylo ukázáno ta psychika atak dále myslím si že z těchto ohledu stojí za to film vidět... 👍 Jestli jsem s něčím měl problém tak že občas to bylo takové utáhané a některé scény podle mě úplně zbytečné. Cameron Diaz dle mého názoru zde svou roli odehrála skvěle její filmový manžel zrovna tak neseděl mi tam jejich syn, ale to je můj názor... Kamera dle mě fungovala dobře, střihy občas mi to přišlo doslova jako "sek a další scéna" ale hrozný to nebylo... A teď co no, uhm že nešlo přímo o mimozemšťany to se nedá úplně říct, vše co je mimo naší planetu jsou Mimo Pozemšťané spojení slov je prostě mimozem... Ale ano nebylo to klasické pojetí, byli to ti co ovládají blesky plus jejich zemský zástupce, který měl znetvořenou část obličeje a ve finále se o něm taky něco málo zjišťuje... Celek není špatný. Něco bych vynechal něco bych přidal něco pozmenil, ale tady musím opět sto lidí sto chutí...na večerní film 4 hvězdy 80% ()

ElKamil

Co na to říct? Snad jen: Bl-bi-na. Asi jsem nějak nepochopil souvislosti, ale tohle mi přišlo jako hodně nepovedený dort od pejska a kočičky. No máme tu krabici s čudlíkem, která ale hraje roli jen první čtvrthodinu. Po kostce přijdou (asi) šokantní odhalení a konec je opravdu trapas. Jediný, co si z tohoto filmu zapamatuju, je bezpochyby spálená tvář toho maníka s krabicí a milionem babek... A to je dooost špatný. ()

arcy666

Důkaz, že lze natočit film ve kterém nefunguje vůbec žádný tradiční aspekt. Asi snaha o nový žánr. Nic co tvoří tradiční složku dobrého filmu se tady nevyskytuje v požadované formě. Jednoduše je to nechutná míchanice všech žánrů, přičemž z každého si bere to povrchové a nejmíň zajímavé. Montovat sci-fi, drama, mysteriózní a sociální studii v kulisách 70-tých let je špatný nápad, ale někdo ho zjevně měl. Výsledkem je slizká míchanice, jejíž pachuť budu cítít v krku a jenž spolehlivě přemaže Donnieho Darka. Mno a proto ty co hodnotili tak vysoko bych měl malou nevinnou poznámku, prosím podívejte se na to ještě jednou a uvědomte si co jste to vlastně hodnotili. ()

ElFifo

Chápu že překročit svůj vlastní stín ve formě Donnie Darka bude pro Kellyho tvrdý oříšek, ale tohle? Myslel jsem ze Southland Tales byl pouze úlet, ale Kelly v tom zdá se hodlá pokračovat. Film stojí na tom, že divák pořád čeká na to co se bude dít dál, potažmo spekuluje nad tím co se nám básník asi snaží říct, ale ono očekávané rozuzlení nepřichází a film tak postupně ztrácí šťávu, aby dospěl až do toužebně očekávaného konce, který místo aby přišel s nějakou světobornou či neotřelou myšlenkou je vpravdě banální. I když námět dává daleko víc prostoru příběh někam rozvinout, tak se to Kellymu moc nedaří a ve výsledku jasně výtězí forma nad obsahem. Jako krátká povídka by to třebas bylo dobré, ale jako celovečerák..Kelly fakt promiň, ale to fakty ne. Výsledek ještě podtrhují dost nevýrazné herecké výkony a hudba, takže 2** a doporučení - běž si Kelly zmáčknout tlačítko, ať se ti v hlavě rozsvítí a točíš zase filmy, které budou sice svým způsobem zvláštní, třeba ne pro každého pochopitelné, ale svým osobitým stylem nevšední, zajímavé a v neposlední řadě zábavné. ()

Davemix

Úžasnej zážitek a naprosto temná atmosféra ve stylu Lynche. Trochu mě zarazilo celkové hodnocení filmu, ale u mě to naprosto splnilo očekávání. Kelly už se dobře předvedl s filmem Donnie Darko a tady potvrdil svoje kvality. Především se jedná o velmi zajímavý námět a finále filmu je možné si vysvětlit různými způsoby, což já u filmů tohoto typu naprosto oceňuji. Jediné co můžu z mého pohledu vytknout, jsou občas slabší vizuální efekty, ale ta depresivní atmosféra a to tempo vám to rozhodně vynahradí. Paráda 80% ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi