Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

sophianne

Kdybych měla jmenovat jen jeden jediný film, který má myšlenku, děj, úžasné herecké výkony a spolehlivě vyždíme emoce, je to tenhle. Julia Ormond určitě není největší hollywoodská krasavice, ale přesto má šarm, který okouzlí postupně všechny tři bratry. I když "postupně" není tak úplně přesné. Brad Pitt je ve své nedostupnosti, divokosti a přitom s osobitým chlapeckým šarmem neodolatelný, a to mám většinou ráda spíše mužnější typy než chlapy s hezkou tvářičkou. Anthony Hopkins hraje bezchybně a přesto mi jeho výkon skoro zanikne v tom souboji lásek a marnosti, kde samozřejmě smrt přijde v naprosto nechtěnou chvíli, aby si vzala své. A tečička na závěr, indiánský komentář vypravěče celého příběhu: "Byla to dobrá smrt." ()

fonca

Nemôžem si pomôcť, ale Brad Pitt má odo mňa jednoznačne 5 :-) A to sa mi blondiaci nikdy moc nepáčili :-) A keď sa k tomu pridá krásna kamera, výprava, hudba, tak nejedno ženské ....roztaje ;-) ()

Artess

Nádherné přírodní scenérie doprovázené překrásnou hudbou Jamese Hornera. Tuto kombinaci najdete ve filmu Legenda o vášni. K tomu lze ještě dodat velmi slušné herecké obsazení, v čele s Bradem Pittem a Anthony Hopkinsem. Až do této chvíle jsem naprosto nadšen. Zklamal mě však děj, který přestože rozhodně není tuctový, nijak nezaujal a rozhodně mě netáhne k tomu, abych si film brzy pustil znovu. Zkrátka nečekejte epické divadélko, jaké naleznete ve většině filmů, ale spíše lyrický obraz plný pocitů a vášně. ()

RozaF

Bože, to je taková nádhera, že nemám slov. Už při premiéře před lety v kině jsem ocházela jako praštěná palicí. Tenhle film prostě miluju. ()

grifina

Vidět Anthonyho Hopkinse, společně s Bradem Pittem a Julií Ormond je svátek. Bez nich by tento romantický příběh asi zapadl, ale takto se "Legenda o vášni" stává opravdovou legendou. A Bradovi to tam po čertech sluší. Jediná výtka je asi k délce filmu, ale ta se maže celkovým dojmem. ()

GreenLizard

Po dlouhé době opravdu pěkný film. Škoda, že takové filmy dávají pozdě v noci. Myslím, že i po těch letech by si zasloužil větší pozornost. 😉 ()

Tomas.Jeline

Skoro 4*, ale bohužel chvílema byl film příliš roztahaný a to mu bylo na škodu, navíc neměl žádnou navíc přidanou hodnotu, díky které bych si ho chtěl pustit znovu, či se nějak více zamýšlet. Jinak kamera a herci Brad Pitt a Anathony Hopkins byli dokonalí. ()

angelle

Čím viacej premýšľam nad týmto filmom, tým viacej sa utvrdzujem v tom, že najviac sa mi páčila hudba. SPOILER: Pribeh nebol zlý, ale nahnevalo ma, že hlavnej dvojici nebol dopriaty happy ending. O to viac som bola frustrovana, ked som sa dozvedela, že v knihe tomu bolo inak. ()

Oxytocin

Film mnoha žánrů od romantiky až přes drama. Možná škoda za délku. Jsem rád za způsob zakončení a za kvalitní herecké obsazení. ()

evita_

Ide o jednoznačne 5 hviezdičkový film. Ale v mojich očiach, každý tam mal taký obrovský kus viny, prečo veci išli tak ako išli a v zásade to dopadlo tragicky pre viaceré postavy, že ma to vytáčalo do nepríčetnosti a neviem im to odpustiť. A keďže im neviem naložiť iným spôsobom, dala som dole jednu hviezdu. Ale ako som už v úvode povedala, film je skutočne 5 hviezdičkový. Nedajte sa pomýliť mojim samonáserom ;-) Smutno romanticko tragický počin ktorý jednoznačne treba vidieť. ()

Sejkorka

Jednoznačně 5* . Super epický příběh s nepředvídatelným rozuzlením. Příběh tří bratrů a jejich otce, jejichž život ovlivnila jedna žena. Děj vypráví starý indián, bývalý sběrač skalpů, který se projevuje téměř jako humorná postava. Říká se, že když se vzájemně poraní člověk a zvíře, zůstane mezi nimi celoživotní pouto. Tak to bylo i s Tristanem a jeho grizzlym. Nádherná příroda, skvělé herecké výkony. Brad Pitt, Julia Ormond a pochopitelně - Anthony Hopkins. 95% ()

peproch

Rozsáhlý romantický epos o soužití bytostí různých povah a osobností, o smíru mezi nimi, finálním - pochopitelně. Jsme na počátku 20.stol, plukovník zapichne meč do země a začne  v Montaně nevinný život od nějž odpadávají postupně matka, která uteče do města, synové, kteří se přihlásí do světové války v Evropě,  Tristan, který se hledá v instinktivních silách přírodního života, Albert v byznysu a politice, Suzane v sebevraždě, všichni nakonec společně v zabití zkorumpovaných policajtů.... ()

CampaHD

Aj po rokoch, po kine, TV a opakovanom návrate na DVD a podobne, je to 100% silná záležitosť. Nechce sa mi ani veriť, že to je skoro 30 rokov. ()