Box

Box

The Box

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 111 min

Většinu stopáže se v ději silně ztrácím, ale to tápání mě baví, protože vím, že ke konci dojdu satisfakce... no dobře, tak jistý jsem si nebyl. Ale Kelly nezklamal - ostatně tak silná sci-fi zálěžitost založená na stařičkých sci-fi povídkách z pulpových magazínů nemůže zklamat nikdy. Je pravda, že každý, kdo film z větší části nepochopí (něříkám, že jsem pochopil všechno) jej odsuzuje k průměrnému hodnocení. Mozkové závity se protáčí ostošest, a když si šedá kůra mozková konečně na chvíli odpočine, přijdou na řadu filosofická moudra, která režisér do svého filmu s citem vložil. A i když to připomíná Lynche více, než je zdrávo, tak je mi jasné, že jako fanouška science fiction mne dlouhou dobu zase nic tak nepotěší, jako právě The Box. Příjemným překvapením pak je, že jsem od snímku čekal něco úplně jiného, a to jak žánrově, tak atmosférou.(16.5.2010)

Film vyprávějící zajímavé a velmi originální téma. Zprvu se film zdá být pouhou iluzí, zmáčknutí tlačítka, které vydělá pohádkové peníze. Postupně se na příběh začínají nabalovat další a další úrovně a nutno podotknout, že některé jsou velmi nepřehledné. To co začíná, jako tradiční thriller popisující banální problém, přeteče v téměř mezigalaktický průser. Zakomponování do příběhu různé americké vládní agentury, jako NSA, CIA, FBI nebo NASA, byl ovšem velmi nestrategický krok vyvolávající velké nesrovnalosti v mysli diváka. Nedokázal jsem se zorientovat kdo z jaké agentury je zlý a hodný, kdo ke komu patří a o co mu jde. Je mi jasné kdo byl tím hlavním zadavatelem testu, ovšem lidé pracující pro ně, to byl oříšek. Film proplétají pasáže, které absolutně nedávají smysl, ale samotný příběh a mírný morální apel na diváka je natolik kvalitní, že musím dát 80% 09.02. 2010(9.2.2010)

Stále ten istý Kelly, ktorému polka filmového sveta leží pri nohách za Donnieho Darka a polka ho úprimne nechápe. Tentokrát našťastie nie až tak výstredný a do seba zahľadený ako v Southland tales, s témou, ktorá má čo povedať a s naozaj fungujúcou mysterióznou atmosférou. Lenže spätne jeho novinka nepôsobí až tak premysleným dojmom a v zásade je príliš jednoduchá na to, aby mala opodstatnenie pre dvojhodinovú stopáž. Inak slušné.(14.12.2009)

• MoRTy

Je to blbox. Co se týče zpracování / hereckejch výkonů, tak nemam co vytknout. Do půlky filmu sem byl fakt napjatej a děj mě moc bavil, ale potom se to zvrhlo v jakousi scifi-zombie sračku, kde se udávaly uplně neopodstatněný situace a skončilo to fakt debilně. Přišlo mi to jako kdyby se scénaristi "Saw" zfetovali LSD a pustili si pár dílů Hvězdný brány a jeden z nich u toho koukal na film "Fakulta". Totálně zkoněnej koncept a přitom trailer vypadal tak lákavě!(24.2.2010)

Tohle mi přišlo jako další z ne příliš povedených Kingovek, takže šestiletého soustavného odkládání nelituju. Natočené je to pěkně, nějaký rozpočet je zde znát, ale Diazka se sem moc nehodí a i když připouštím, že zápletka začíná hodně poutavě a mysteriózní atmosféra je navozena fajnově, tak za polovinou filmu jsem se ocitl malinko mimo, přičemž na oko schůdná pointa mi přišla dost lacině. A když už jsem zakopl o toho Kinga, pak bych příznivcům Krabičky doporučil tuhle nepříjemnou atmosféru. 55%(24.2.2015)