Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Markussis

Hrůza a děs. Jako milovník krásného a ušlechtilého lišáka Zorra mstitele je pro mne Antonio Banderas jako jeho alternativní představitel pouhým pokleslým umazancem. Antonio Banderas je zde snad všechno, jen né vznešený. Zorro má být bezchybný, je naprosto nepřijatelné, aby spadl z koně. Jestli toto má být vtipné a cool, tak možná pro někoho ano, pro mne tedy ne. Zorro nepotřebuje učitele, je jakýmsi démonem a svým vlastním učitelem. Film sám o sobě je čistý průměr, ale to co předvedl Banderas, je přímo pošpinění této legendy. Jedna hvězda za solidního Hopkinse. ()

Maynard.

Ale jo, tohle se ještě dá. Už sem párkrát tohodle Zora viděl a dycky sem to tak nějak dokoukal do konce bez většího přemlouvání. Je to dobrodružný, hraje v tom krásná brunetka a božský Antonio :o). Sice mi teda přijde zbytečný, aby tam zoro mával bičem jak Indiana Jones, ale skousnout se to taky dá. Je to film o pomstě, na kterou čeká Hopkins téměř půl svého života. U podobných filmů se nedá mluvit nějakém filmovém přelomu nebo extra zážitku, je to spíš o tom si to pustit a nic neřešit. Víc k tomu asi ani není potřeba psát. Jo možná to, že sem viděl kousek pokračování a to mi teda stačilo cca 10 minut a musel jsem to vypnout, páč to mi už přišlo jako těžká chujovina. ()

PALINO

Vynikajúci dobrodružný film, ktorý nám zo svojho filmového menu ponúka veľa lahôdok. Jednou z nich je určite výborné herecké obsadenie či dobre napísaný príbeh a nemenej dobre dopadlo i jeho spracovanie. K tomu všetkému nám hrá James Horner, ktorý odviedol výbornú prácu a jeho hlavný hudobný motív sa už stal v mojich ušiach klasikou. Cambellove prvé spracovanie Zorra sa jednoducho podarilo. ()

klúčik

Dobrodružný film je rozprávka pre dospelých. Film je natočený preto aby nás zaujal ale aj aby zarobil. Dnes je doba, že film musí zarobiť!!! Tomuto sa podriaďuje všetko, niekedy aj kvalita. Ale keď to porovnám s podobnými filmami tak Zorro je celkom dobrý film. 80%. ()

iXtr3m3

Toto bol asi osud. Antonio a Anthony v znozrudenej legende o hrdinovi, ktorý môže byť historickým predobrazom Batmana. Ale k veci. Dobré, moderné spracovanie, fajn spracovanie, vtip, akcia, romantika. Rodinná zábava ako višitá. ()

Perry-

Dobrodružný film se vším všudy. Humor, láska, akce. To by nemělo v žádném podobném filmu chybět a zde je vše perfektně vyváženo. Na příjemně ztrávené odpoledne vynikající. Herecké výkony hlavní trojice jsou poměrně povedené, jen ten záporák mohl být lepší. ()

eagle-eye

Nesnáším, když se někdo snaží dělat z lidí pitomce (padouchův plán se zlatem byl na úrovni tříletého děcka - Hopkins jako Zorro? tak to sorry - konec odkoukaný od Cimrmanů, já nejsem tvůj strýc, jsem tvoje matka, avšak zjednodušený - CZJ svítěj světla do očí snad ze všech možných úhlů, aby měla jiskru v oku - Banderasovy vášnivé kukuče jsou neuvěřitelně slizké atd. atd.) Kdybych se párkrát výjimečně nezasmál(např. zpovědnice), dal bych odpad. Jinak hnus hnusů. ()

wosho

Dobrý, staromodní dobrodružný film. Souboje mají š'távu, herci jsou dobří a režie svižná. Výprava je pěkná a celková technická stránka filmu je velice kvalitní. Navíc celý snímek je správně vyvážen tragikou a humorem. Tento Zorro se mě pekělně líbil a skvěle se u něj vždy pobavím. ()

cab

Hrdina Zorro aneb muz s cernou paskou pres oci je dalsi ze zbohatliku, ktery stoji na strane prava a obycejnych chudych obcanu. V tomto zpracovani je mu zabita zena a on se pomsti o spoustu let pozdeji s pomoci nove vyskoleneho nastupce. Navic vnadnym krivkam (Catherine Zeta-Jonese) je nemozne neco vytknout. Zabavnych 75% ()

Merkin

Několik scén je vážně dobrých. Do nich počítám flamenco, šermířský souboj dvou zamilovaných a rozhovor kapitána se Zorrem, při kterém se upíjí z ,,lidských" nálevů. Před pěti šesti lety bych hodnotila určitě výš, ale dnes jsem starší, původní nadšení opadlo a vidím-li film nyní, zůstávají sice silné, ale stále jen tři hvězdičky. PS: Scénu s ,,nezkrotným " koněm si mohl Campbell odpustit ()

Paity

Zorro s Antonio Banderasem se povedlo. Tolik k hodnocení. Kdo má rád napětí, trochu dobrodružství a to vše okořeněné nějakou to romancí, zamiluje si to. Scénář není bůhví co, ale na Zorra to ani není potřeba. Všichni totiž víme o co jde, takže spíše musí příběh "téct" tak, abychom se dostali do kýženého cíle. ()

Greny

pěkné kostýmy,akční šermířské scény a i myšlenka není špatné, ale stejně mám pocit, že film v nějakém pohledu hodně kulhá, pro desetileté snílky bezchybný film :) ()

Prochy38

Herecky si myslím, že je film zvládnut výborně. Bohužel komentuji po zhlédnutí i pokračování, které je o dvě třídy níž. Řekl bych, že svižná akce, dobrá zápletka a lehce komediální nádech z tohoto díla dělají příjemný zážitek pro celou rodinu. Banderas skvělý, Zeta-Jones krásná a Hopkins výborný. Spokojenost. ()

Hanes88

No co dodat? Tohle bylo prostě skvělé. Banderas zahrál přímo famózně a Hopkins s Zetou-Jones byli taky skvělí. Děj byl super, nabitý hláškami. Pro mě jednoznačně 4*. 80%. ()

Paldiny

Tých minút bolo moc a ku koncu som sa už nudil, pri záverečnej akcii nevynímajúc. Inak do pohody. Zvlášť hlavné trio má v sebe konskú charizmu a obaja protinožci sú zase dostatočne hnusní a to nielen kvôli plánu vydrbať s Mexičanmi. Aj vďaka nim sa bolo na čo pozerať, len ten cvak-cvak zvuk v záverečnom strihaní by som nechal rezonovať častejšie. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra