Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

marleyy

65% Jak jsem viděl jméno režiséra, Brada Pitta a Anthonyho Hopkinse očekával jsem víc. Možná byla tak velká, že nejsem schopen docenit snímek, který nebyl vůbec špatný, bohužel mě místy nudil, což by se stávat nemělo. Krásná příroda a kostýmy. ()

rastlinka

Nadherny film, ktory si pozriem s radostou vzdy, ked sa da!! Anthony Hopkins, Brad Pitt a Julia Ormond dokazali v tomto dojimavom a uzasnom filme naplno ocarit svojim hereckym talentom. Pre mna obrovsky zazitok uz niekolko rokov dozadu po prvom zhliadnuti. ()

/Pablo

Kýbl plný patosu, na jehož dně sedí vysmátý "divoký" Pitt. Všechno dělané krásně na oko, tak aby pokud možno nezůstalo suché. Chybí mi prožitek skutečné hloubky příběhu. Za pár "filmařsky poctivějších okamžiků", dávám ***. ()

Martin741

Krasny a dojemny pribeh o tom, ako sa 3. bratia prihlasili do vojny proti voli otca /A. Hopkinsa/ a ako tato I. Svetova Vojna zasiahla do ich zivotov. Vyborny scenar, prekrasna priroda, dialogy na urovni a obcas aj nejaka zapletka sa vo filme najde. Krasa. 89 % ()

Hees

Legenda o vášni je film plný hereckých hviezd a nadpriemerných hereckých výkonov, ale to sa samozrejme dalo čakať od takého hereckého "ansáblu". Podobný koncept filmu som už asi videl. Teda koncept filmu je všetci chcú jednu ženu a ona nemôže nakoniec mať toho čo naozaj chce atď. Vo filme je niekoľko vrcholov či už malých, alebo väčších, ktoré úplne menia ďalší priebeh filmu a takto rozdelený film je kvalitne zocelený dobrou prácou a teda nepôsobí to nesúrodo. Film dostal Oscara za prácu s kamerou takže to tu všetci nejako ospevujú, ale pre mňa je vrcholom práca s postavami a ich vykresľovanie počas filmu, ktorý je dlhý natoľko, že aj postavy sa vyvíjajú a stále chcú niečo iné. Bohužiaľ je pravdou to, že film sa mohol končiť aj oveľa zaujímavejšie podla toho všetkého čo sa v ňom stalo. Nezabudnite sa tiež nadýchať krásneho prostredia, v ktorom sa film odohráva ...skaly a príroda atď. ()

M.i.k.e

trošku průhledný a chvílemi docela zdlouhavý kousek, na který se ale hezky divá a který v poslední půl hodině nabere docela nečekaně solidní grády. Podobné "velké" filmy už se dneska moc netočí (vlastně vůbec) a i přes mínusy bylo fajn se trošku vrátit v čase....70% (PS : vypadá to, že právě tady se nechal Sheridan inspirovat pro svůj Yellowstone, Společných znaků je tu víc než dost.) ()

shyster

Jediný problém u filmů Edwarda Zwicka mám s jejich předvídatelností. U některých mi to nevadilo (Glory, Last Samurai), u jiných mě to ale štvalo (Blood Diamand). Proto mám nejradši z jeho filmů tento. Pro mě tak překvapujicí film, kdy jsem hltal každou scénu aniž bych tušil, co bude dál. Všechna ta vášeň, co vyzařovala, mě nutí k několika opakujícím se projekcím. ()

bourec

Mám pocit, že je to asi třetí repríza. Ale teď je tam velká mezera mezi druhou a třetí. Trochu jsem asi filmově dospěl. Takže pět asi ne, protože film je celkově hodně překombinovanej. Ale nádherný lokace, herecký excelentní výkony, a nádherná hudba prostě čtyři dostat musí. Podařenej kousek pana Zwicka, jakejch se už po roce 2010 příliš neobjevuje. Bohužel. Doba je zlá, Kamile. 90%. ()

carly

časť, kým sa Tristan vyparil, aby urobil alebo našiel ktoviečo (snáď to nevedel ani on sám) sa mi páčila. a veľmi. druhá časť, kde našiel pokoj a šťastie a tak nejak pri tom zničil všetko naokolo ma už tak neočarila, aj keď dosť zasiahla. ale bola to skôr taká rana pod pás. záver bol milo symbolický, ale nezabránil podivnému sklamaniu, ktoré sa ma zmocnilo počas sledovania. herecky to bolo za 5*, ale ja mám predsa len radšej príjemnejšie príbehy. ()

danecek24

52. Zlatý Glóbus za rok 1994 - nominace (4) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Brad Pitt, Nejlepší režie - Edward Zwick, Nejlepší hudba - James Horner ()

zette

Strasne kycovity film, ktery v mnoha pripadech postrada logiku. Vsechny postavy neskutecne nesympaticke a divak se s nikym neszije. Herecke vykony take nepresvedcive. ()

Flynn

Povedený film, který ocení hlavně jemná polovina populace. Kapesníčky nemůžou chybět. Brad Pitt dokazuje, že umí. Sir Anthony Hopkins potvrzuje, že umí a film končí příjemně, bez přehnaného happy endu, který se v životě povětšinou stává stejně jenom ve filmu..... ()