Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

IvcaG

Od začátku jsem čekala psychologické úvahy nad tím jak je či není morální přímo zavinit smrt neznámého člověka. Ale místo toho, jsem dostala docela zajímavé tak trochu no možná trochu víc sci-fi. Nic méně otázka toho, že žádný čin není bez následku a nelze se mu vyhnout je tu bravůrně a hlavně na konci velice nečekaně přestaven. O tom jak dokáže na lidskou osobnost zapůsobit milion dolarů už jen ta možnost toho, že by to tlačítko mohlo fungovat, ale jaké jsou opravdové následky?? Zajímavě zpracované osobně 80 -90% (4*) ()

Ka!n

Veliké zklamaní, místo napínavého trileru, jenž byl prezentován v trailerech, jsme se dočkali nesmyslné patlanice:o) Palec dolů!!! ()

*Colorado

Donnie Darko se jen tak opakovat nebude. The Box měl dle mého tak tři části. Ta první byla místy taková mdlá a ospalá (ale nějak se to asi muselo rozjet, že), druhá, to se bavíme tak o době po první půl hodině, možná čtyřiceti minutách, začala být napínavá a následovala poslední půl hodina, která mě sice neuspala, ale spíš zklamala. Přál bych si asi lepší pointu i závěr. Leč je třeba také uvést klady, a to v tomto případě je bezesporu hudba, která dělá skvělou hutnou atmosféru. ()

mala_kea

Kdyby film točil Lynch, ani bych nevzdychl a jen bych s úsměvem podotkl, že toto je normální. Ovšem od Kellyho to není ani snad nenormální. Slibně nabíhající začátek po 40 minutách spadne a jako když slimák závodí se šnekem se děj táhne. A to doslova. Několik nepochopitelných momentů, ještě zhoršuje už tak zkažený potencionál, který film mohl mít. Za plus a také příjemné překvapení beru Cameron a Franka (jeh tvář je doslova drsně udělaná) a skvělý nápad, který z počátku vypadá na napínavý a hodně větvený. Bohužel, zafoukal vítr a větve opadaly. ()

DHDV

Největší překvapení roku 2009. Čekal jsem nalajnovaný thriller od začátku do konce. A jsem velmi rád, že jsem se spletl. Perfektní stylizace, ucházející hudba a vcelku to působilo včetně dobrých herecký výkonů dobře. ()

Eeuanmainyaq

Ako tak pozerám na tie hodnotenia zdá sa to byť veľmi kontroverzný film. A moje pocity sú rovnaké. Na jednej strane celá tá zápletka s mimozemšťanmi, to vážne nemusím, ale zas na druhej strane je film šikovne natočený, dávka napätia je rozložená na celé 2hodiny trvania a naozaj som si rád počkal až do poslednej minúty napriek tomu, že film bol v tej dobe už dosť očakávateľný. Nečítal som síce poviedku, ktorá slúžila ako inšpirácia, ale z môjho pohľadu len ťažko môže sfilmovanie takéhoto sci-fi príbehu dopadnúť lepšie. Možno už len keby ubral trochu farby a celý film by nechal čiernobiely, pretože si nepamätám scénu kde by bola farba dôležitá a monochromaticky by to malo celkom inú atmosféru. ()

gumbo

Námět zajímavý. Bohužel scénář má místy velké mezery. Ono je to spíš na krátkou povídku do Krajních mezí, ale i do celovečerní podoby by to šlo zpracovat, ne však tímto způsobem. "SPOILER - Bohužel se zde objevuje jakási komspirace ve stylu Akt X nebo Invaze zlodějů těl, která provedena v takto velkém měřítku kazí celkový dojem - EndofSPOILER" . Prospěla by trochu promyšlenější manipulace než jaké jsme zde svědkem. "SPOILER - Vždyť co je to za experiment, když pokusné objekty jsou jím záměrně manipulovány? Pitomost. A největší nesmysl scénáře. - EndofSPOILER" Za "zajímavou" atmosféru a kvalitní výkon Marsdena... 60% ()

BathoryMan

Tak atmosféru to malo solidnú to sa musí nechať.....ale o čo tam vlastne v skutočnosti DOPRDELE išlo???Marťania alebo nejaká vyššia moc???Čo sa vlastne plánovalo s našou planétou???Vlastne niečo čo by urobilo film napínavejším a nie len večné čumákovanie na spálený ksicht Franka Langellu,kde význam jeho postavy v deji je premna tiež záhadou!!! ()

Eluin

Krabice nejsou špatné, vůbec. Žijeme v krabici, jezdíme krabicemi, díváme se na krabici. Celý náš život je jedna velká krabice. The Box je filmem podivným, mysteriózním a leckdy i mnohoznačným. Častokrát se mi při jeho sledování kradla na mysl vzpomínka na některé filmy Davida Lynche. Ano, The Box by šlo označit za "lynčovinu" ()

stansrac

zkrátka nebaví. ani znetvořená noha diaz, ani samoúčlný, nicneřešící retro, lamentování nad ubohostí lidské rasy odsouzené k zániku a už vůbec ne celá ta konspirační šaškárna. a to všechno při příšerné stopáži. přitom z námětu se určitě dalo vytěžit mnohem víc, první půlka je zajímavá, bohužel se zdá, že se Kelly nechal trochu unést, jak při psaní scénáře tak při jeho realizaci... ()

zelda82

Ani nadvakrat sem to nedokoukal - rozplizla moralitka, ktera se snazi tvarit jako maserati, i kdyz je to ve skutecnosti trabant.... ()

marshaall

Zo zaciatku sa dej odohrava predvidavo, ale sympaticky. Nic co by som vytkol. V druhej polovici filmu som zase chcel sympaticke zistenie, ze zabit niekoho stacenim tlacitka a ziskat tak milion dolarov bude mat predsa len nejaky hacik. Toho sa mi sice dostalo, ale zmatok mi sposobilo neustale doplnanie (nepodstatnych) postav, miest a situacii, ktore nemali svje opodstatnenie v deji. Cize pravdepodobne slo len o samoucelne efekty na vytvaranie napatia, tak typicke pre slabsie horory. ()

Rikky007

Přiblížil bych to nejlíp asi jako celovečerní díl Twilight zone. A jak jsem zjistil, dokonce byl jeden díl právě na motivy předlohy i natočen. Atmosféra 70. je naprosto dokonalá. Akorát mi neseděla Cameron Diaz. Dovedl bych si představit lepší obsazení do takového filmu. Sice to není Donnie Darko, ale tohle se zas jednou povedlo. ()

agassi68

Potenciál to malo, atmosféra a kulisy výborné a to je tak všetko. Svojich fanúšikov si film iste nájde, ja však k nim patriť určite nebudem.. ()

MickeyStuma

Zajímavý příběh o tajemné až děsivé hře s lidským osudem. Je tu skříňka se spínačem a rozhodnutí jestli zmáčknout nebo ne. Ono když po zmáčknutí dotyčný dostane jeden milion dolarů na úkor jednoho úmrtí neznámého člověka, to prostě s nejedním zamává. Jak to celé nakonec funguje se divák postupně dozvídá a nestačí se divit jaký smysl to vlastně všechno má. Příběh je krapet fantazijní záležitostí napsaný zcela srozumitelně a také velmi jednoduše natočený. Je to vlastně taková pohádka pro dospělé poukazující na důležitost zodpovědnosti svého rozhodnutí. Jak se jednou tak učiní, nejde to už vzít nikdy zpátky. ()

Wallis3

Když pan Zasažený Bleskem donesl krabičku, bál jsem se že celý film bude jen o rozhodování či stisknout nebo nestisknout. Když pak tlačítko pí. Lewisová stiskla a rázem byla zastřelena ta paní, těšil jsem se na mysteriózní vyšetřování. Kolem se motali lidé s krvávejícím šňupákem a film měl zajímavou atmosféru do té doby, než pan Lewis vlezl do té vodní brány. Pak to zabyl ten komplot o plošném testu lidí a všechno to najednou bylo tak přeplácaný. Tajní zaměstnavatelé tajní zůstali, smysl testu povahy lidstva, který skončí až když lidé přestanou tlačítko mačkat, ale vzápětí budou vystaveni jiným zkouškám, nebyl nijak zvlášť objasněn. Prostě na tak konspirační film takto rozsáhlého dopadu lidstvo není připraveno 😉 ()

Skleni

Otázka skazenosti ľudstva rovnako ako sociálne otázky života a smrti, je krásna téma. Akurát, že nie v tak sci-fi filme ako je tento. Mne to prišlo tak narýchlo ukončené a stred filmu mi zase prišiel ako velmi hluché miesto. dal by som o hviezdu menej, ale záver sa mi páčil. Tá krása "spásy" ľudstva cez ich samotné neduchy. no to je paráda. 38% ()

darkreider

Button, Button. Zaloziť film na krátkej poviedke asi nebude to pravé. Zmysel majú až posledné minúty a aj tam je to kostrbaté a kde kto sa bude cítiť podvedený, že mu nikto ani na konci nepovedal celú pravdu. Morálna dilema Ok, film bez atmosféry a záverečný pocit "Tak už to konečne sprav, nebaví ma čakanie." už Ok nie je. Keby sa od 20tej minúty nezačalo zachádzať do podivných(a pofiderných) sci-fi kľučiek, dalo by sa to zniesť. Díki za Langellu, pretože zbytok hercov veľmi zaostával(Áno, Cameron, hlavne ty.). Nie, nie som spokojný. PS: Kto by za týchto okolností nezmačkol? ()

foundation

Richard Kelly musi byt bezpochyby zaujimavy clovek. Donnie Darko patri do TOP mojich flmov. Southland Tales je podla vseobecneho hodnotenia moje guilty pleasure. A Box? Tak to sa zatial neviem rozhodnut. Pointa celeho pribehu mi bola jasna resp myslel som si ze to bude nejak tak este pred polovicou filmu ale koniec ma aj tak prekvapil. Som ten typ ktory dokaze odpustit aj slabsi film ak ho potom nasledne vytiahne vyssie jeho zaver. Teraz nieco k tym depresiam o ktorych sa tu pise. Nevidim vobec nic depresivne na prvej polovici filmu, je to tradicny milion krat ohrany rozbeh do skutocneho deja. Ak to zacne byt depresivne tak mozno v poslednych 30-40 minutach ktore su zaroven aj najlepsimi v celem filme. V scenari sa mi zdalo celkovo az prilis vela zbytocnosti ktorymi obavam sa Kelly nechcel nic povedat iba sa snazil aby to bolo pre oko divaka mysterioznejsie. A nakoniec herecke vykony. Okrem Franka Langellu ktory to zahral s chladnou hlavou to bolo celkom chabe. Najslabsia jednoznacne Cameron Diaz. Napriek vsetkemu tomuto film funguje na prekvapenie dobre ale nejedna sa o ziadny excelentny zazitok. Ako hovorim ta posledna polhodina to vytiahla inak som sa pri tom aj celkom nudil. Zatial to nechavam na hodnoteni niekde trochu nad priemerom co pre mna znamena ze Kelly ma tentoraz jednoznacne sklamal aj ked ma ten film urcite vacsiu hodnotu ako 80 percent tych priemernych hovadiniek ktore sa denodenne objavuju. Skoda preskoda ze film nie je od zaciatku taky ako na konci. To by sme mali na svete mozno druheho Donnieho. Napriek tomu budem nadalej Kellyho robotu sledovat a napato ocakavat jeho dalsie vecicky. Takze zatial je to niekde na 60-70 percentach ale urcite tomu dam este jednu sancu. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi