Box

The Box

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 111 min

• psy.cho

Prvotný nápad sa mi veľmi pozdával. Tajomná krabica s ešte tajomnejším obsahom. Ale ako film plynul, tak som sa začal nesmierne nudiť a jediné čo som chcel stlačiť, bolo STOP. Kelly ako keby sa stratil a sám nevedel, kde ten film chce nakoniec dotiahnuť. Trochu vylepšíl dojem z filmu záver, ale moc mu to nepomohlo.(7.11.2011)

Snubne začaté, priebežne nelogicky vystavané, fantasMAGORicky záverované. Úvodné napätie sa ma zhosťovalo dovtedy kým sa dej nezačal uberať zvláštnym smerom a ďalej prerastal do vágneho nelogického vyústenia, tam ešte nabral na rýchlosti, čo v istých momentoch vyznievalo "bez ladu a skladu" a úplne scestne. Kelly si imaginuje po svojom a ja mu to pre tentokrát teda nebaštím. Môj záujem udržiaval jedine Frank Langella, ktorý má neskutočnú charizmu a v tejto fantasmagorickej zlátanine bol úžasným oživením! Suma sumárum vo svojej kategórii = slabší priemer.(26.3.2010)

Stále ten istý Kelly, ktorému polka filmového sveta leží pri nohách za Donnieho Darka a polka ho úprimne nechápe. Tentokrát našťastie nie až tak výstredný a do seba zahľadený ako v Southland tales, s témou, ktorá má čo povedať a s naozaj fungujúcou mysterióznou atmosférou. Lenže spätne jeho novinka nepôsobí až tak premysleným dojmom a v zásade je príliš jednoduchá na to, aby mala opodstatnenie pre dvojhodinovú stopáž. Inak slušné.(14.12.2009)

Dvakrát som sa musel pozrieť na to, kedy vlastne bol film vyrobený. Tak dokonale nasnímaná doba rokov sedemdesiatych, až som takmer uveril tomu, že sa film natočil v roku 1976 ...) Výborná atmosféra so zaujímavou zápletkou a psychologickým záverom. Aj napriek celkovo nízkemu hodnoteniu na CSFD film hodnotím štyrmi hviezdičkami a radím ho po bok thrilleru Dotyk Medúzy ...(6.4.2010)

Presne ako aj mnohi dalsi pisu, Box ma zaujimavy namet, ale potom sa to zacne uberat takym zvlastnym smerom, ze bud budete sklamani, alebo ak budete pripraveni na najhorsie, tak si pomyslite, ze vsak to zase az take zle nebolo, co bolo aj v mojom pripade. Teda bavilo ma to, ale otazne je, ako rychlo mi tento film vysumi z hlavy po niekolkych tyzdnoch a to aj napriek tomu, ze tu hrala skvela Cameron Diaz. Ma to silny mysteriozny dej a urcite vas budu zaujimat nasledky po tom, co napachala C. Diaz, ale je to na vas, ci vydrzite do konca filmu, aby ste zistili, ze co sa tam este hrozneho stane. Ja som s tym problem nemal, ale nie je to film, ktory by som tuzil vidiet viackrat. Takze je to skor taky priemer. ________ Cameron Diaz - (Norma Lewis) +++ James Marsden - (Arthur Lewis) +++ Frank Langella - (Arlington Steward) +++ James Rebhorn - (Norm Cahill) +++ Holmes Osborne - (Dick Burns) +++ Sam Oz Stone - (Walter Lewis) +++ Gillian Jacobs - (Dana) +++ Celia Weston - (Lana Burns) +++ Hudba: Win Butler, Régine Chassagne, Owen Pallett +++(14.8.2011)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 90. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - První film s ratingem PG-13 režírovaný Richardem Kellym. (Caszidy)

• - Hlavní postavy Norma a Arthur Lewis Lew jsou založeny na rodičích režiséra Richarda Kellyho. Jeho matka měla také zmrzačené nohy a jeho otec také pracoval pro NASA. (Pethushka)