Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (444)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Zwick to má prostě v ruce. Na režisérském postu si nedokážu představit nikoho jiného, kdo by tak nulový děj dokázal přetavit do více než dvouhodinové epické podívané, která bude jako magnet přitahovat divákovo oko pomocí nádherně vedené kamery Johna Tolla a ani na chvilku nebude nudit. Výrazné herecké hvězdy předvádějí v rámci svých možností silný nadprůměr, což nepřekvapí u Anthonyho Hopkinse či Aidana Quinna, ale i takový Brad Pitt se snaží uhrát „něco víc“, i když chvílemi sklouzává do silně patetického přednesu své role. A i když podobně rozmáchlé epické podívané nebyly nikdy mým šálkem čaje, nemůžu si najít jediný rozumný důvod, kterým bych si ospravedlnil nedání plného hodnocení. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Úžasně natočené napínavé romantické drama a moderní western s krvavými válečnými scénami v životním příběhu tří bratrů (Ai.Quinn, B.Pitt, H.Thomas) a jejich otce bývalého plukovníka (A.Hopkins) na počátku 20. století na ranči v divočině v Montaně. Je to epický příběh, jak jejich životy ovlivnila vláda, 1.světová válka, prohibice a zrada a láska všech tří bratrů k jedné ženě (Julia Ormond). Je to o citech a ty vyvolává nejvíce divoký vlasatý Tristan (Pitt) a krásná, ohnivá a nešťastná Susannah (Ormond). Je to o hercích - dobří jsou všichni, nejvíce září Anthony Hopkins (zvláště v závěru - po mrtvici - je nepřekonatelný) a Brad Pitt se svým neklidným charismatem (scény uklidňování Julie před odjezdem do války a zároveň již z náznaků jasná jejich počínající vášeň, zuřivá pomsta bratra ve válce, napadení hostinského kvůli pivu pro přítele indiána, divoká jízda na koni nad srázem), dobrý je také chladný Aidan Quinn (nejlepší ve vypjatých střetech s Tristanem). Trailer: http://www.csfd.cz/film/13350-legenda-o-vasni-legends-of-the-fall/videa/ ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Naprosto perfektni romanticko dobrodruznej film. Pribeh sice kdovijak originalni neni, ale jelikoz se odehrava behem spousty let, tak se toho stane hodne zajimavyho. Mezi nejlepsi cast filmu patri urcite valecna asi dvacetiminutovka, ktera je naprosto dokonala. Naopak Pittovo cestovani kolem sveta mohlo bejt vyuzity daleko lip. Trochu mi prislo, ze v druhy pulce filmu misty lehce dochazi dech, ale Zwick to vzdycky nakopnul nejakou silnou scenou. Ono v podstate cely to je natoceny dost pusobive a obcas jako slusnej dojak. Navic tu jsou paradni herci, nejlepsi je Hopkins, na kterym je perfektne udelano starnuti a pak perfektni a pekna Julia Ormond. Co se tyce Pitta, ten je misty nic moc a misty perfektni a navic nejaky starnuti na nem vubec maskeri neudelali, ale jakmile je zarostlej, jakoby dostal minimalne kybl charismatu a nastesti je zarostlej hodne casto. No a jeste staci zminit paradni hudba a perfektni kamera a je to jasnejch 5*. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Rovnako ako väčšine diel Edwarda Zwicka (Posledný samuraj, Glory), sa ani tomuto počinu v čase premiéry nedostalo takej pozornosti, ako by si zaslúžil. Fantasticky nasnímaná rodinná kronika s jednou z najlepších kompozícií Jamesa Hornera sa tak doceňovala až postupom času. Príbeh troch bratov milujúcich jednu ženu dostal definitívne do prvej ligy Brada Pitta a ponúkol ďalšiu skvelú príležitosť Anthonymu Hopkinsovi. Množstvom vynikajúcich scén okorenená osudová romanca patrí k tomu najlepšiemu, čo v 90. rokoch v žánri vzniklo. Oscar za kameru a ďalšie dve nominácie. Perfektný film, ktorý si užijú obe pohlavia. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Edward Zwick ani v Legendě o vášni nezklamal. Jen nechápu, jak je možný, že jsem o tom filmu v životě neslyšel. Přitom je to velkofilm jako Brno, který Nova musela a měla protáčet na své televizi půlrok co půlrok. Každopádně se tak nestalo a možná je to lepší. Legenda o vášni je totiž výborný film po všech stránkách. Příběh, herci, hudba, kulisa....jen ta klasická Zwickova amerikanizace, patriotismus a to všecko kolem. A dost možná ještě hrozně zničená postava Brada Pitta, že horší to snad ani být nemohlo. I tak to ale stálo za to. Nedokázal jsem od toho odtrhnout oči, bavilo mě to, mělo to spád, jako velkofilm má mít a jak to Edward Zwick umí. Jeho filmy miluju. Není jedinej, který by mě dokázal zklamat. Ať už je to Poslední samuraj, Odpor nebo Krvavý Diamant (to je taky jeden z nejlepších filmů co jsem kdy vůbec mohl vidět). Určitě mu za to přispívají také herci. Na svojí dobu se výborně sešli. Právě třeba Brad Pitt jako mladík, který se rozjíždí, nebo oskarový Anthony Hopkins, který nikdy nezklame. Nebýt toho, že je tenhle film vlastně o vášni, citech, a lásce, dal bych možná za pět, ale to bych musel hodnotit jiný film. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (25)

  • Film aj kniha obsahujú príležitostné výrazy v cornwallskom dialekte pričom Ludlovci majú byť imigrantskou rodinou s cornwallskými koreňmi (etnická skupina britských Keltov). (Arsenal83)
  • Příběh, který čte plukovník Ludlow chlapcům před spaním, je "Rikki-Tikki-Tavi" z knihy Rudyarda Kiplinga "The Jungle Book". (PußyMagnet)
  • Prvním promítacím víkendem film vydělal 14 milionů dolarů, celkově pak 66 milionů dolarů. (PußyMagnet)

Reklama

Reklama