poster

Legenda o vášni

 • USA

  Legends of the Fall

 • Slovensko

  Legenda o vášni

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1994, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  Nádherná kamera, výborný Hopkins, charismatický Pitt a nepříliš objevný příběh. Plus klišoidní závěr ve stylu "na poslední chvíli". Je to pěkná podívaná, ale bez nějaké přidané hodnoty a nemám důvod si ji pustit znova. Pittovy fanynky jsou ale určitě jiného názoru, protože jemu to dlouhé háro a plnovous fakt sedne.(11.5.2003)

 • Fr
  *****

  KAŽDÝ BOJOVNÍK DOUFÁ, ŽE SI HO NAJDE DOBRÁ SMRT. ALE TRISTAN NEDOKÁZAL ČEKAT. VYHLEDÁVAL JI..... /// Stejně jako bratři Grimmové dokázali pohádky psát, tak E. Zwick je dokáže točit. D O K O N A L Á filmařina, příběh silný v dramatických scénách a v hereckých výkonech, s nádechem vášně a dobrodružství – tedy okamžiků, který dělají filmovýho diváka šťastným. ŠTĚSTÍ JE OŠIDNÁ VĚC. Šťastná? S Tristanem? A přitom taková kravina – o jedný ženský, která ,,koluje“ mezi třema bráchama, aby nakonec zjistila, že ....(tak schválně!...). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, proč nemám nechávat bratra objímat snoubenku (SVOJI!). 2.) Zjistím, proč měl mrtvej děda vyříznutý srdce (pokud samozřejmě policie vyloučila brutální vraždu). 3.) Nevím, jak to dopadá, když je široko daleko jediná ženská. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(3.7.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $66,638,883Tržby Celosvetovo $160,638,883║ Možno miestami trošku príbehovo rozťahané ale celkovo vďaka niektorým silným momentkám to naberie na takej sile, že na tie slabšie chvíľky to dá zabudnúť, krásna hudba, uhladený vizuál, dobré obsadenie, presne tak ako to býva zvykom u Edwarda Zwicka. /80%/(18.10.2005)

 • zipper111
  ***

  Nese se to v duchu nějakého románu, možná to má předlohu, nepamatuju se, ale celkově to je vlastné úplně o ničem. Tolik smrtí nebylo ani v Total Recall, příběh je červená knihovna řízla westernem, který za nic nestojí, jediní herci co hrají dobře jsou Hopkins a Pitt, kterej je tady mimořádně nesnesitelnej, ačkoliv ho mám jako herce rád. Tak nevím, kdybych se na to musel koukat dvakrát, začal bych snad radši přemýšlet o "Susaniným řešení".(21.10.2012)

 • malylada
  *****

  Až neskutečně epicky se podařilo přenést na plátno romantický příběh, plný silných okamžiků. Herecké výkony se nedají popsat slovy a Brad Pitt s Anthony Hopkinsem opravdu září. Zwick se vymazlil s každou scénou, kdy dokáže pohnout emocemi nespočet krát a navíc děj chytře zasadit do historických reáliích. Celé to umocňuje fantastická hudba, která svoji intenzitou posunuje tyto momenty o několik pater výše. Možná na závěr přichází klišé, uspěchanost, ale rozhodně to nekazí celkový dojem, ba naopak. Film je opravdovouu Legendou o vášni.......9/10(13.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace