Legenda o vášni

Legends of the Fall

Legenda o vášni

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1994, 127 min

Ja si nemôžem pomôcť. Musím dať päť hviezdičiek. Po dlhej dobe vo mne zanechal nejaký film kúsok zo seba. Hudba prenádherná. Vynikajúci Hopkins, ktorého výkon sa z minúty na minútu zlepšoval a gradoval. Divoký Pitt, ktorého som si nakoniec aj tak obľúbil, hoci porobil blbostí neúrekom. Avšak Julia Ormond - úžasná. Videl som niekoľko neuveriteľných scén a tie ma dokázali fakt dojať...(1.1.2008)

Pěkný film na nedělní odpoledne. Nebo podvečer. Vášnivý vztah mezi Susannou a Tristanem? No jediná vášeň, která zde byla zřejmá, se týkala sepjetí Tristana s přírodou, nic víc, nic míň. Velká herecká sešlost, která upadla do pozadí vlivem plytkého scénáře. Škoda. Zkrátka Legenda o vášni na mě působila jako výplod, který by zapadl spíš do podoby tv seriálu (či telenovely?) než celovečerního filmu, který se odehrál a "nic" - vzpomínka zůstane jen na pár tváří a medvěda v nitru.(22.6.2009)

Naprostý filmový orgasmus!. Není to sice čistých 5*, ale v tomhle případě spíš rád přidám než uberu. Nádherně odvyprávěný příběh, který musí zasáhnout i totálního neznaboha se srdcem z kamene. Nevím co si zaslouží největší chválu, jestli kamera, režie, hudba a nebo herci. Nicméně Edward Zwick odvedl prvotřídní práci a všechny atributy sladil v nezapomenutelnou podívanou, která je pro mě pohlazením na duši. Úžasný film. 95%(12.3.2011)

Úžasně natočené napínavé romantické drama a moderní western s krvavými válečnými scénami v životním příběhu tří bratrů (Ai.Quinn, B.Pitt, H.Thomas) a jejich otce bývalého plukovníka (A.Hopkins) na počátku 20. století na ranči v divočině v Montaně. Je to epický příběh, jak jejich životy ovlivnila vláda, 1.světová válka, prohibice a zrada a láska všech tří bratrů k jedné ženě (Julia Ormond). Je to o citech a ty vyvolává nejvíce divoký vlasatý Tristan (Pitt) a krásná, ohnivá a nešťastná Susannah (Ormond). Je to o hercích - dobří jsou všichni, nejvíce září Anthony Hopkins (zvláště v závěru - po mrtvici - je nepřekonatelný) a Brad Pitt se svým neklidným charismatem (scény uklidňování Julie před odjezdem do války a zároveň již z náznaků jasná jejich počínající vášeň, zuřivá pomsta bratra ve válce, napadení hostinského kvůli pivu pro přítele indiána, divoká jízda na koni nad srázem), dobrý je také chladný Aidan Quinn (nejlepší ve vypjatých střetech s Tristanem). Trailer: http://www.csfd.cz/film/13350-legenda-o-vasni-legends-of-the-fall/videa/(5.4.2009)

• Ivoshek

Teda, to byla nálož romantiky. Text distributora je možná zbytečně dlouhej, ono by stačilo napsat, že na ranč přijede pani Ormondová a veškeré mužské osazenstvo by jí rádo udělalo dítě (slušně řečeno), což je základní linka proložená věcmi jako válka, volby, pašování atd. Jinak míra úmrtnosti u Ludlowových je hodně vysoká a ke konci filmu i trochu otravná. Aby to nevyznělo úplně zle, film má excelentní kameru a hudbu - scénérie středoamerické krajiny s Hornerovou hudbou jsou úžasné a na Anthonyho Hopkinse - zvlášť v poslední tak třetině filmu - je radost se dívat. Kdybych to měl brát v kategorii "romantické filmy", je to hooodně vysoko nad různými pseudokomediemi s tou odpudivou paní ze sexu ve městě nebo Meťů Mekonohým. Když to beru podle sebe, jsou to férové dvě hvězdičky.(21.1.2012)