Když doráží major Foster (Gene Hackman) v listopadu roku 1918 se svými muži na jedno pařížské nádraží, z 8000 legionářů, kteří s ním šli do boje, zbývá 200 mužů. Už na nádraží probíhá nábor nových vojáků. Jedním z nich je i Marco Segrain (Terence Hill), zatčený zloděj šperků, kterému se podařilo utéci svým strážcům. Sám Foster je Američanem. Po krvavém nasazení na frontě první světové války je jeho jednotka poslána do Maroka, kde má bránit vykopávky proti nepřátelským beduínským kmenům. (Pohrobek)

Tauloo

Čekal jsem, čekal jsem a čekal jsem. Až jsem se nakonec dočkal, málem jsem usnul. Zatraceně dlouhé, plné tlachání a představování postav, ke kterým jsem si stejně cestu nenašel. ()

J.Trinity

Žánr, který pro Terence Hilla není typický. To jest dobrodružné drama. A spolu s Genem Hackmanem taktéž v hlavní roli se jedná o opravdu povedený film. ()

andy60

I když je film už staršího data, dokázal mě zaujmout i dnes. Rozpálený pouštní písek, cizinecká legie, odvaha, hrdinství, přátelství a dokonce i láska. To vše je ve filmu vkusně naroubováno a co mě překvapilo (příjemně), bylo herectví Terence Hilla. Mám ho totiž zaškatulkovaného vedvojici s Budem Spencerem, ale je vidět, že když ze sebe nedělá debila, dokáže zahrát přesvědčivě i naprosto odlišnou postavu. ()