poster

Box

 • Česko

  Skříňka

 • USA

  The Box

 • Slovensko

  Box

 • Velká Británie

  The Box

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  **

  Byla ta záhadologická šaráda zapotřebí? Nebyla. Mysteriózní kulisy a nudně tradiční žánrové rekvizity jsou nahodile rozházeny jen kvůli vnějšímu pozlátku, ale nijak film vnitřně neobohacují, neposouvají a pro tu základní myšlenku „buďme morální, jinak se nám to vrátí a nakope nám to prdel“ nejsou NIJAK potřeba. Holt z krátké povídky materiál na celovečerák neudělám tím, že ji „vylepším“ zfetovaným Santa Clausem, hvězdnou bránou nebo šíleně se chechtajícími teenagery. Za půlhodinovou realisticky laděnou moralistní verzi z Twilight Zone bez všech těch studentíkovských „cool“ sračiček jsem mnohem raději. PS: Cameron Diaz nezvládá nikoli proto, že by nestačila na roli, ale proto že je krátká na imitaci buranského jižanského přízvuku, a kdyby se místo na tuhle holou zbytečnost (vysokoškolská angličtinářka mluví jako holka od krav, a to jako jediná z celého filmu?) musela soustředit čistě jen na postavu, vypadalo by to hned jinak.(18.2.2010)

 • Pumiiix
  ****

  Další jedinečný filmový zážitek, který mi nadělil talentovaný, originální režisér Richard Kelly. Opět tu máme originální příběh, výborně retro –stylizovaný a precizně natočený. Jako u předchozích filmů tohoto režiséra i zde jsem se lehce ztrácel v ději. Doporučuji, i když vím, že tento film není určen pro normální diváky a hodně lidí nebude bavit. 8/10*(9.3.2010)

 • Enšpígl
  **

  Kdyby měl bejt každej film jako tenhle, tak to bych radši sbíral mouchy než chodil do kina. Ona, pointa je dobrá. Zmáčknout čudlajsa u krabičky, tím sejmout neznamýho člověka a zkasírovat mega nebo se zachovat jako grand a zůstat i nadále jen u bezplatného mačkání holčíčích čudlajsů na hrudníku. Jenže, jak je dobrá tahle pointa, tak je blbej příběh, kterej se k tomu přibalil. Někdy od 20minuty se film změní v bohapustou oslavu imbecility. Chlápek co si hraje na pana tajuplného a přitom vypadá jak nedodělanej pan Tau. Lidi, kterým místo krve, tečou z nosu zbytky kečupu z KFC a aby toho nebylo málo, tak Kamča tam nemá jedinou milostnou scénu. No prostě všeobecnej trapas.(10.2.2010)

 • Hrabka
  ***

  Nápad je určitě zajímavý a začátek je dobře tajemný, ale druhá polovina je strašně šílená a moc se mi nelíbila. Jestli to má nějaký hlubší význam, tak sem s ním. Konec naopak potěšil, takže bych to viděl na průměrné hodnocení. Škoda že tento nápad nebyl lépe využit, potenciál tam určitě je. 55%(6.9.2011)

 • obitus
  **

  Manželský pár vzbudí k ránu domovní zvonek, ale než se dostanou ke dveřím, je tajemný návštěvník pryč. Na zápraží nechal ležet podivnou bednu s červeným tlačítkem a dopisem, ve kterém oznamuje svou budoucí návštěvu. Když příjde nabídne ženě milion dolarů, pokud zmáčkně ono červené tlačítko. Máto však háček, při každém zmáčknutí někde někdo zemře. Tolik asi k příběhu nového filmu Richarda Kellyho, na jehož Donnieho Darka nedám dopustit. Zní to zajímavě a tajemně, řeknete si, ale bohužel, atmosféra prvních dvaceti minut velmi rychle vyprchá a i přes dobré herce a slušné technické zpracování to rychle začne nudit. Dilema jestli zmáčknout nebo ne by průměrnému Čechovi vydrželo na jednu ranní cigaretu a tak člověk většinu myšlenkových pochodů našich hrdinů nechápe, a když se z filmu posléze stane upachtěná sci-fi s nezbytnými kellyovskými "vodními" efekty nestačíte už kroutit hlavou. Jako námět pro krátkou filmovou povídku jistě ano, ostatně i námět je short story, ale celovečerák s pomalým tempem určitě ne. Půl bodíku za úsměv, kterým diváky častuje Frank Langella.(8.12.2009)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 90. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

 • - První film s ratingem PG-13 režírovaný Richardem Kellym. (Caszidy)

 • - Natáčalo sa prevažne v Bostone a okolí, ale aj v centrále NASA v Hamptone a Richmonde vo Virgínii. (sWONDER)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace