Reklama

Reklama

Box

  • Česko Skříňka (více)
Trailer 1

Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (663)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

The Box měl našlápnuto k zajímavému filmovému kousku a většinu času jím také je. Tvrdou ránu do hlavy však Kelly v závěru uštědřuje svým divákům takovým způsobem, že mu to nelze odpustit. Kdyby se tolik neukájel vlastními tvůrčími nápady, které vedou k překombinovanosti celého děje, mohl být jeho snímek příjemným mysteriózním dílem, takhle žel zůstal jen na půli cesty. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Southland Tales reloaded. Box je možná sevřenější, ale podobně nabubřelý projekt, jenž je svým hromaděním motivů, linek, mystických momentů a tajemných detailů místy ABSOLUTNĚ K SMÍCHU (Santa na silnici, knihovna). Kelly se pokouší vytvářet komplexní vize, a to bez limitů a žánrových ohraničení, za to si zaslouží respekt. Náruživě klame tělem a všechny scenáristické kotouly si trochu vyčůraně obhajuje předem (brakové sci-fi povídky dovolují vše), ale nic to nemění na tom, že při jeho neznalosti míry film ve výsledku moc nefunguje a znovu odhaluje spíš úskalí postmoderních přepálených vizí, než aby ukazoval jejich výhody a sílu. Kdekdo asi bude hledat důvody k obecnému nepochopení ve vyjebávání s očekáváními - ale Box by byla na odpis i bez toho brutálního odklonu od semdesátkového psychologického retra (s chutným rozjezdem a fantastickou atmosférou) k moralizujícímu upgradeu jednoho dílu Krajních mezí. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý námet, osobitá omamná atmosféra (hudba, výprava a vôbec celý retro nádych od kostýmov až po tapety na stenách). Škoda že sci-fi komplot na pozadí príbehu je tak "prefantasmagorený", až znevažuje vyznenie celku. Ako správne kreatívny úlet ale film stojí za videnie a určite podnecuje k dlhším debatám než väčšina nenápaditých, šablonovitých sci-fi thrillerov. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Kelly se přestal opájet vlastní pochybnou genialitou a vrátil se zpět na zem, aby naservíroval velmi protřelý a vychytralý žánrový hybrid, který táhne atmosférou pobledlých sedmdesátek, morálními dilematy a démonickým Frankem Langellou. Netrápí dlouhým vysvětlováním, jen dává vzpomenout na Kubricka a přímo míří na bránu. Výborný závěr. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Takhle neklidně a nepříjemně jsem se u filmu už pěkně dlouho necítil. The Box má úžasnou atmosféru, kupodivu skvělý digitální retro look a znepokojivý děj. Režie je celkem dost ujetá, ale přesně tím stylem, u něhož člověk může poznat, že je to tak úmyslně. Frank Langella v roli "divnýho týpka" je navíc něco jako ztělesnění mých nočních můr. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (7)

  • Natáčalo sa prevažne v Bostone a okolí, ale aj v centrále NASA v Hamptone a Richmonde vo Virgínii. (sWONDER)

Související novinky

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

12.03.2012

Richard Kelly (foto) je tak trochu „one hit wonder“. Navíc Donnie Darko vlastně ani nebyl hit, jen postupem času získal kultovní status. Každým dalším filmem Kelly nahrává svým odpůrcům, kteří tvrdí,… (více)

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (více)

Reklama

Reklama