Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

Callie

Love story jak má být. Jen trochu zbytečně dlouhé, ale za krásné pokoukání na divokého Pitta, ostatní krasavce včetně Hopkinse a nádherné exteriéry, přidávám na 5* . 10/2013- omlouvám se za předcházející slova - "zbytečně dlouhé" , není tam nic zbytečného - miluju ten film. Jo a miluju Tristana - jako všichni . :-) ()

Katy19

Souboj dvou bratrů o jednu dívku. Rozumem bych fandila Aidanu Quinnovi, ale srdcem bezpochyby Bradu Pittovi. Je tam tak neskutečně živočišný jako nikde. Úžasné herecké výkony - hlavně Hopkins a Pitt, podmanivá hudba, krásná příroda a jeden smutný příběh lásky. ()

Misterioso

Až neuvěřitelný příběh (tím ovšem nechci říct, že je nikterak úžasný, spíš bych ho nazval nijak "objevný") mapující osudy jedné americké rodiny od dob konce Divokého západu přes kruté bitvy 1. světové války až po dobu prohibice. Vyzdvihl bych především příjemné obsazení (skvělý Anthony, okouzlující Julia Ormond či Brad Pitt, jehož si musely užívat především jeho fanynky), více než povedenou hudbu Jamese Hornera či práci Edwarda Zwicka, který takovéhle filmy prostě umí. ()

Kybela

Knížku jsem, jako jednu z mála, nedočetla, ale filmová adaptace je celkem povedená. Brad Pitt opět vynikající a Anthony Hopkins drží svou laťku stále vysoko. ()

gipper

Nooojo, taky bych si byla bývala vybrala Tristana.. i přes veškerý trápení, který s ním Susannah měla. Všecky ty rodinný vztahový peripetie to teda bylo něco! Trochu mi tam překážela Julia Ormond, to totiž není zrovna moje oblíbená herečka, ale zase to krásně vyvažoval Anthony Hopkins s Bradem Pittem. Za podívání to určitě stojí a já se na tenhle kousek někdy ráda podívám znova. Při dnešním rozpoložení jsou to čtyři hvězdy a do budoucna se uvidí :o) ()

oiuoiu

Dala bych ráda pět hvězd. Želbohu - Julia Ormond zde působí jako taková půvabná, domácká ženuška, čímž vypravovaný příběh pro mne poněkud ztrácí na smyslu, takže čtyři. ()

gezper

Docela pěkné, výpravné (a prý silně) romantické drama, ovšem ve výsledku nic srdcervoucího 'o čem bych psal domů', napíši tedy jen sem. Exteriéry, kamera, herci, všechno klape. Scénář je často postavený konstrukt, tak aby to nějak vycházelo. Těch milostných překrývajících vztahů sem tam vešlo očekávatelně dost. To si ostatně každý střízlivý divák dokáže dopočítat. A to již od scény, kdy dorazí mladá jen zpola osedlaná klisna na ranč plný nevybouřených hřebců. Julia Ormond, kdo by to do ní řekl, poběhlice jedna. Divím se, že se tam o ni nepobili hned na začátku, mohli si ušetřit točení takhle dlouhého filmu. Čekal jsem to hodně do sladké romantiky a dostal jsem překvapivě spíš dobrodružnou výpravnou ságu rodiny Ludlow a jejich ranči, kam pořád někdo přijíždí a odjíždí - někdy za půlkou jsem to už přestal počítat. Fanynky Pitta budou nadmíru spokojeni, má dlouhé vlasy, občas zarostlý obličej, pořád je hrozně 'free', nespoutaný, divoký atd. atd., až mu z toho samotnému parkrát hrábne. [70%] ()

JFlower

Krásná krajina, výtečně zahrané, s přimhouření oka i přijatelná délka, relativně silný příběh.. nicméně místy hodně rozvláčné, zahrnující přespříliš rodinných tragédií. Nic, co bych si pustila znovu. ()

ariari

ten príbeh je ako dobrá kniha. Je živý a vtiahne vás. O jednoduchosti alebo príjemnosti myslím nemôže byť ani reč, lebo pekná kamera podfarbila do mnohých úrovní každý minipríbeh vložený do veľkého celku. Je ako fakt dobré jablko, a Herci sú preto takí dobrí, lebo mnohých z nich vtedy len objavili a v kombináciis pánom Hopkinsom ,ve+kým milovníkom rybárčenia sa to dalo len prežívať,nie len prehrávať. ()

mucho3

Tristan v podání B.Pitta je sakra charismatický týpek a to nejsem jeho fanynka,ověšený skalpy nepřátel ze zákopů 1.světové války je zkrátka nezapomenutelný, jakožto i celý tento příběh 3 bratrů a otce zamilovaných do stejné ženy. ()

zigy

Sice výpravné, pěkná krajina a rádoby romantické, ale neuvěřitelně mdlé a povrchní. Navíc poměrně zmatené. Viděna jen první půlka, déle se to nedalo. ()

Scaevola

Snímek se (až na potměšilý distribuční překlad) zdařile snaží navodit dojem velkolepého příběhu o americkém snu a jeho limitech, přestože po většinu času mate smysly laciným romantickým pozlátkem. Dějový oblouk o ztrátě rodinné důvěry však odpovídá spíše první možnosti a i poněkud deziluzivní vyvrcholení o návratu od zrádné civilizace k divočině tento závěr potvrzuje. Co se týče výpravy, není co vytknout a pohledy na Skalisté hory jsou dech beroucí. Z hlediska obsazení sice nedokáži posoudit, zda trpný výraz, který po celou dobu nese B. Pitt, je výsledek jeho umu či naopak herecké nezralosti, ale uznávám, že role pustnoucího a znovu rostoucího nezkrotitelného muže mu svědčí, a věřím, že pro mnohé ženské srdce je stejným oříškem jako pro J. Ormond. Myslím tedy, že se jedná o dobrý snímek, který plní vše, co si předsevzal, ale domnívám se, že mi stačilo vidět jej jen jednou. ()

pold

Když vezmete předlohu ve stylu červeného braku, o něco lepší než Rozamunda Píčerová, ale ne zas o moc, a uděláte z toho film, vznikne obvykle neuvěřitelný humus. Ovšem když do toho narvete poměrně dost peněz a áčkové herce, hodnotí se to už těžko. Ano, ten film je hezky natočený, má fajn hudbu a celkem solidní atmosféru... ale i tak plný patetických klišé, a dlouhých mrtvých bodů, z nichž jakoby neumí vybřednout a dlouhé desítky minut se patlá v nasládlém bahně romantických a patetických chvístů, aniž by se někam posunul. 30% ()

PTuranyi

Romantický príbeh z červenej knižnice zabalený do westernového obalu s výborným úvodom, vojnovou eskaláciou a patetickým príbehom ľúbostného štvoruholníka. Láska krásnej Susannah s Alfredom sa nedočká naplnenia, pretože ten padne na bojisku 1. svetovej vojny. No jeho bratia sa vrátia a srdcia oboch planú láskou rovnako ako srdce ich brata (Ktoré Tristan z Európy priniesol domov). To je príčinou sporu medzi bratmi, podnikavého Samuela a horkokrvného Tristana. Produkcia je perfektná ale žiaľ réžia používa všetky prostriedky vrátane hercov a hudby, aby príbeh nadopovala pátosom. Anthony Hopkins rolu otca zvládol výborne ale Brad Pitt ešte nezvláda emócie. 70% ()