Box

The Box

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 111 min

• kiddo

Byla ta záhadologická šaráda zapotřebí? Nebyla. Mysteriózní kulisy a nudně tradiční žánrové rekvizity jsou nahodile rozházeny jen kvůli vnějšímu pozlátku, ale nijak film vnitřně neobohacují, neposouvají a pro tu základní myšlenku „buďme morální, jinak se nám to vrátí a nakope nám to prdel“ nejsou NIJAK potřeba. Holt z krátké povídky materiál na celovečerák neudělám tím, že ji „vylepším“ zfetovaným Santa Clausem, hvězdnou bránou nebo šíleně se chechtajícími teenagery. Za půlhodinovou realisticky laděnou moralistní verzi z Twilight Zone bez všech těch studentíkovských „cool“ sračiček jsem mnohem raději. PS: Cameron Diaz nezvládá nikoli proto, že by nestačila na roli, ale proto že je krátká na imitaci buranského jižanského přízvuku, a kdyby se místo na tuhle holou zbytečnost (vysokoškolská angličtinářka mluví jako holka od krav, a to jako jediná z celého filmu?) musela soustředit čistě jen na postavu, vypadalo by to hned jinak.(18.2.2010)

Další jedinečný filmový zážitek, který mi nadělil talentovaný, originální režisér Richard Kelly. Opět tu máme originální příběh, výborně retro –stylizovaný a precizně natočený. Jako u předchozích filmů tohoto režiséra i zde jsem se lehce ztrácel v ději. Doporučuji, i když vím, že tento film není určen pro normální diváky a hodně lidí nebude bavit. 8/10*(9.3.2010)

• Enšpígl

Kdyby měl bejt každej film jako tenhle, tak to bych radši sbíral mouchy než chodil do kina. Ona, pointa je dobrá. Zmáčknout čudlajsa u krabičky, tím sejmout neznamýho člověka a zkasírovat mega nebo se zachovat jako grand a zůstat i nadále jen u bezplatného mačkání holčíčích čudlajsů na hrudníku. Jenže, jak je dobrá tahle pointa, tak je blbej příběh, kterej se k tomu přibalil. Někdy od 20minuty se film změní v bohapustou oslavu imbecility. Chlápek co si hraje na pana tajuplného a přitom vypadá jak nedodělanej pan Tau. Lidi, kterým místo krve, tečou z nosu zbytky kečupu z KFC a aby toho nebylo málo, tak Kamča tam nemá jedinou milostnou scénu. No prostě všeobecnej trapas.(10.2.2010)

Nápad je určitě zajímavý a začátek je dobře tajemný, ale druhá polovina je strašně šílená a moc se mi nelíbila. Jestli to má nějaký hlubší význam, tak sem s ním. Konec naopak potěšil, takže bych to viděl na průměrné hodnocení. Škoda že tento nápad nebyl lépe využit, potenciál tam určitě je. 55%(6.9.2011)

• obitus

Manželský pár vzbudí k ránu domovní zvonek, ale než se dostanou ke dveřím, je tajemný návštěvník pryč. Na zápraží nechal ležet podivnou bednu s červeným tlačítkem a dopisem, ve kterém oznamuje svou budoucí návštěvu. Když příjde nabídne ženě milion dolarů, pokud zmáčkně ono červené tlačítko. Máto však háček, při každém zmáčknutí někde někdo zemře. Tolik asi k příběhu nového filmu Richarda Kellyho, na jehož Donnieho Darka nedám dopustit. Zní to zajímavě a tajemně, řeknete si, ale bohužel, atmosféra prvních dvaceti minut velmi rychle vyprchá a i přes dobré herce a slušné technické zpracování to rychle začne nudit. Dilema jestli zmáčknout nebo ne by průměrnému Čechovi vydrželo na jednu ranní cigaretu a tak člověk většinu myšlenkových pochodů našich hrdinů nechápe, a když se z filmu posléze stane upachtěná sci-fi s nezbytnými kellyovskými "vodními" efekty nestačíte už kroutit hlavou. Jako námět pro krátkou filmovou povídku jistě ano, ostatně i námět je short story, ale celovečerák s pomalým tempem určitě ne. Půl bodíku za úsměv, kterým diváky častuje Frank Langella.(8.12.2009)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 90. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - První film s ratingem PG-13 režírovaný Richardem Kellym. (Caszidy)

• - Natáčalo sa prevažne v Bostone a okolí, ale aj v centrále NASA v Hamptone a Richmonde vo Virgínii. (sWONDER)