poster

Legenda o vášni

 • USA

  Legends of the Fall

 • Slovensko

  Legenda o vášni

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1994, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ivoshek
  **

  Teda, to byla nálož romantiky. Text distributora je možná zbytečně dlouhej, ono by stačilo napsat, že na ranč přijede pani Ormondová a veškeré mužské osazenstvo by jí rádo udělalo dítě (slušně řečeno), což je základní linka proložená věcmi jako válka, volby, pašování atd. Jinak míra úmrtnosti u Ludlowových je hodně vysoká a ke konci filmu i trochu otravná. Aby to nevyznělo úplně zle, film má excelentní kameru a hudbu - scénérie středoamerické krajiny s Hornerovou hudbou jsou úžasné a na Anthonyho Hopkinse - zvlášť v poslední tak třetině filmu - je radost se dívat. Kdybych to měl brát v kategorii "romantické filmy", je to hooodně vysoko nad různými pseudokomediemi s tou odpudivou paní ze sexu ve městě nebo Meťů Mekonohým. Když to beru podle sebe, jsou to férové dvě hvězdičky.(21.1.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $66,638,883Tržby Celosvetovo $160,638,883║ Možno miestami trošku príbehovo rozťahané ale celkovo vďaka niektorým silným momentkám to naberie na takej sile, že na tie slabšie chvíľky to dá zabudnúť, krásna hudba, uhladený vizuál, dobré obsadenie, presne tak ako to býva zvykom u Edwarda Zwicka. /80%/(18.10.2005)

 • pepo
  *****

  Rovnako ako väčšine diel Edwarda Zwicka (Posledný samuraj, Glory), sa ani tomuto počinu v čase premiéry nedostalo takej pozornosti, ako by si zaslúžil. Fantasticky nasnímaná rodinná kronika s jednou z najlepších kompozícií Jamesa Hornera sa tak doceňovala až postupom času. Príbeh troch bratov milujúcich jednu ženu dostal definitívne do prvej ligy Brada Pitta a ponúkol ďalšiu skvelú príležitosť Anthonymu Hopkinsovi. Množstvom vynikajúcich scén okorenená osudová romanca patrí k tomu najlepšiemu, čo v 90. rokoch v žánri vzniklo. Oscar za kameru a ďalšie dve nominácie. Perfektný film, ktorý si užijú obe pohlavia.(16.3.2016)

 • poz3n
  ***

  Zwickovy filmy jsou pro mě synonymem kvalitních blockbusterů. Neboli kvalitních výpravných spektáklů, které dokážou oslovit jak náročnějšího, tak i běžného diváka. To celkem splňuje i Legenda o vášni, jenže narozdíl od Zwickovo pozdějších Samurajů a Diamantů je plná patosu, který ale není ukočírovaný v mezích, které u podobných snímků čekám, což následně podlamuje zážitek, který by třeba jen i samotné herecké obsazení mělo jistojistě nabídnout. 6/10(1.7.2014)

 • Anderton
  ***

  Druhý slávny film Edwarda Zwicka predstavuje vtedy vychádzajúcu hviezdu Brada Pitta a Juliu Ormond na vrchole kariéry, kedy som ju považoval za najkrajšiu herečku na svete. Túto trochu dlhú melodrámu som videl už dosť dávno, takže s konečným hodnotením počkám až po druhom vzhliadnutí. Alebo jej pozeranie prenechám radšej citlivým diváčkam, ktoré tú osudovosť a dlhé vlasy Brada Pitta ocenia zopár úprimnými slzami.(15.2.2007)

 • - Edwardu Zwickovi trvalo 17 let, než příběh přetvořil na scénář. (PußyMagnet)

 • - Calgary bylo vybráno pro filmování hlavně kvůli suchému podnebí. Jakmile se začalo filmovat, tak štáb zažíval rekordní srážky. (PußyMagnet)

 • - Příběh, který čte plukovník Ludlow chlapcům před spaním, je "Rikki-Tikki-Tavi" z knihy Rudyarda Kiplinga "The Jungle Book". (PußyMagnet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace