Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

Dupac

Naprosto neutrální film, vizuálně načančaný střední hollywoodský proud 90. let 20. století. Ke čtvrté hvězdičce mi v něm chybí aspoň jeden neotřelý režisérský nápad (co by s některými scénami dokázal takový Ang Lee!) nebo zvrat v ději, který bych nečekal dlouho dopředu. ()

KraLuban

Nádherná záležitost, úžasní herci. Miluju tyhle příběhy americké, které se vinou několika generacemi jedné rodiny, tohle v US prostě fakt umí. Krásné prostředí, divoký rozervaný Tristan, nešťastné lásky - je tam prostě všechno, co tenhle typ filmu má mít:). 90% ()

rime

Film, který má určité chyby, přesto stojí za pětihvězdičkové hodnocení. Herecké obsazení je skvělé. Předloha je bez nadsázky famózní. Samotný zpracování má svoje horší a lepší momenty. Podstatný je však základ a ten nemá chybu. Je to film, který dodnes funguje. ()

Bogrant

Krásne rozmanitý romanticko-dramatický vojnový, ale tiež (čo mne je bližšie) aj westernovsko-indiánsky film, s nádhernou rozľahlou divočinou, skvelými zábermi, jedným z naj dušelahodiacim Hornerovým soundtrackom a samozrejme bezchybným Hopkinsom a Pittom. Výborný záver. "It was a good... film". ()

Pharao20

Asi to chce istý druh talentu natočiť film tak, že aj dve hodiny sa zdajú ako celá večnosť. Príbeh zaujme ale nijak neohúri, a v podstate sa to ťahá od začiatku po koniec na jednej vlnovej dĺžke, dej nijak negraduje ani neupadá. Herecké výkony, hudba a výprava stoja za to, ale druhý krát to už vidieť určite nechcem ()

babuška

českej překlad je zavádějící, protože ten pád tam má význam, jinak film na který se občas mrknu, herecké výkony a samotný příběh stojí za to ()

Damnsinead

Zwick natočil film, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Vznikl tenhle guláš, kde se potkává telenovela s rodinným dramatem, westernem, válečným filmem a bůhvíčím ještě, samozřejmě s koňskou dávkou melodramatu. Milostný trojúhelník je pro amatéry, my máme rovnou čtyřúhelník. S tragickými osudy postav se roztrhl pytel. Kvalita scénáře je taky tragická. No, aspoň že to je pěkné na pohled. 30% ()

gizi

Takový typický Hollywood. Příliš, ale opravdu příliš "romantické" rozvláčné a nudné hudby dodává celému filmu na nekonečnosti. Dokážu ocenit snad jen pár krásných přírodních záběrů a trochu chlapské vášně a střílení ke konci filmu. 60%. ()

SirAduard

Dojemný film, s vtahujícím příběhem a výborným obsazením, kde každý svoji roli zahraje jak nejlépe dovede. Začátek sice pokulhává na některých místech (střih, motivace), ale v poslední hodince se film pořádně nakopne a zúročí vše, co doposud vystavěl. ()

Ondrish

Veľmi pekný film a aj napriek tomu, že Brada Pitta fakt nemusím, v tomto filme iné kvality prevýšili moje antipatie voči nemu a preto zaslúžené 3 hviezdičky. ()

Kowl3r

Prežiť život ako Tristan v objatí žien, dobrodružstva, koní a načierno pálenej whiskey by sa páčilo nejednému z nás.No bez ohľadu nato Edward Zwick natočil film o neobyčajných bratoch v neobyčajnom zväzku v neobyčajnej dobe. A aj vďaka výbornému hereckému obsadeniu, nádhernej divočine (aj v zákopoch) sa z neho stal jeden z mojich najoblúbenejších snímkov, ktorý má od A po Z všetko a to doslova. 5*... ()

Yodamylove

Krásná epická podívaná. A hodně mi příběh připomíná biblické podobenství o marnotratném synu... Dala bych 4,5 hvězdičky, kdyby to jen šlo... ()

st.lupen odpad!

127 minut plných kliše s mizerným příběhem, jehož základní rovina tu už byla mnohokrát. Forma jednoznačně převálcovala obsah, který byl téměř nulový. Kdyby toento film měl 10 Oskarů, pro mě je to obrovský a protivný odpad :-( Veliké zklamání. ()

jobina

Tak tento film mne opravdu zasáhl.. Nejsem fanynkou Pitta, je to vynikající herec, ale pokaždé mám pocit, že na mne civí jeho ješitnost. Takto i v tomto filmu, avšak přesto jsem mu zde naprosto uvěřila jeho vnitřní devastaci a jeho touhu. I když mohu litovat okolo umírající, jejichž osudy však jsou lehce předvídatelné, přesto lkám nad ním, jeho volností a svázaností zároveň. Jen to, že všichni kolem něj rostou a stárnou a jemu se neobjeví ani šedivý vlásek, a roky ve válce, na moři nebo v pustinách mu na tváři nezanechají jedinou stopu, to nějak nemůžu skousnout…. ()