Když doráží major Foster (Gene Hackman) v listopadu roku 1918 se svými muži na jedno pařížské nádraží, z 8000 legionářů, kteří s ním šli do boje, zbývá 200 mužů. Už na nádraží probíhá nábor nových vojáků. Jedním z nich je i Marco Segrain (Terence Hill), zatčený zloděj šperků, kterému se podařilo utéci svým strážcům. Sám Foster je Američanem. Po krvavém nasazení na frontě první světové války je jeho jednotka poslána do Maroka, kde má bránit vykopávky proti nepřátelským beduínským kmenům. (Pohrobek)

maverick10

Kdyz vidim Terencuv lisacky usmev, tak se mi podlamujou kolena jak 17 lete holce na koncertu Lunetic. Stale ho totiz vidim po boku sveho partaka Buda Spencera. Asi je uz na dosmrti zaskatulkovany :-) Stale vynikajici G.Hackman a paradni pribeh davaji filmu punc opravdu dobreho filmu. Byt zkusenejsi reziser a lepsi scenarista, mohl z toho byt genialni film. ()

Martin741

Terence Hill /jestli se rozzlobime, budeme Zli, Suda a Licha/ ked je sam tak tocil len priemerne filmy. Najlepsie jeho filmy su suverenne BS/TH dvojica. Tuna hral vsak aspon Gene Hackman /Prime Cut, Rozhovor/. Tematika novembra 1918 nic moc, kulisy len podpriemer, dialogy nic moc, Dyk Richards ako rejza mi nic nehovori : 45 % ()

Fallen_One

Na první pohled se to nezdá, ale je to docela emotivní film. Není v něm moc bitev, ale když už se nějaká přichomýtne, tak stojí za to. Výborný Terence Hill, průměrný Gene Hackman a zajíamvý Ian Holm v netradiční roli. Příběh o hrůzách války, o citovém vzplanutí co nepadlo ve šťatsný čas a hlavně o poušti. Navíc má několik zapamatováníhodných scén, které vám vyrazí dech. ()

zette

Nevim proc, ale tento film me zacal nudit uz od 15. minuty, absolutne bez atmosfery a vtahnuti do deje. Z hereckych vykonu asi nejvice zaujal Terence Hill. Uz to nikdy nepotrebuji videt. ()

mortak

Kdo čeká akční dobrodružství, bude zklamán. Film se v rámci mantinelů daných mainstreamem snaží řešit vztah vojáků a žen vojáků k válce. Nepřináší nic světoborného, spíš opakuje všechny známé klišé - Foster a Gypsy ztělesňují ty pravé ctnosti vojáka, ale tomu prvnímu už válka zničila duši. Ale právě jeho citová okoralost a zároveň tvrdost, jakou vynucuje disciplínu, přitahuje ženy. Jenže ty jsou u pravého vojáka vždy až na druhém místě, za válkou. Max von Sydow hraje jiný druh vojáka - jeho válečným polem je vědecký výzkum a nové objevy. Jenže hlavní myšlenka filmu je trochu kontroverzní: Chlapče v kině, vidiš, že být vojákem je tvrdá práce, že tě bude pomalu a jistě ničit, že šance dožít se stáří jsou malé, ale chlapče, pořád to stojí za to. Jen se podívej na Terenceho! ()

majo25

Priemerné spracovanie príbehu z vojnového prostredia tesne po skončení 1. sv. vojny. Nebojuje sa však kvôli zisku územia, ale kvôli ceneným archeologickým vykopávkam. Bohužiaľ, ani kvalitné multinárodnostné herecké obsadenie nedokáže ovplyvniť (alebo iba slabo) nemastný-neslaný príbeh, ktorý podľa mňa zlyháva už na papieri. Režisér mu napriek tomuto "handikepu" nevtesnal žiadnu silnejšiu myšlienku, scénu či moment, ktorý by ostal zapamätaniahodný. Záverečná bitka, ktorá je celkom dobre zvládnutá, síce diváka pookreje, ale musí sa na ňu čakať príliš dlho. ()

sator

Legie tvrdá nelítostná stejně jako film.. Oficiálním heslem legie je : „Honneur et Fidélité“ (Čest a věrnost) nikoliv často zmiňované Jít nebo zemřít. To se stalo pouze nepsanou pravdou, vycházející ze zkušennosti.Terence Hill! ()

Mylouch

Příběh, který neoplývá kdovíjakou dramatizací a ani herecké osobnosti nemají tak moc co na hraní. Celkově se jedná o obecné ohlédnutí za existencí Cizinecké legie s jejími ambivalencemi, které vysoko nad hladinou 3* spolehlivě drží vážná stylizace a snaha o vizuální kvalitu. ()

andrii

Tam život zrní před očima, stíní mu chrám smrti. Žízniví jsou muži ohnivých stop, které ženou, sežehnou vlastní zájmy cti, hodnoty pod. Žádná karavana fata morgány. Jezdci vlajících hábitů, z masa a kostí, zajedno jsou. Na máry padnou, do jámy se propadnou. Pěšáci - cizáci. Pohltí je písky času, zlatou tmou. ()

gjjm

Tenhle film napravil můj mírně pocuchaný názor na válečné filmy - skvělý příběh s myšlenkou i spádem, vynikající herci (Terence Hilla bych v takové roli rozhodně nečekal) hrají skvěle napsané postavy, autroři měli smysl pro humor, atmosféru i filmařinu...skvělá atmosféra tvrdého prostředí cizinecké legie, nejdiscpilinovanější (nebo rozhodně nejtvrdčí) armády na světě, na konci správná jatka a pak nádherná pointa. Nemám nejmenší důvod nedat pět hvězdiček. - Pane, v těchto botách nemůžu pochodovat, jsou mi malé. - Nemůžeš v nich pochodovat? No tak budeš pochodovat bez nich. ()

mirec88

Opäť sa mi potvrdilo, že staršie filmy, ktoré nie sú veľmi známe sú o to lepšie. Výborný snímok, ktorý vás prekvapí svojou surovosťou, ale vlastne to tak bolo. Začínajúci Terence Hill pridal do inak dosť krutého snímku trocha humoru, ale našťastie nie veľa a bolo to fajn. Aj tak je to dosť smutný, emotívny, ale veľmi silný príbeh. Úžasný preslov Gena Hackmeana a Terenca Hilla to ešte potvrdzuje. ()

Autogram

Vojnový film s prímesou romantiky, s ktorou sa to napriek modrým očiam Terenca Hilla veľmi nepreháňa. Z filmu mám dobrý pocit aj napriek trochu zvláštnej záverečnej bitke, kde sa stretla hŕstka legionárov proti asi miliónu ozbrojených Arabov a výsledok... si treba pozrieť. Dobré obsadenie, dobrá kamera a Gene Hackman zabezpečujú silný filmový zážitok. –––– Muž na pochodu umírá tam, kde padne. ()

Jello Biafra

Vojnový film z prostredia francúzskej cudzineckej légie nám predstavuje čatu legionárov, ktorí dostanú za úlohu brániť vykopávky v púšti pred nájazdmi beduínov. Hviezdne obsadený film plný výborných bojových scén a s Terencom Hillom v akčnej úlohe. ()

ranp

Slušný film s velmi sympatickým Terencem Hillem. Už jsem teda viděl s Terencem lepší filmy, nicméně i tak snímek stojí za zhlédnutí a má překvapivý konec. ()

Han22

Terence Hill se pokusil v roce 1977 prosadit v anglosaských zemích. Natočil jednu komedii a pak tenhle válečný film, na hony vzdálený veškeré jeho tvorbě. Je to pomalý, trošku depresivní film o skupině legionářů po konci 1. světové války, která se v Maroku vydává chránit jedny vykopávky před arabskými kmeny; takový trošku obrácený Lawrence z Arábie. Přes pomalost je to výborný film, který táhnou především postavy. Zaslepený archeolog, kterému jsou přednější památky než lidské životy. Arabský náčelník, který po právu brání kulturní dědictví své země. A jeho přítel, americký major zdeptaný z umírání svých lidí a znechucený nesmyslnou misí. Fungují tu i mikropříběhy vojáků, stejně jako zdeptaná žena která odmítá lásku bez šance na budoucnost. Hill tu na začátku hraje frajírka, co předvede pár kravin a akrobatických kousků, ale v průběhu filmu se mění na odpovědného a obětavého legionáře. Rozhodně se mezi dalšími skvělými herci (Hackman, Deneuve, von Sydow, Holm) neztratil. Na konci přijde navíc naprosto fantastická (a beznadějná) bitva s krásným dovětkem, která je odměnou pro ty co vydrželi pomalý děj. Silné 4* a mám pocit, že jsem to kdysi dávno viděl. ()

Devadesát Dva

Neotřelý je casting - Gene Hackman, Terrence Hill, Max von Sydow, Ian Holm. Hill se dostává jako svůj typický charakter (pozitivní chaos element) do jednotky francouzské cizinecké legie a vlastně je to takový myšmaš vší té tématiky z pouště, je to jako Lawrence z Arábie a Mumie, ale zkrátka to není tak dobré a nemá moc co nabídnout, ať se podíváte na jakýkoliv aspekt filmu - vše jste mohli vidět někde jinde a lépe. ()

Wally

Klasika...dobře odvedená filmařina. Hackman hajzl, von Sidow suchar, Hill boží... Na to jak to je staré, tak mne to bavilo a dokoukal jsem bez přestávek 👍 ()

Shakeus

Čekal jsem něco dost jiného, něco o dost lehčího, abych tak řekl. Toto byl překvapivě inteligentní film se zajímavými postavami, které je radost sledovat. Terence Hill zde vystřihl výborný výkon a po pár minutách jsem zapomněl, že ho znám vlastně jen z těch jeho divokých komedií. Jen ten konec jsem mu tak úplně nesežral. Gene Hackman by měl jít vyučovat herectví, je to ten typ, co řekne vše jen pohledem. Přemýšlel jsem nad pětibodovým hodnocením, ale asi rozhodla délka filmu,mohl být delší na takové téma, a pak ten již zmiňovaný konec, byl takový dobový, až divadelní a nějak mi tam nezapadl. ()