Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

monny9987

Láska, nenávisť, žiarlivosť, vojna, indiánska etnicita, bratská láska...všetko zabalené do "krásnej" drámy s trblietavou mašličkou v podobe krásnej Julie Ormond. Film nemôže nechať nikoho chladným, dokonca núti človeka zamyslieť sa nad skutočnými životnými hodnotami. Grandiózne výkony, ktoré popisovať ani nebudem, pretože by to bolo zbytočné, každý si v každom zo zúčastnených hercov nájde ich kvality a posúdi sám. ()

Jancasamota

Pro mě nic moc, jsem překvapená vysokým hodnocením- asi proto, že nemám ráda Julii Ormondovou, příjde mi prkenná a nepřesvědčivá kdykoli v jakékoli roli, hvězdičky dávám jen Pittovi a horám.A dabing je hrozný!!! ()

misiacik

Fascinujúci film v ktorom som spoznal osobne Brada, bol som s ním na pivo, potom na poldeci a skončili sme f Kofišopoch potackávajúci sa páni v "rokoch" Boli to krásne roky, mal som ho iba pre seba, bol mi ako kamarát, druh, brat, potom prišiel k veľkým peniazom a zrazu ma nepoznal, bol som pre neho iba vzduch, časť príbehu ktorá sa stratila kdesi v článkoch hlavonožca bezhlavo sa snažiaceho dostať sa z bahna po extrémne výdatných letných dažďoch. Zostal som sám, tak ako Tristan... Krásny film, krásna hudba. Príbeh na ktorý sa nezabúda. ()

thymus

Valnou část filmu jsem přemýšlela, o jakéže to vášni ten příběh je. Očekávala jsem vášeň mezi mužem a ženou, tedy mezi Tristanem a Susannah, jenže tam, ač jsem se snažila, jsem ji nějak nepozorovala. Ona taky Suzanne v podání Julie Ormond byla nemastná neslaná. Naopak u Tristana jsem tu vášeň přece jenom našla, a to nespoutanou vášeň ke zvířatům, k divočině, k lovu. Jeho vášeň k Susannah byl vlastně taky jenom lov. A když kořist chytil, přestala ho bavit. – Od filmu jsem čekala mnohem víc, vzhledem k pověsti, co ho předcházela. Co ale opravdu stálo za to, byla překrásná příroda, kamera a nádherná hudba. A jenom povzdech – ať Brad Pitt hraje jak chce dobře, stále v něm vidím jenom Brada Pitta... ()

lenka26

Nádherný velkofilm, jeden z mých nejoblíbenějších. Tolik lásky, tolik smutku...tento snímek snad musí nadchnout každého. Výborní herci, nemohli být snad obsazeni lepší. Krásný příběh, u kterého ukápne nejedna slza. Nejdojemnější je pro mě scéna, kdy Tristan po tom všem ke konci prohlíží fotku všech tří bratrů, které fotila sama Susannah před lety. Ta scéna mě vždy dostane. Velká podívaná. ()

wodacka

Když jsem viděla tenhle film před asi 10-ti lety poprvé, pamatuju si, že mě síla příběhu dostala, pořád jsem o něm musela přemýšlet. Dokonce jsme ho na gymplu se spolužačkou při hodině němčiny hodnotily tak hlasitě, že se po nás při vyslovení slova "vášeň" němčinářka nepěkně podívala. Ale to už je dávno. A ač nejsem žádnou obdivovatelkou Brada Pitta, moc se mi jeho projev líbil a proto můj první a zřejmě poslední džungarský křeček slyšel na jméno Tristan:-). ()

J.Bonnie

Romantika jako Brno a k tomu Brad Pitt - okouzlujcí, nedostupný, nepolapitelný a fascinující. Skvělé výkony všech představitelů a filmu celkově nemám co vytknout: kéž by ve mně zanechalo podobnou stopu více filmů. ()

marek1972

Nádherná príroda, mladý Brad Pitt. Julia Ormond, ktorá takto zažiarila ešte v Prvom rytierovi, potom sa mi jej filmografia nejak stratila. A skvelá hudba to celé podčiarkuje. ()

Porthos

Velmi silný příběh o lásce i o duši muže, který má sílu rozhodovat se sám za sebe a podstoupit všechny důsledky s tím spojené. Drsná filmařská poezie, navazující na vellá díla klasiků literatury svým humánním pojetím a poselstvím. Skvělé obsazení, dokonalý Brad Pitt a skvělý Antony Hopkins! Nádherná muzika a příběh, který svou epikou musí zaujmout každého, kdo rozumí vypravěčskému umění. Chcete-li prožít silný příběh - pak jste na správné adrese. Je to příběh o respektu, úctě a lásce v čisté, až krystalické podobě. Pro citlivého a vnímavého diváka, který se nechá... prostě obohatit. ()

Coumway

Film s veľkým F.Výborný Hopkins a takisto aj ostatní protagonisti.Skvelá hudba kombinovaná s nádhernou scenériou severnej ameriky.Snímok môže kľudne konkurovať takým drámam ako napríklad Forest Gump či Shawshank.Srdcervúci príbeh a skvelá legenda ktorú nám vyrozprával jeden starý indián. ()

vampvegetar

film do nepohody, vložený do nádherného prostredia, solídne herecké výkony spojené so zaujímavým námetom a 2 krásne ženy ( tá druhá sa Pittovi vydarila ešte viac ako "pochybná" Julia, ktorá tu dokazuje, aké niekedy vedia byť ženy hlúpe). a Hopkins opäť vo forme, nie síce ako v Mlčaní jahniat, ale nomináciu na Globy či Oscara kľudne mohol dostať. P.S. : Brad Pitt žije a kľudne si zahrá aj "lupiča" milionárov v Ocean´s Number. ()

kamilao

Achjooooooooo když ten Brad je zkrátka neodolatelný......vůbec celý tenhle film je opravdu vášnivý a zajímavý. Sice nemám ráda filmy typu western, ale beru to tak, že je to romantický a hotovo.........žádný happyend se ale nekoná..... ()

Vozik

Jestli mám kdy chuť podlehnout dětinskmu zamilovaní do filmového hrdiny, pak je to v tomto případě. Ač se stydim za to, jak je to adolescentní, z Brada Pitta v tomto filmu nemůžu spustit oči, přestože mi je jeho "přírodní" povaha občas lehce nesympatickà. Krásný, napínavý, možná chvilkami neuvěřitelný příběh o lásce tři mužů k jedné ženě, ale i o znovunalezeném štěstí a v zápětí jeho ztrátě. Pocitově silný film, nechápu že se ke mě dostal až teď... ()

Nameless01

Když film začínal vyprávěním starého indiána u táborového ohně a záběry na krásnou americkou přírodu, tak jsem očekával nějaký vizuálně pěkný historizující příběh s ubrečenými zamilovanými hrdiny v čele s Bradem Pittem. Neměl jsem úplně pravdu. Postavy vystupující v příběhu byly o poznání opravdovější a jejich pocity uvěřitelnější než v nějaké tuctové romanci. Očekávejte návštěvu ranče, ve kterém mezi třemi bratry stoupá napětí po příjezdu lehce neurotické snoubenky jednoho z nich. Děj ovlivní i skutečné historické události jako 1. svétová válka nebo prohibice v Americe. Kamera i střih odvádí obstojnou práci, poslechnete si příjemnou hudbu a na očích budete mít dvě hvězdy - Pitta v roli společensky nekonformního romantického hrdiny a Hopkinse jako otce poutaného silně ke svým synům. A k tomu tam máte ty indiány, modré hory rámující zelené pastviny, naštvané medvědy a i pár zlých hochů se zbraněmi. Jediná přímá výtka směřuje k úsměvnému klišé posledních pěti minut. ()